Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi azt sok ember...

Miért hiszi azt sok ember hogy ha megházasodik az egyenlő a boldogsággal? Papír nélkül nem lehet boldog valaki?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 22:52
 121/155 BlackSword ***** válasza:
100%

MI ÉRTELME VAN A HÁZASSÁGNAK?ÚGY MÉGIS MI?


Erre a kérdésedre a legegyszerűbb a válasz kis nonszeszem... Az, hogy az érzelmileg kifejlett emberek megkülönböztessék magukat az olyan EQ harcosoktól, mint Te... Aki még az IQ teszten is csak elrettentő példa lehetne...

2011. febr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/155 anonim ***** válasza:
100%

Bár én az első 1 néhány oldalon már írtam,hogy a házasság ellen és vele se vagyok,érdekes hogy milyen válaszok voltak.

A válaszolók egy része úgy áll ahogy én,hogy se ez,se az,valamint nem ítélkeznek egyik oldalról sem.A legkisebb része az aki abszolút házasság ellenes és marad a többi,akik megrögzött házasságpártiak.és bizony ők azok akik itt a legjobban ragaszkodnak a saját véleményükhöz.


Nem ítélem el azt aki házasodik és aki nem.De!Itt elég sokan arra akartak rávilágítani,hogy ma már csak a csillogás-villogás miatt mennek férjhez/nősülnek meg.Ami valljuk meg nem kevés pénz.Na és a válás...És hiába mondják,hogy aki nem él házasságban annak 2 bőrönddel kell távoznia,mert nem övé volt a lakás.Ha házasságból lép ki valaki,akkor nagy esélye van arra az egyik félnek,hogy szintén 1-2 bőrönddel lép ki onnan,mert mégsem lakhatnak együtt.Csak ez egy házasságból kilépőnek nehezebb,mert bíróság stb. ha nincs megegyezés.

Mivel ma már nem elítélendő ha valaki nem házasodik,így sokan ezt választják.Én például azért,hogy legyen egy papír arról,hogy valakihez tartozom,azért nem fogok 100 ezreket,milliókat beleölni,ami szerintem felesleges.Akkor inkább 2 tanúval elmegyek az anyakönyveztetőhöz,de nagy költségekbe nem verem magam.

A tiszteletről meg annyit mondanék,hogy a kérdezőt is felnevelték és pont az a generáció szapulja akik ludasak ebben.Mármint hogy ilyenek a mai fiatalok.

2011. febr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/155 anonim ***** válasza:
Meg ma már nem sok különbség van egy hivatalos és egy nem hivatalos válás között. Amit a házasság előtt szerzett valaki, az ugyanúgy külön vagyonnak számít, ahogy akkor is ha élettársi viszonyban élnek! De amit a kapcsolat alatt szedtek össze, azon ugyanúgy mehet a vita, mintha házasok lettek volna!
2011. febr. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/155 A kérdező kommentje:

Kedves házasság pártiak!Nekem semmi bajom a házassággal,de ha végig olvassátok a kommenteket,akkor észre vehetitek hogy ki ragaszkodik megrögzödtebben én vagy ti!??Itt volt egy két hozzászoló aki valoszinü hogy végigolvasta a kommenteket és neki is lejött hogy TI VAGYTOK AZOK AKIK MEGRÖGZÖTT MÁNIÁKUSOK VAGYTOK!Arról nem is beszélve hogy én nem sértegettem senkit olyanokkal hogy IQ harcos,fordulj orvoshoz és hasonlók,különösebben nem érdekel a dolog,mert ha ti szerintetek azért kell orvoshoz fordulni valakinek,mert más a véleménye és azt elmondja,akkor szerintem bennetek van a hiba és az elavult gondolkodásotokban!Azt is mondtam hogy itt az a különbség köztünk hogy én eltudom képzelni házasságban is az életemet,de ti már forditva nem!Én ráadásul még olyat sem mondtam hogy minden házasság egy sza.r,csak annyit mondtam hogy nem úgy mutatkozik mintha annyira jól müködő lenne,amelyik úgy néz ki,az meg lehet hogy csak látszat és belül egy rohadó sza.r!Arról nem is beszélve hogy akinek nem inge nem veszi magára éa nem írogat ide.

Szánalmasnak tartom ahogy két nyomorult egyből támadásban lendül ha már valakinek kicsit ellenkezik a véleménye,ezért tart itt magyarország ahol tart,az ilyen nyomorultak miatt.Ha ezt külföldön ausztriában vagy svájcban megemlitteném,nem lennék így lehurrogva,tipikus magyar undoritó mentallitás,ezért utálnak minket mindenhol!

2011. febr. 10. 10:54
 125/155 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 17:02


Szerintem te nagyon félre érted a dolgokat!Miért van zűr az én fejemben?Azért mert más a véleményem?Te ragaszkodsz megrögzötten a te elképzelésedhez,szerintem neked van valami gond a fejeddel.A te kis világodon kivűl,rengetek módon lehet élni tudod?Ami neked ellentmond az már csúnya gonosz és rossz,megrögzött idiota vagy,az ilyen emberek sokkal nagyobb veszélyt jelentenek az emberekre és magukra is,mert ha már valami nem úgy van akkor már támadásban lendül és agressziv lesz!!Ami megmutatkozik az írásodban is,tipikus ki ha én nem emberke vagy,aki itt feszítt arra hogy a családja által micsoda gazdagságban él és még ráadásul fenyegetőzik is!Hidd el ezt elmondanám a szemedben is,úgy ahogy megtettem másoknak is ha valami nem tetszett,bár az ilyen agressziv emberektől mint te jobb tartani!Pont le.szarom elhiheted hogy te hogyan élsz!

