Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megszólnak? Lesz@rom. Miért...

Megszólnak? Lesz@rom. Miért vagyunk annyira különlegesek?

Figyelt kérdés

Stabil házasságban élek, van gyermekünk, házunk, stb.

Nem vágyunk barátokra, mind a ketten csalódtunk bennük eleget.Minket kielégít az egymás társasága, mégis hallom a vízhangokat, hogy fen hordjuk az orrunkat , meg mi egymás.Én nem szeretem a lerészegedésik történő kerti partikat, az érdek barátokat, elég vagyunk mi hárman egymásnak, és ebben a férjem is egyetért.Mégis visszahallom olyanoktól, akik nálunk dolgoznak, hogy

"micsoda sznobok, hogy felvágnak", pedig ez nem igaz, csak nem vágyunk senki társaságára.Miért olyan nagy baj ez?


2011. jan. 24. 14:00
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:

Elmondok egy másik történetet. Unokaöcsém egyetemista, kitűnő eredményekkel. Van egy húga... de félresiklott a srác magánélete. A szüleit hibáztatja ezért. Leírom, mit mondott:


"Anyámék azt hitték, hogy én egy versenyló vagyok, és csak a kitűnő jegyek érdekelték őket. Anyámék antiszociálisak, nincsenek barátaik... Rosszul lettünk nevelve, nem volt jó a gyerekkorunk".

2011. jan. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
Addig nincs ezzel baj, amíg el nem kezditek a gyereket arra nevelni, hogy minden barátság csak érdekből köttetik, minden ismerős csak akar valamit, senki sem őszinte. Márpedig a nagyon maguknak való, begubózott szülők könnyedén begubózott gyereket nevelnek, ami viszont már komoly baj. A gyereknek szüksége van arra, hogy a szülei megtanítsák neki a társadalomban való részvételt, kapcsolatépítést és kommunikációt, ezt pedig nem lehet hármasban, burokban véghezvinni.
2011. jan. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:

Utálom az érdekbarátságokat, a sznobokat, és ennyi


Miből gondolod hogy csak érdek barátságok vannak?Mit értesz ezalatt?Én a gyerekori haverommal és a feleségével és az én párommal rendszeressen összejárunk,elmegyünk koncertre vagy egy kis kerti party!Jól elvagyunk,nem foglalkozunk a másik magán életéval,csupán csak jólérezzük magunkat,mert úgy gondoljuk hogy ráérünk majd 50-60 évessen begubozodni a kis hátikóban.Nekem az jön le hogy te inkább menekülsz az emberi kapcsolatok elől,mert érzékeny vagy.Bocsi ha megbántottalak,de nekem az ilyen emberekkel ez a tapsztalatom.Mindenkiről azt hiszik hogy érdek emberek.Az ilyenekkel én sem barátkozom szívessen.

2011. jan. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:

A legtobb hazas embernek van otthona es gyermeke, tehat nem vagy kulonleges, ezt csak Te erzed igy talan.

Nagyon sokan csalodunk, de megis szuksegunk van baratokra, a tarsasagra, hiszen az eletunk nem arrol szol, hogy egy "kalitkaban" eljunk, s elzarkozva a kulvilagtol.

Megteheted ezt, hogy elzarkozol, de ezt igy hosszu ideig nem fogod birni, mivel szukseged lesz arra, hogy tarsasagba menj, vagy pedig depresszios leszel. A gyermekednek artasz ezzel, s igy felni fog az emberektol es a kulvilagtol, es mi lesz akkor, amikor majd kozossegbe kerul pl.?

Nem lesz onbizalma, lelki serult lesz es felni fog!

A Te eleted, de erdemes lenne jol donteni, hogy ne erjen tobb csalodas.

2011. jan. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
Igazából a gyereketek fogja ennek meginni a levét, mert Ti így érzitek jól magatokat, ok. De vajon ő is? Még ha lenne egy testvére, akkor azt mondom... De így?
2011. jan. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:

Lehet tudni hogy mennyi idősek vagytok?

