Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az anyám, sajnálja...

Szerintetek az anyám, sajnálja tőlem a kaját?

Figyelt kérdés

Északás volt, nem főzőtt semmit. 1 szendvicset ettem egész nap.

Reggel mikor elmegyek a suliba előtte nem eszek.

Mondtam neki hogy főzhetett volna, mert éhes vagyok.

Erre azt válaszolta hogy már igy is majdnem szétdurranok olyan dagadt vagyok.


2011. jan. 27. 13:09
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
100%

Èn is úgy látom hogy itt az anya van rossz passzban. Habár ha éjszakás müszakban is dolgozik valaki akkor azért értsd meg kicsit.


De ha nem tudok fözni x oko miatt akkkor egy 13 éves gyereknek tudom mondani, hogy drágám most te vagy a soron fözd meg a tésztát és önts rá szoszt.


ha meg kövérnek találom a gyerekemet akkor elveszem töle a csokit meg a többi zsíros dolgot.

2011. jan. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
100%

Éjszakás volt... gondolom nem volt éppen a toppon. És az sem mindegy, hogyan mondtad neki, hogy főzhetett volna, lehet hogy számonkérésnek, kritikának vette, és mivel amúgy is fáradt volt, rajtad csattant az ostor.


De az igaz, hogy ha az én anyám nekem ilyet mondana, nekem is rosszul esne. Ha tényleg túlsúlyos is vagy, akkor sem így kellene beszélnie, főleg hogy 13 vagy csak. És azért tudhatná, hogy ennyi idősen normális ételre van szükséged...


Szerintem tanulj meg néhány alap kaját megcsinálni, hogy ilyen esetekben tudj mit enni.

2011. jan. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
90%

Kérd meg anyukád, hogy tartsatok otthon könnyen elkészíthető kajákat, pl tésztát, tasakos rizst, szószokat (pl édessavanyú, bolognai), és ha ő nem tud főzni, vagy túl fáradt, akkor el tudod látni magad.

Azért egy tésztakifőzés, vagy egy tasakos rizs elkészítése nem nagy dolog 13 évesen se. Nyilván nem sajnálja tőled anyukád a kaját, csak rossz napja volt, türelmetlen, vagy féáradt volt, ezért mondta, amit mondott. Ha rosszul is esett, próbáld meg megérteni, hiszen ha éjszakás is, akkor sokat dolgozik... Inkább igyekezz a segítségére lenni azzal, hogy az ilyen kajákat, amiket fenn írtam, elvállalod. Hetente egyszer-kétszer lehet ilyen menü. Aztán lassacskán megtanulsz bonyolultabbakat is főzni.

2011. jan. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
73%
Különben meg, akik itt bunkóskodnak (mert hát neten mindenkinek nagy arca van), hogy miért nem tud főzni 13 évesen.. Talán az anyjának kéne megtanítania!!! A kedves anyuka tehet arról,hogy nem tud főzni!!
2011. jan. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
84%
Nem arról van szó, hogy egy 13 éves gyereknek ki kell nyalni a fenekét, de anyuci anno mikor gyereket vállalt (én legalábbis így voltam vele) tudhatta volna, hogy a gyereknek enni is kell. Ha pl. a 13 éves lányomat nem engedem el disco-ba, mert még fiatal, akkor ne várjam el azt se, hogy ő főzzön. Ez az anyukák kötelessége. És egyébként is milyen dolog, hogy valaki "lekövérezi" a saját gyerekét. Megvan a véleményem az ilyen anyuciról.
2011. jan. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
100%
A 16 éves húgom éhenhalna, ha nem főznének neki.. Egy szendvicset alig tud összedobni, és nem azért mert nem lett volna megtanítva, hanem mert egy lusta dög. Ergó nem feltétlen az anya hibája.
2011. jan. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
55%
Engem se tanított meg anyám főzni mégis tudok.Mindenki máskpp csinálja,úgyhogy az lesz a legjobb,ha magától sajátítja el a dolgot a kislány.Gondolom barátnőzni,bulikázni van ideje a kiscsajnak,meg követelőzni.Lassan fel kell majd nőni.Anyu nem lesz mindíg ott!
2011. jan. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
65%
"Belőled, a zsíros s*ggedből kellene főzni szappant!" Te nem normális barom,minek irkálsz,nincs jobb dolgod? Nem egy 13 éves gyereknek kell főznie magának,egyenlőre ez még az anya dolga lenne. Normális esetben...
2011. jan. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
53%

13 évesen a legtöbb ember már feltalálja magát. Persze az is számít kit hogyan nevelnek, vannak életrevaló kamaszok akik ha édesanyjuk éjszakás volt, csinálnak maguknak kaját, és vannak akik sopánkodnak meg hisztiznek hogy a rántotta nem kaja.

Lehet hogy anyukád téged is életrevalóbbnek gondolt és meg sem fordult a fejében hogy ha ő nem teszi eléd a kaját akkor te inkább nem is eszel.....


Nem azt mondom hogy 13 évesen magára kell főzni mert az nem ugyanaz, mint néhanapján megcsinálni egy rohadt rántottát, vagy gyorskaját. Azért nem összekeverendő!

Bár pont ebben az életkorban nagyon különböznek a gyerekek, van aki rántott husit is tud és van akinek még a kakaóját is elé teszik.......ez van, de mindenképp hasznodra válik ha kicsit önállóbb leszel!

2011. jan. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
85%
Ha az anyja elengedi barátnőzni, meg bulizni, akkor főzni is meg kéne tanítania ;)
2011. jan. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!