Mert a kérdés pont nem ez volt!

2011. febr. 10. 11:07
 126/155 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Én se vagyok házasságpárti, eddig a te pártodat fogtam, de amilyen stílusban írogatsz, az szánalmas. Már ne haragudj, de a vitakultúrád a béka popója alatt van neked is. Semmivel se vagy különb mint azok a csőlátású, "addig senki vagyok maíg el nem vettek" felfogású "nők", akik itt fröcsögtek.

Egyértleműen lejött hogy valami liberális ex-szadeszos kis liba vagy. Ne hidd hogy külföldön kolbáaszból van a kerítés, de nyugodtan menj el, és győződj meg róla magad. Vissza se gyere. Tiszteletlen vagy a hazáddal szemben, primitív vagy, és buta. Ilyen emberekre tényleg nincs szüksége ennek az országnak.


És ezt úgy írom, hogy eddig egyet értettem veled. (mielőtt még nekem esnél, és lehordanál minden begyöpösödött f*sznak)

2011. febr. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/155 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi hogy nem tudom kibeszél itt arról hogy zavar a házasság?!Engem ugyan nem zavar más embernek a nyomora!Az már az ő gondja baja hogy végig szenved akár 20 évet úgy hogy marhára nem boldog,he neki az jó akkor csinálja,csak azért mert a pap bácsi elött mondta ki a boldogittó igent!


És még te nem szóltad le a másikat? Te nem ítélkezel?

Kis Cica! Legalább a saját szavaidra emlékezhetnél, mert így eléggé hiteltelen lesz a szöveged!

2011. febr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/155 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy nagy bajod van kedves kérdező!


Nagyon férjhez szeretnél menni, csak nincsen aki elvegyen, ezért zúdítottad ránk vélt, vagy valós sérelmeidet.Pont.

2011. febr. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/155 anonim ***** válasza:
100%

1.

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:42


lehet, hogy a házasok első nekiiramodásukban két bőrönddel lépnek ki az ajtón, DE a válás során a vagyon FELEZŐDIK. ERgo, ha volt egy autójuk, akkor a másik fél kifizeti azt, aki nem tartotta meg az autót! Az vagy kp, vagy más vagyontárgy! És itt a különbség! Hogy a válás után ha volt közös vagyonuk (nem segélyből tengődtek), akkor annak a felét a 2 bőrönddel távozó fél is megkapja! és abból tud valamit kezdeni! Együttélésnél ez nem igy van. Ott nem kap utólag semmit, ha nem tudja bizonyítani, hogy közös volt az adott vagyontárgy (hogy bizonyítja, ha nem az ő nevén van, és nincs egy elismervény, hogy ő mennyi kp-t rakott bele?)


2. Kérdezőnek!

Nem a véleményeddel van a baj, de ezt nem értetted meg végig! azzal van a baj, hogy nem érted meg, hogy kijelenteni azt, hogy


házasság=ördögtől való nyomorúság, alkoholista férj, önmagát feladó nő, stb.


Az a baj, hogy általánosítasz. Nem minden házasság nyomor és pokol, nem mindenki csalja meg a házastársát, nem mindenhol adja fel magát a két ember, nem mindenhol cseléd a nő, és nem mindenki végzi válással!

Azt sem értetted meg, hogy az, hogy pokol lesz-e BÁRMILYEN kapcsolatod AKÁR HÁZASSÁG, AKÁR EGYÜTTÉLÉS, az csak tőled függ, és nem attól, hogy azt házasságnak, együttélésnek, ingyombingyomnak hívod!

Azt sem értetted meg, hogy azok, akik x éve együtt élnek, tervezik a gyereket, vagy már van is, van közös kocsijuk, egy lakásban laknak, együtt állják a rezsit, stb AZOK GYAKORLATILAG HÁZASOK. Csak nincs róla papír! PONT UGYANÚGY zajlik az életük, mint a házasoknak. SEMMI KÜLÖNBSÉG NINCS!

Azt sem értetted meg (vagy nem reagáltál), hogy nem csak a házasok csalják meg egymást, és viselkednek egymással gonoszul, majd válnak el. Az együttélők ÉPPÚGY megteszik ezeket, csak mivel nincsenek nyilvátartásba véve, ezért nem böki a csőrödet egy statisztika, amit itt szépen felfújnál nekünk. Attól még igy van, csak te vagy vak rá!

És végül. Kikérem a magam és az összes házas nevében, hogy pénzéhségből és számításból házasodtam volna!

Próbálj meg intelligens maradni!

2011. febr. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/155 A kérdező kommentje:

Nagyon férjhez szeretnél menni, csak nincsen aki elvegyen, ezért zúdítottad ránk vélt, vagy valós sérelmeidet.Pont.


Nem szeretnék és a párom sem szetne esküvőt!Ezen most mit nem lehet érteni?Egyelatlán nem vágyom rá,mert így is nőnek érzem magam!Neki van külön autója nekem is,nekem is van lakásom és neki is,nem látjuk értelmét az egésznek!Az egyik lakás kivan adva és ha esetleg arra kerül a sor,hogy nem működik ,mindenki vissza költözik a lakásában

és ennyi!Nincs vita hogy enyém a tied,plussz válási procedura!


A másik válaszolónak aki azt írta hogy válás után osztozik mindenki és mindenki arra megy amerre lát az nem egészen így van.Mert ha valaki egy 8 millio forintot élő panelban lakik és eladják,akkor abból a 4 millióbol te nem sok mindent kapsz,abból elég nehéz új életet kezdeni szerintem,pláne egyedül.Mert tudod nem mindenkinek van 20 millio forintot érő háza!

2011. febr. 10. 12:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!