Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi azt sok ember...

Miért hiszi azt sok ember hogy ha megházasodik az egyenlő a boldogsággal? Papír nélkül nem lehet boldog valaki?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 22:52
 101/155 A kérdező kommentje:

egy ffi is lehet tartósan beteg, munkanélküli stb, amikor bizony jól jön, ha a másik nem hagyja/hagyhatja azonnal faképnél, nulla pénzzel. egy ffi is lehet kiszolgáltatott! a házasság mindkettőt védi, ha az anyagiakról van szó.



Akkor ez mi ha nem érdek?Azért vagyok a másikkal mert jaj mi lesz ha beteg leszek?Mi lesz ha kirugnak?HÁT HA EZ NEM ÉRDEK,AKKOR MI A BÜDÖS FRANC?

2011. febr. 9. 16:20
 102/155 A kérdező kommentje:

egy ffi is lehet tartósan beteg, munkanélküli stb, amikor bizony jól jön, ha a másik nem hagyja/hagyhatja azonnal faképnél, nulla pénzzel. egy ffi is lehet kiszolgáltatott! a házasság mindkettőt védi, ha az anyagiakról van szó.


ma 16:18 köszönöm szépen több válasz nem kell.A lényeget közölte valaki már hogy miről is szól!HÁT NA ETTŐL HÁNYOK!

2011. febr. 9. 16:23
 103/155 anonim ***** válasza:

én arra reagáltam, hogy valaki írta, hogy a házasság elavult, és a nőt védte, amikor még nem volt más választása, mint szülni és elviselni a férjét, mert kiszolgáltatott volt anyagilag.


ne keverd már a szezont a fazonnal, kérdező!

2011. febr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/155 A kérdező kommentje:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:18


Jólvan megnyugodhatsz!Hütsd le magad egy kicsit,vagy mennyél ki levegőzni....

2011. febr. 9. 16:25
 105/155 anonim ***** válasza:

az emberek nem azért házasodnak, hogyha betegek lesznek, akkor legyen pénzük. ne legyél már h.lye! senki nem mondta ezt!

ez egy kommentre volt reakció, hogy azért pár dolgot tisztába tegyünk!

2011. febr. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/155 A kérdező kommentje:

ma 16:26


Hát ne haragudjál,de nekem az jött le abból a mondatból.Most már ezen nincs mit szépítteni.:)

2011. febr. 9. 16:28
 107/155 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért hiszi sok ember hogy házasság=boldogság - mert nem ismerek egy ilyet sem.Körülöttünk mindenki házas,mi is azok vagyunk (2 felnőtt gyerekkel).Számomra fontos volt akkoriban az a "papír" ugyanis ezzel úgymond hivatalosan is együtt voltunk,jól esett.Persze sok a válás,de ugyanannyian szakítanak akik nem házasodnak össze,akik elválnak azok a "papír" nélkül is szétmentek volna.Nem akarok belemenni ebbe a vitába,egyrészt értelmetlen másrészt tiszteletlen(mások véleménye iránt az biztos) és süket az egyik fél így viszont semmit sem lehet megvitatni,pedig az ilyen dolgokról nagyon jó érvekkel is ellehetne beszélgetni nem gyerekes dobálózással.


Minden jót!

2011. febr. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/155 anonim ***** válasza:
54%

Hu de népszerű téma. Kb a 4. oldaltól nem olvastam el a válaszokat, nincs türelmem hozzá, csak visszanéztem..


De arról, hogy miféle felfogású válaszolók válaszolnak és pontoznak, van elképelésem! Abból, amilyen pontokat kaptam!

Látszik, hogy az 1. oldalon írt válaszomban tippelt külsőségeknek élők aránya nagyjából stimmel.

(Ez a válasz 32%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 60%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:18)


Az meg, hogy ezt 25%-ra pontoztátok, mindent elmond:

"Egy példa még....

Itt egy tipikus példája annak, hogy a házasság meglétének kipipálása és a külsőségek a fontosak. Vajon aki ilyen hülyeséget kérdez, az miért teszi, és mért nem a párjával foglalkozik inkább? http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__1..

Ezt a választ te írtad.

