Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülő (k), milyen érzést vált...

Szülő (k), milyen érzést vált ki belőled, hogy tudod, hogy a 13-16 éves lányod szexuális életet él?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy amikor halljátok a hangokat, hanem a tudat, hogy tudjátok, hogy szokott szexelni.
2011. jan. 23. 11:37
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:

lényegtelen, h nagymamád mikor élt.

egy másik világban élt, ahol a szexnek más volt a szerepe az életben. Alapvetően máshogy éltek a nők.


Te beszélsz kiragadásról? egy szavamat ragadtad ki: középkor.

Az értelmét a kommentnek már nem nézted.

2011. jan. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok se anyuka, se apuka, én egy 15 éves lány vagyok.

Kíváncsi voltam más szülők véleményére.

Én elmondtam anyukámnak, amikor a barátommal lefeküdtem 14 évesen (szeretik a barátomat, 4 éve ismerik ők is), nem szidott, meg semmi. Most már együtt is aludhatunk.


Csak kíváncsi voltam, hogy milyenek más szülők - hát nem valami jók. Aki felpofozná a lányát, azt én nem nevezném anyának. Ha engem felpofozott volna, az tuti, hogy többet hozzá se szólok, hiszen nem tisztelném őt többé. Ha felelősségteljes felnőtt, akkor nem üt, ha meg üt, akkor nincs mit tisztelnem benne...

2011. jan. 23. 13:38
 53/62 anonim ***** válasza:
Te már egyszer gerjesztetted a népet egy hasonló kérdéssel...minek fokozni az indulatokat.
2011. jan. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 A kérdező kommentje:
Milyen kérdéssel?:D Ebbe a témakörbe nem is tettem fel még kérdést :D
2011. jan. 23. 13:46
 55/62 anonim ***** válasza:

Azt is egy 15 éves lány tette fel, aki már 4 éve ismeri a barátját, már egyszer jártak egy évig, aztán újra összejöttek, az anyáék is jóba vannak a sráccal, lehet, hogy szerelem, szex témakör volt, de nekem gyanúsabb, hogy itt a családnál tetted fel.

: ma 13:22-nek pedig még mindig mondom, hogy én arra reagáltam amikor valaki a MAI fiatalokat szidta, bezzeg az Ő idejében, akár más világ volt akár nem anyám és nagymamám sem faj fenntartásból szexelt, tervezetten szültek gyereket (2-t nem 8-at), mindketten védekeztek/védekeznek, és szerelemből saját önszántukból házasodtak, de mindegy.

2011. jan. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:

Nem örülnék neki az biztos és próbálnám úgy nevelni, hogy legalább 16-17 éves koráig várjon de ha mégsem, szeretnék majd egy olyan kapcsolatot kialakítani a lányommal, hogy meg tudjuk ezeket beszélni és tudja mi az a védekezés és szerelemből történjen!


L/19

2011. jan. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
38%

13???????????????????????????????

na neeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

ha a 13 éves lányom "SEXELNE" (mert nem lehet normálisan leírni, hogy SZEX) akkor felkötném magam, mert azt jelenti, hogy mindenféle elvemet, erkölcsi szabályaimat megszegné...megszűnnék létezni, mint szülő, mint tanár, mint pszichológus....gyakorlatilag lehúzná nálam a redőnyt, mert ez azt jelentené, hogy nem tudtam megfelelő értékeket nevelni a lányomba és ez nagyon fájna nekem...

13-15 évesen (de 16-17 évesen se feltétlenül) NEM kellene szexuális életet élni egy GYERMEKNEK...(most jönnek a válaszok, hogy de nem is gyermekek, hanem serdülők, fiatalok) Egy ekkora emberi lénynek nincsen szüksége szexualitásra....hiszen át se tudja élni, fel se tudja fogni mi történik vele igazán...úgyhogy lesz abból egy szép D.GÁS mert azt másnak nem lehet nevezni....



Aztán...szerintem a kérdés elég tág, nem éppen célszerű ebben a korban 13 évest egy 16 évessel egy kalap alá venni, azért az érzelmi, értelmi fejlettségük nem éppen ugyanott van a kettőnek.


Amúgy az ilyen és hasonló kérdéseket itt kb ez a korosztály szokta feltenni és azok akik korán elkezdtek nemi életet élni kampányolnak, szeretnének másokat meggyőzni arról, hogy az volt a helyes...miközben egyáltalán nincs igazuk...13 évesen egy gyermek jóformán (legalább is az "én időmbe" ) semmit nem tudtunk a szexről, már attól is odavoltunk, ha egy újságban "csóré" nénit-bácsit láttunk. Egyébként még barbiez-tunk, bújócskáztunk, barátnőknél játszottunk. Meg se fordult a fejünkben a szexuális élet. Talán mert anyáink másképpen neveltek bennünket.

Remélem egy nap majd tehetek azért, hogy az emberek, lányok és fiúk egyaránt megértsék azt, hogy mit jelent az idejében elkezdett szexuális élet és, hogy annak milyen az értéke.


Kedves kérdező! A helyedben nem hangoztatnám, hogy 15(!!!) évesen a barátoddal alszol, 14 évesen meg már nem voltál szűz...:-S hát ez enyhén szólva vonal alatt van...


Én még 17-18 évesen sem aludhattam a párommal (akivel akkor már 3 éve együtt voltunk)...kezdetben nem értettem miért, aztán rájöttem. Mindennek megvan a maga ideje, mint a szalmakalapnak...


Most jöhet a lepontozás:D

2011. jan. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
52%
csalódott lennék ha a lányom 13 évesen már szexelne!
2011. jan. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
50%
Először is, ha ennyi idősen szexelne a lányom elgondolkodnék, hogy valamit elrontottam a nevelésében. Nem értek egyet a mai túlzott szexuális szabadossággal, természetesen nem azt mondom, hogy szüzen kell férjhez menni, de minden életkornak, életszakasznak megvan a maga sajátossága, fejlődési rendje. Azt hiszem nem véletlen, hogy dohányozni, alkoholt inni, vagy akár jogosítványt szerezni is felnőttként lehet, persze ennek ellenére ugyanúgy ahogy a szexet is, többen ilyesmikkel is élnek. Egy tinikapcsolatba nem a szex tartozik bele, tinikorban elég képlékeny az ember érzelmi világa, ami egyik pillanatban jó döntés, az általában később már rossznak tűnik. Ismerkedjen a fiúkkal, randizgasson, csókolózzanak, de ennyi elég és nem több. A testiség bőven ráér egy majdani érett kapcsolatban. Nem is beszélve arról, hogy egyik védekezés sem 100%-os, tablettát 16 év alatt szedni sem lehet, azután is nem éppen jótékony hatása van a szervezetre, balesetek meg előfordulhatnak, így mivel egy 13-16 éves nem igazán érett arra, hogy felfogja egy esetleges becsúszott nem kívánt terhesség következményeit és kezelni tudja azt, a szexre sem érett. Ha a fiatalok annyira felnőttek szeretnének lenni-amit ők a szexeléssel, cigizéssel, italozással azonosítanak- akkor én azt mondom el lehet menni dolgozni, be lehet fizetni a számlákat, lehet a háztartást vezetni stb.
2011. jan. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:05


Igen, köszönöm, ez a válasz több volt mint korrekt!

2011. jan. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!