Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi azt sok ember...

Miért hiszi azt sok ember hogy ha megházasodik az egyenlő a boldogsággal? Papír nélkül nem lehet boldog valaki?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 22:52
 131/155 anonim ***** válasza:
És szerinted ez házasságban működhet? A házasság előtt szerzett vagyon soha nem lesz közös. Mit nem lehet ezen érteni! És együttélésnél lehet elég nagy perpatvar, amikor bizonygatják,hogy jaj, de azt én fizettem, azt meg te, meg ezt én vettem a pénzemből! Istenem mennyi ilyet láttam már házassági papír nélkül!
2011. febr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/155 anonim ***** válasza:
100%

kérdező:

lehet, hogy csak 4 milliója lesz, de ha együtt éltek volna csupán, akkor még 4 millája sem lenne a távozó félnek, a te általad felvetett helyzetben (értsd, abban a helyzetben amikor: közös lakás 8 milla, együttélés, szakításkor egyik távozik -ugyanis a másik (hiába közösen vették) egy fillért sem köteles adni, mert a távozó fél a legtöbb esetben (egyébként többnyire nők) sehogyan sem tudja bizonyítani, hogy együttélés alatt mennyi pénzt adott a lakásvásárlásba, felújításba - házasság esetén ezt nem kell bizonygatni, automatikusan a felét meg kell kapja ha nem különvagyon).

2011. febr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/155 anonim ***** válasza:
100%
"Mert tudod nem mindenkinek van 20 millio forintot érő háza!" Osztozkodásnál az is kevés még. Az egyik üzlettársamnak sajnos nem jött össze a házassága(mert bármennyire is házasságpárti vagyok, meg 20 éve házas), van ilyen, alig tudtak a százmilliós lakáson megegyezni, meg a temérdek vagyonon. Az asszony félrelépett, vitt volna mindent. 20 millió, hol élsz te?
2011. febr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/155 A kérdező kommentje:

Az asszony félrelépett, vitt volna mindent. 20 millió, hol élsz te?


Na pontossan ezért nem kell házasság és akkor nincs hogy az asszony lenyulja a pénzt vagy a férj!Mert olyan is van hogy a férj benősül egy gazdag családban aztán 2 év múlva lelép a pénzzel,ilyet is hallottam!Mindenki megdolgozik azért ami az övé és akkor nincs vita!A mai világban mi nők is tudunk ennyit pénzt keresni mint a férfiak és én azt mondom mindenki dolgozzon meg azért amit akar és ne várja hogy a férj vagy az asszony megteremt mindent a másik meg élvezi!Sajnálom én nem ilyen nő vagyok,én mindig megdolgoztam azért amim van és soha nem vártam egy férfitől sem hogy ő csináljon nekem egy házat!Büszke vagyok magamra hogy én teremtettem meg és nem az uram!Soha nem vágok fel erre,de 30 évessen azt elértem nő létemre,amit egy két 50 éves nő még mindig nem ért el,de lehet soha nem is fogja!Így tudom hogy a párom miért van velem és én ő is tudja hogy én miért,azért mert szeretjük egymást és ha egyszer eljön az a pilanat hogy már elmúlt,akkor nem kell érdekből egy fedél alatt élnünk!Röviden ennyi a lényeg!

2011. febr. 10. 13:14
 135/155 anonim ***** válasza:
100%
azért mert gazdag vagy, nem biztos, hogy helyesen látod. normális esetben nem a ffi teremti meg a javakat, hanem együtt csinálják. mi is együtt takarékoskodunk - kettőnk fizetéséből, és abból építünk, vásárolunk stb. nem látom be, hogy ez szerinted miért baj...
2011. febr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/155 A kérdező kommentje:
Mindenki azt szűr le a kérdésből és a válaszaimból amit akar,lehetek idiota is,elküldhetek orvoshoz is miattam,de egyet tudok hogy én nem függök mástól mint egy két asszony!Ön magam lehetek és a mai világban ez a lényeg és ha lesznek gyerekeim,őket is arra fogom nevelni hogy legyenek nyitottak mindig az új felé,mert ha nem vagy nyitott a mai világban eláshatod magad!Elehet itélni azért mert én nem követem a normákat,de a mai világban már úgy élünk ahogy nekünk tetszik és én így vagyok vagy vagyunk boldogok!Na puszi mindenkinek!Köszi a beszélgetést!Ja és legyetek nyitottak,mert itt megmutatkozott az emberek sznobizmusa és szűklátoköre!
2011. febr. 10. 13:24
 137/155 anonim ***** válasza:
100%
Te nem nyitott vagy, hanem olyan mint egy akaratos, hisztis kis gyerek, aki nem fogadja el,hogy nem minden úgy van, ahogy ő szeretné. Nem mindenki akar olyan lenni, mint ő. Szerencsére!
2011. febr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/155 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 13:28


Puszillak cica mica!:)

2011. febr. 10. 16:34
 139/155 anonim ***** válasza:
100%
A végén még jóban leszünk!:)))
2011. febr. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/155 anonim ***** válasza:
100%

Még csak a 10ik oldalig olvastam el, de közbe kell hogy szóljak.


Én azt látom -a konkrét kijelentésed ellenére-, hogy nem tudod megérteni azokat aki házasságpártiak. Érdekes, mert akik a házasság mellett érvelnek, azok ÉRVELNEK, te azonban csak hülyézed őket. Téged senki nem hülyéz le azért, mert nem akarsz házasodni. Nem azért vagy szűk látókörű mert nem házasodsz meg. Hanem azért, mert annak ellenére, hogy valaki azt állítja, hogy jó a házassága, te egyből lehurrogod, hogy biztosan hazudik.

Neked az az egyetlen bajod, hogy rossz emberek találták meg a kérdésedet. Te azoknak a pocskondiázó válaszát vártad akik szintén elítélik a házasságot.

Én például házasságpárti vagyok. Mert én hiszek abban, hogy én és a párom szent dologgá tudjuk tenni. A statisztikák és a rossz házasságok ellenére. 20 éves vagyok és ha még 4 évig együtt maradunk a párommal akkor el fog jegyezni. És ahogy mondtad, nem tudnék élni házasság nélkül, mert számomra jelent valamit. Nem azt amit másoknak, nem azt amit az alkoholista férjnek. Hanem amit én és a szerelmem teremt. Ez nem szűk látókörűség szerintem, hanem egy érzelem. Nem kell puccos templomi habos-babos 200 fős esküvő.

De ettől még lehet boldog a jövőm. Ahogy neked is házasság nélkül.

Figyelj a mai világban ez két élű dolog. A statisztika csak a házasságokat mutatja, az élettársakat nem.

2011. febr. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!