Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos és sürgős. Az albérlőm...

Fontos és sürgős. Az albérlőm nem hajlandó kiköltözni, emiatt mindent elveszíthetek. Megteheti?

Figyelt kérdés

Eladtuk a lakást még decemberben és annak-rendje módja szerint felmondtunk az albérlőknek három hónapja. Ennyi idejük volt új helyet találni. Március elsején át kell adnom a kulcsot az új tulajdonosnak, de a bérlő -aki még tegnap is esküdözött, hogy ma jönnek a költöztetők és elmennek- ma reggel közölte, hogy nem hajlandó kiköltözni. Télvíz idején védettséget élveznek, nem lehet őket kitenni az utcára...

Ha holnap nem lesz üres a lakás és a tulajdonos, aki már kifizette (és amely pénzből én visszafizettem a banki hitelt, tehát már nincs meg a teljes összeg) nem fogja átvenni tőlem és visszaköveteli a pénzt, mit csinálok?????


Hogy lehet azonnal DE TÉNYLEG MÉG A MAI NAPON kitenni ezeket a szemétládákat a lakásból? Keressek valahol verőembereket? Vagy mit tudok csinálni? A rendőr és a jog tényleg mellettük áll.


Három hónapnyi időt kaptak és esküdtek, hogy mára kiköltöznek....hogy lehetek én ilyen ökör....


Pedig papír is van a felmondásról és a kiköltözési határidőről, de állítólag, mivel birtokon belül vannak, nem lehet erőszakkal kitenni.


Ez létezik?

Segítsetek légyszíves...


2011. febr. 28. 12:01
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
30%
látom ti sem adtok ki lakást a rendőr nem csinál semmit. és gondolom nem adózik a kérdező stb. én már pár albérlövel végigcsináltam ilyeneket. leirtam már hogy teszi ki öket a rendörség ha magánlaksértés van. egy nem kiköltözö albérlö nem tartozik a rendörségre semmit sem csinálnak. és gondolom nincsen papir a 3 hónapról sem csak szóbeli igéretek. nyeregben érzi magát a bérlö mert tudja hogy nem adóznak utána.
2011. febr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
79%
Na ezért nem adom én ki a házamat!Ott áll üresen, a rezsi minimális, riasztó bekapcsolva, de hogy idegent engedjek be oda, inkább nem eszem.
2011. febr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
85%
Ha az en alberlom csinalna ezt,ugy kiba.sznam mint macskat sza,rni
2011. febr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
55%

Idefigyelj te qui tacet philosophus mansisses. (Hallgattál volna...)


"Pedig papír is van a felmondásról és a kiköltözési határidőről, de állítólag, mivel birtokon belül vannak, nem lehet erőszakkal kitenni"


PAPÍR VAN RÓLA. Na, most add elő a tanácsaidat, hátha tudsz valami hasznosat is mondani. PAPÍR. VAN. RÓLA.

2011. febr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
73%
ha minden hivatalos(be vannak mindenhol jelentve) akkor nehéz lesz kirakni őt.rendőrség és ügyvéd segíthet.ha viszont nem így van akkor egyszerűen menj oda többed magaddal és pakold ki a cuccukat,majd zárcsere.
2011. febr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
39%
Egyébként szerintem egyszerű a dolog. Holnap add át a kulcsokat és a papírokat az új tulajnak, oldja meg. Te jogszerűen jártál el, mindenről papírod van.
2011. febr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Hívtam jogászt (most készülök hozzá személyesen is). Telefonban azt mondta, hogy nehéz ügy lesz...de megoldjuk...


A rendőrség erőszakkal nem teheti ki őket arra fel, hogy én papirokat mutatok fel nekik, csak ha bírói végzés van, ami sok-sok idő mire megszületik. Ezt is a jogász mondta. Állítólag a birtokvédelem erősebb a tulajdonjognál és ők vannak birtokon belül, hiába az én (illetve már a más) tulajdona.


Értesítettem az új tulajdonosokat, hogy mi a helyzet. Egy kedves fiatal pár. Azt mondták, hogy odajönnek ma ők is és beszélnek velük...


Sajnos nem jutok be a lakásba, mert van egy olyan hevederzár az ajtón, amit kívűlről kulccsal nem lehet nyitni, csak belülről lehet ráfordítani. Na és persze bennt kuksolnak.

Sem nem Baranya, sem nem Bp ez a szép nyugati határszéli SOPRONBAN van!

Próbálok lenyugodni...köszönöm a válaszokat.

2011. febr. 28. 12:36
 28/62 anonim ***** válasza:
86%

Az igaz, hogy hivatalosan mellettük áll - de csak egyelőre, amíg nem indítasz ellenük eljárást - a jog, de biztos lehetsz benne, hogy nem fognak a rendőrségre rohanni, ha kipakolod őket a lakásból. Mégis mit mondanának? Kérem, lejárt a szerződésem, mégsem akaródzott kiköltöznöm és kitett a tulajdonos? Mindenki körberöhögné.

Szóval én is azt javaslom, hogy menj oda, amíg haza nem érnek, cseréld le a zárat és pakoljátok ki a motyójukat a ház elé. Mindent fényképezz le és vegyél jegyzőkönyvbe, nehogy utána plazmatv-t követeljen rajtad a 40 éves junosztya helyett. Két tanúval aláiratod a jegyzéket és kész. Amikor üres a lakás, hívd fel őket és mondd meg, hogy még kerek 1 órán keresztül vigyáztok a holmijukra, utána otthagyjátok az utca közepén, úgyhogy spurizzanak egy kocsival, ha még valamit viszont akarnak látni. Garantáltan el fognak tűnni. Azért arra is legyen tanúd, hogy megvártátok, amíg megérkeztek. A jegyzéket nem kell neki átadnod, tudnia sem kell róla, az csak téged véd, ha mégis simliskedni akarna.

Mi már tettünk így ki albérlőt a lakásunkból, sajnos vannak olyan jellemtelen egyének, akikkel szemben csak így lehet fellépni. Szomorú, mert utána a rendes albérlővel szemben is bizalmatlanok vagyunk.

2011. febr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 A kérdező kommentje:

Ja igen kérdeztétek...

Nem voltak bejelentve az önkormányzatnál, de a posta ide hozta a leveleiket.

Az apehnál sem voltak még bejelentve, mert csak tavaly nyáron költöztek és az tavalyi évről szóló adóbevallást még nem készítettem el. De volt szerződés és természetesen adózni fogok utána...előtte nem adtam ki senkinek.

2011. febr. 28. 12:38
 30/62 anonim ***** válasza:
83%
Komplett röhej, hogy az ember a saját tulajdonába nem mehet be. Előbb vagy utóbb csak kijönnek enni, vagy valami..
2011. febr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!