Most mit tegyek? Most járt volna le a 3 hónapos próbaidőm a munkahelyemen de idő közben kiderült hogy babát várok.
Istenem a sok okoskodóba.Szerintetek az,hogy felhívta a kérdezőt a munkáltató,az nem bizonyítható,mondjuk híváslistával?......
A próbaidőben való felmondásról pedig bármennyire ostobák is vagytok,nem fog papírt kapni a kérdező,mert nem arról szól.
10:35 (remélem jól emlékszem az időpontra)
Nagyon fontos, hogy ő próbaidőn van! a te helyzetedet azért nem lehet őrá vonatkoztatni, mert próbaidő esetén máshogy működik a felmondás, és a védettség! T.i. nincs védettsége!
Először is: GYES alanyi jogon jár, MIDNENKINEK, akkor is ha életedben SOHA nem dolgoztál. A gyes ugyanis mindenkinek jár, még akkor is járna ha 18 lennél és iskolás.
Szintén mhavonta fogsz kapni 12000 forintot, a családi pótlékot.
Továbbá: kapni fogsz 64000 forintot (párszáz forint különbséggel, a pontos összeget nem tudom) a szülés után, ez az anyasági támogatás. Ez is ALANYI jogon jár midnenkinek.
A munkáltatós dologhoz: határozott idejű szerződést nem köteles sajnos meghosszabbítani, ha nem tette hát nem tette. Ez ellen semmit nem tehetsz, ugyanis ez a törvény. A terhesség ténye az ellen véd hogy valakit kirúgjanak nem próbaidő alatt, és ennyi. Ha nem hosszabbítja meg, az sajnos nem kirúgást vagy felmondást jelent, hanem nem alkalmazást. Tehát ahogy lejárt a próbaidő, (amennyiben le volt fektetve a határideje írásban), te már nem állsz alkalmazásban nála.
Mindenestre meg lehet próbálni megkérdezni egy munkaügyi szakértőt, vesztenivalód nincs, szerintem sokkal jobban el fogja mondani mit tegyél mert itt 20-an 20 félét mondunk, honnan fogod tudni ki az aki ért hozzá közülünk és ki aki csak tippelget vagy a szomszéd Maristól hallottakat írta le?
KÉrdezz egy SZAKÉRTŐT.
Próbaidő alatt indoklás nélkül megszütethető a munkaviszony,nincs védelem, semmi és még ha azt is mondja,hogy terhesség miatt akkor sincs következménye, mert az, hogy indoklás nélkül lehet megtenni nem jelenti azt, hogy nem mondhatja meg az okát, mivel nincs védelem, azért vágja ki amiért akarja. Semmit nem tud tenni a kérdező, erről szól a próbaidő, akár várandós akár nem, a munkáltatónak ehhez joga van.
Ha most végigkérdeznék itt mindenkit, hogy felvenne-e e várandós nőt dolgozni biztos vagyok benne, hogy nagyon sokan nemet mondanának.
Itt azért tisztázni kellene, hogy milyen munkaszerződést kötöttek.
"És most hívotta főnököm hogy nem hosszabbítják meg a szerződésemet mert terhes vagyok."
Ez határozott idejű szerződésre utal. A határozott idejű munkaszerződésben is kiköthetnek próbaidőt. Ha lejár a határozott idő, és nem kötnek újabb munkaszerződést, nem hosszabbítják meg a szerződést, a munkaviszony megszűnik a határozott idő lejártával (felmondási védelem ilyen esetben nincs, lehetsz terhes, lehetsz táppénzen a határozott idő végével megszűnik a munkaviszonyod)
Ha határozatlan idejű szerződés volt, akkor a próbaidő alatt indoklás nélkül megszüntetheti a munkaviszonyt bármelyik fél. Ilyenkor szintén nincs felmondási védelem, se terhesség, se táppénz miatt. Ha a munkáltató levélben közli a munkaviszony megszüntetését, akkor sem játszhatod azt, hogy nem veszed át, mert bizonyos kézbesítési kísérlet szám (nem tudom, most újabban 2, vagy 3) akkor is kézbesítettnek kell tekinteni a küldeményt, ha azt a címzett nem vette át. Azzal, ha nem veszi át, max. 1-2 napot nyerhet. Másrészt ha ilyen miatt nem tudja megszüntetni a munkaviszonyt, egy munkaügyi perben a munkavállaló rosszhiszemű eljárását bizonyítja, és nemcsak hogy a munkaviszonyt szüntetik meg, de még a perköltséget is a vesztes munkavállalónak kell állnia. (már megszűnt az a lehetőség, hogy a munkavállaló által indított per költségét akkor sem kell kifizetnie a munkavállalónak, ha ő veszít)
Itt maximum azt teheti, hogy elmegy 30 napra passzív táppénzre a munkaviszony megszűnése alatt. Természetesen a próbaidő alatt is elmehet, de a munkaviszonya akkor is megszűnik, hiába van táppénzen.
TGYÁSra, GYEdre akkor jogosult, ha a megelőző 2 évben van legalább 1 év munkaviszonya (ennek nem kell folyamatosnak lennie) és az igény benyújtásakor is rendelkezik eü.pénzbeli ellátásra jogosító jogviszonnyal (munkaviszony, vállalkozói jogviszony)
A GYES, a családi pótlék és az egyszeri anyasági támogatás alanyi jogon jár.
Munkanélküli ellátást akkor kaphat, ha az igény benyújtását megelőző 4 évben volt legalább 365 nap munkaviszonya (alkalmi munka is számít), ekkor álláskeresési járadékot kap. Ha nem volt 365, de volt legalább 200, akkor álláskeresési segélyt kaphat.
A RÁTot felváltó bérpótló juttatás akkor jár, ha kimerítette az álláskeresési ellátás idejét (lejárt a járadékos, segélyes ideje), vagy ha ezt nem kapott, akkor legalább 1 éve regisztrált álláskereső.
Az önkormányzattól kérheti a TBje rendezését (az egészségügyi hozzájárulási fizetési kötelezettség idén 5100 FT) szociális és vagyoni helyzete alapján. És kérhet más segélyeket is (lakhatási, rendkívüli szoc.segély)
A munkavállalásra valóban nem sok esélye van, mert ha terhesen jelentkezik munkára, a munkáltató azt feltételezi, hogy a terhesség alatt táppénzen lesz (a bruttó táppénz egyharmadát a munkáltatónak meg kell fizetnei az APEH felé táppénz hozzájárulás címén), utánna pedig 3 évig GYEDen, GYESen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!