Amúgy kilehet szűrni hogy ki érdek barát és ki igaz barát,ha jó ember ismerőképességed van!

2011. jan. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

Sajnos nem találtátok meg a társaságotokat. Szomorú.

Azért bizony jól esik egy kerti grillparti, mikor a gyerekek hancúroznak, a férj hússütés közben kinyit egy sört, összekacsintanak a haverral, majd fejes a medencébe :-)

Ehhez viszotn az kell, hogy a baráti társaság legalább csak nagyjából egy helyen legyen anyagilag, értelmileg és életkorban is. Ez pedig nem könnyű.

Pár havonta egy bowlingparti, közös nyaralás, ahol ha akartok, együtt vagyok, ha akartok, akkor aznap épp másfelé mentek és kész. Este a teraszon koccintás egy pohár borral.

A mi csapatunkban nem divat lerészegedni, viszont sörözni, borozni, koktélozni lehet, szintén lehet tekézni, kártyázni, kockázni, vagy csak szimplán összegyűlni valakinél egy beszélgetésre.

Ha téged nem zavar ennek hiánya, az akkor jó, pláne ha a párod is igy gondolja. Bár akkor z se zavar, vajon mit beszélnek rólatok az emberek, hiszen csak magatoknak éltek, tök mindegy, mit gondolnak mások.

Mondjuk abban nem vagyok biztos, hogy a gyerek nem érezné jobban magát egy olyan nyaraláson, ahol van 6 vele egykorú gyerek... Vagy egy ugyanilyen nyárestén a kertben...

2011. jan. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:

Nekem egy igazi! barátom van, el szoktunk járni szórakozni.

Szüleimnek 50 év körüliek nincsenek barátaik, nem járnak el szórakozni, nem is igénylik, persze 30 éves korukig nálunk is gyakran voltak házibulik, partik, de a barátok is idősödtek, elvannak a családdal, a szüleim is, már nem is tartják a kapcsolatot, nem érdekli őket a "buli", nem tudom, hogy mennyi idősek vagytok, de szerintem teljesen normális, hogy nem jártok össze másokkal. Miért kéne, vagy ez miért nem normális? A legtöbb ismerősömnek a szülei szintén nem társasági emberek, nem járnak buliba, bálba, kerti partikra, furcsa, hogy valakinek ez nem normális, pedig a legtöbb 40-50 év körüli családos ember így van ezzel.

Én fiatalabb koromban nagyon bulizós voltam, jelen pillanatban 25 felé közeledve, a hátam közepére nem kívánom a sok drogossá, alkoholistává fajult havert, egyre kevésbé kívánkozok társaságba (2-3 havonta egyszer), csak a család, egy jó lagziba ahol ott az egész rokonság viszont szívesen elmennék.

2011. jan. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:
Én 34 éves vagyok, a férjem 38.A fiunk pedig már 16 éves.Neki kiterjedt baráti köre van.Így nem hiszem, hogy őt érné valamiféle megkülönböztetés emiatt.Látja, hogy mi jól érezzük magunkat egymás társaságában, és szeret is velünk lenni, hiszen nincsen generációs különbség.
2011. jan. 24. 14:38
 30/47 anonim ***** válasza:
Látom megoszlanak a vélemyények!:)Engem pl így neveltek a szüleim,hogy legyek nyitott az emberek felé!Mert az jó dolog!Én amikor gyerek voltam,vagyis még a kamasz éveimben voltak kerti partik,ahol jól éreztem magam és láttam hogy a szüleim is jólérzik magukat és kikapcsolnak és ez engem is boldoggá tett.Ott volt az egész család,barátok,sörözés,nevetés,grillezés,fürdőzés!Jó volt és mondhatom azt hogy boldog fiatal korom volt a szüleimnek köszönhetően.Megtanitottak arra hogy viselkedjek és közeledjek emberek felé!Sokat tanultam tőlük amiért hálás vagyok!És ennek semmi köze az érdekhez!!
2011. jan. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!