Ez a válasz 25%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 60%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:28"


Most erre mit mondjak? Igaz amit írtam? Hm? A lelketekbe gázoltam? Talán megvolt a csilivili lakodalom, zsebben a papír, és a házasságotok nem működik? :-) Na ugye, hogy megfontoltabban kellett volna cselekedni?! Nem itt az igazságot lepontozni kínotokban. (Nyomjatok most is a piros kézre, nem zavar.) Ha legalább 1-2 hezitálónak átment az üzenetem, már megérte. Kár, hogy világot megváltani nem tudok. Mindegy.


Mellesleg én házasságpárti vagyok, mondtam már? ;-)

És egyben válásellenes. Ezenkívül 30 éves. Teljesen jól csináltam, hogy az eddigi "kedveseimmel" nem házasodtam össze. Egyelőre egyikkel sem éreztem azt a hullámhosszt, amely holtomiglan kitartott volna. Még a leghosszabb, 7 éves kapcsolatomban sem. (Sokat veszekedtünk. Más nő ilyenkor csodát várt volna, bedőlt volna a házasságba, hogy majd utána hű de rózsaszín lesz minden. Haha.) Egy másik hosszú kapcsolatomnak az elején pár hét után mondta a srác, hogy feleségül vesz. Pedig én semmi házassági igényt nem mutattam felé. Feltehetően a korábbi női "nevelték" ilyenné.

Mindegy, 1 szó, mint 100, azt akihez annyira vonzódunk és ki is jövünk a mindennapokban elég nehéz megtalálni. Ész és elfogadás is kell hozzá mindkét részről. Ha ezek megvannak, utána lehet házasodni és családot tervezni KÖZÖSEN.


Nem pedig egyedül megálmodni az életet és balekot keresni hozzá, aztán felébredni és elválni, mert a balekot nem lehet megváltoztatni... Vagy most ezzel is a lelketekbe gázoltam? Számon-bánom! ;-)

2011. febr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/155 anonim ***** válasza:
79%

hátha azt olvastad ki a 16:02 kommentre való reakciómból, amit leírtál, Kérdező, akkor

1) nem tudsz szöveget értelmezni

2) az IQ-d egy amőbánál is kevesebb, és ennek sajnos semmi köze a kérdésedhez, és ahhoz, h mit gondolsz a házasságról.

Gratulálok! vitatkozz csak magadban, ilyen embert arról sem lehetne meggyőzni, hogy az ég kék.

pápá

2011. febr. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/155 anonim ***** válasza:
86%
"A tiszteletről meg annyit hogy én nem fogok 30 évessen nő létemre egy 40-45 éves embernek tisztelegni!El vagy tévedve egy kicsit nem gondolod jó ember? Ezt a stílust viszont te kezdted el kedves 20 éve házas úriember!" Az ilyen szánalmas kis libák tisztelete nélkül megvagyunk, hidd el nekem. Nem kell egy tapasztalt 50 fele járó embert tisztelned, ez nem is jellemző rátok fiatalokra, valahogy titeket elfelejtettek nevelni. Ha egyszer eljönnél hozzánk, seggre ülnél attól a gazdagságtól amit megvalósítottam munkával az életem során. Ezt tudod miért írom le most már? Mert írod hogy micsoda procedúra anyagilag egy válás. Ezzel megint általánosítasz, mert ez sem így van mindenhol. Engem egy válás lelkiekben viselne meg, nem anyagilag. De aki nem gazdag azok is a lelkiektől szenvednek leginkább. Te ilyet meg hírből sem ismersz. Csak egy elkényeztetett csaj vagy, aki a neten át jól kioszt mindenkit. Inkább a hozzád hasonlók küszködnek kisebbségi komplexussal, nem a házasság pártiak. Előttük legalább van cél. Szemtől szemben már nem volnál ilyen szabad szájú, mert annak lenne következménye is. Így viszont szabadon trollkodhatsz, miközben az sem kizárt hogy egy 10 éves kis csaj vagy, akinek elvették a játékát. Értelmesen gondolkodóknak üzenném, függetlenül attól hogy melyik kategóriába tartoznak, hogy ne írjanak már, mert ezt élvezi. Ha viszont tényleg 30 éves vagy, akkor valami zűr van a fejedben, és nem ártana orvosolni. Vagy járj sportolni, az jót tesz a feszültség levezetésére.
2011. febr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!