Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos és sürgős. Az albérlőm...

Fontos és sürgős. Az albérlőm nem hajlandó kiköltözni, emiatt mindent elveszíthetek. Megteheti?

Figyelt kérdés

Eladtuk a lakást még decemberben és annak-rendje módja szerint felmondtunk az albérlőknek három hónapja. Ennyi idejük volt új helyet találni. Március elsején át kell adnom a kulcsot az új tulajdonosnak, de a bérlő -aki még tegnap is esküdözött, hogy ma jönnek a költöztetők és elmennek- ma reggel közölte, hogy nem hajlandó kiköltözni. Télvíz idején védettséget élveznek, nem lehet őket kitenni az utcára...

Ha holnap nem lesz üres a lakás és a tulajdonos, aki már kifizette (és amely pénzből én visszafizettem a banki hitelt, tehát már nincs meg a teljes összeg) nem fogja átvenni tőlem és visszaköveteli a pénzt, mit csinálok?????


Hogy lehet azonnal DE TÉNYLEG MÉG A MAI NAPON kitenni ezeket a szemétládákat a lakásból? Keressek valahol verőembereket? Vagy mit tudok csinálni? A rendőr és a jog tényleg mellettük áll.


Három hónapnyi időt kaptak és esküdtek, hogy mára kiköltöznek....hogy lehetek én ilyen ökör....


Pedig papír is van a felmondásról és a kiköltözési határidőről, de állítólag, mivel birtokon belül vannak, nem lehet erőszakkal kitenni.


Ez létezik?

Segítsetek légyszíves...


2011. febr. 28. 12:01
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
84%
A lakás a tiéd. Akkor teszed utcára őket, amikor akarod. A kilakoltatási moratórium a banki hiteleseket védi, nem az albérlőket. Oda kell menni és ki kell pakolni őket. A törvény melletted áll, főleg, hogy papírt is írtatok. Én nem adtam volna 3 hónapot nekik.
2011. febr. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
87%
nem olvastam minden választ végig,de a 12:12-nek igaza van.rendőr kiteheti őket,hiszen neked van papírod mindenről.Minél előbb jelentsd be ezt! remélem megoldódik
2011. febr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
84%
Hívj rendőrt, mert nem élveznek védettséget.
2011. febr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
90%

Azonnal hivjal kidobo embereket, odamentek mindent kipakoltok a lakasbol, zarcsere. Semmi joguk nincs a berloknek!!!!!

Ha Budapesti vagy akkor tudok kidobokat, akik 10 perc alatt uresse teszik a lakast neked

2011. febr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
88%

Ha papír van a felmondásról a és a kiköltözési határidőről, nyugodtan ki lehet tenni az albérlőt a lakásból.

Nem áll mellettük a jog, mert jogszerűen, kellő határidővel, írásban felmondtál. A védettség, és a birtokon belüliség erre nem vonatkozik.

Amellett: már nem te vagy a tulajdonos, az új tulaj pedig nem adta ki a lakást senkinek. Ki lehet tenni őket.

2011. febr. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
8%

Én úgy tudom, ha rendesen fizetnek, nem lehet kitenni őket, csak akkor ha találsz nekik másik albérletet. Viszont már a lakás nem a te tulajdonod, tehát így bonyolultabb az ügy. Szerintem inkább jogásznál érdeklődj, nem szabadott volna hagynod ennyi ideig halogatni a kiköltözést.

Ha nincs nyoma apehnál, polg. mest. hivatalban és hasonló helyeken, hogy ők nálad laknak, illetve nincsenek papírok a pénz átvételéről, én kitenném a szűrüket néhány markos legény segítségével. Biztosan tudnak hova menni, csak nem vették a fáradságot, hogy elintézzék.

2011. febr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
87%
Én is úgy tudom, hogy saját lakásból ki lehet rakni a bérlőket. A te tulajdonod. Ha papír is van, könnyebb a helyzeted. Rendőrt hívsz.
2011. febr. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
21%
A bérlő jogai ma felülírják a tulajdonosét: a hazai bírói gyakorlat egységes abban, hogy ha a lakás használója jogszerűen költözött a lakásba, és ott is lakik, akkor megilleti a használatához való jog. Még akkor is, ha a benntartózkodás jogcíme megszűnt. A bérlő engedélye nélkül legfeljebb tűzoltás vagy segítségnyújtás ürügyén mehet be a tulajdonos. Ha feltöreti az ajtót, és kipakolja a bérlője holmiját az utcára, akár egy év börtönt is kaphat.
2011. febr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
80%
Én még felhívnám a következő főbérlőt aki megvette a lakást, hogy ez a helyzet, rajta vagy az elsimításon. Kéred türelmét ... Inkább szolj neki, minthogy amikor holnap akar menni talán már a cuccaival beköltözne, ott találja a piócákat.
2011. febr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
34%
A főbérlő csak egyet tehet: kiürítési pert indít, megvárja a jogerős bírói ítéletet.
2011. febr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!