Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülő (k), milyen érzést vált...

Szülő (k), milyen érzést vált ki belőled, hogy tudod, hogy a 13-16 éves lányod szexuális életet él?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy amikor halljátok a hangokat, hanem a tudat, hogy tudjátok, hogy szokott szexelni.
2011. jan. 23. 11:37
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
84%
83 % nő vagy férfi vagy?
2011. jan. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
0%
te olyan vagy mint a egyik rokonom, ha valakit idegesíteni akar, akár egy szavába is beleköt, ezzel akarja mutatni, hogy ő milyen inteligens és neki nem elég kielégítő a válasza. Mint írta más is, nem kell teljesen korhoz kötni, de igenis egy általános iskolába járó gyermek még ne éljen szexuális életet. Nem verném én a gyerekemet sem, nem brutális szülő lennék. de ha én megteremtek egy egzisztenciát, nem igazán szeretném azt sem, hogy a barátaim a hátam mögött azt suttogják, hogy "na lehet ő akárki, a lányát meg ott huzogatják.." mert hallani ilyet. Persze most jösz majd, hogy a neveléstől függ, de akkor ezt órákig lehetne elemezgetni. Szerintem nem kettőnk között megy ez a vita, eltértünk az igazi lényegi dolgoktól, amit a kérdező feltett. én NEM-re szavazok. engem zavarna és kész.
2011. jan. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
100%

Egy 14 éves ember már középiskolába jár.

Én áprilisi születésű vagyok és nem év vesztes, tehát 9. év végén töltöttem be a 15-t.

2011. jan. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
48%
Jó. Én meg arra szavazok, hogy mindegy hogy hány évesen kezdi el a szexuális életét élni, ha megfelelően fel lett világosítva a védekezési módszerekről. Úgyis a saját bőrén fogja megtapasztalni később a csalódást, szerelmet, bánatot stb. A tinédzser kor az útkeresésről és az önmagunkra találásról szól. Kísérletezgetnek, próbálkoznak, nem értik a világot, egymást, magukat. A tapasztalás egyik formája a szex. Ha nincs belőle baba akkor nincs belőle gond sem.
2011. jan. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
100%

Miért is kell érettnek lennie valakinek a szexhez? Jó kérdés. Nos, teljesen nyilvánvaló, hogy a szex alapvető feladata a fajfenntartás, de ez a mai társadalomban némileg háttérbe szorult, és a testi örömök kerültek előtérbe. Ahhoz, hogy a szexuális együttlét valóban élvezetes legyen, az embernek érettnek kell lennie, hogy megértse, milyen bensőséges kapcsolat is ez, milyen érzés ennyire közel kerülni valakihez, akit szeretünk. Ezáltal nem csak fizikális öröm (gondolok itt az orgazmusra) teszi jobbá a szexet, hanem a lelki boldogság is.

Remélem, érthető, hova akartam kilyukadni. :)

2011. jan. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
0%

Szerintetek ez nem durva,túl engedékeny?:O:O::O:O


Nekem a lányom 14.születésnapján veszítette el a szüzességét.Ekkor a fiúval fél éve jártak.Először kiakadtam,de újra átbeszéltük a védekezési módszereket.A fiúval még 3 évig voltak együtt,így nem egy jött-menttel szeretkezett.Nálunk nem lehetett,csak a barátjánál.Már régen szakítottak,múltkor itt volt egyik barátnője,és hülyeségből beetettek,hogy ők ketten voltak még 2 fiúval,és csoportosba csinálták.Nem akadtam ki,úgy vagyok vele,hogy most 19 éves és nem ettől függ,hogy milyen az ember.Mikor elmondták,hogy csak hülyéskedtek,jót nevettünk rajta.:)


39/N



A válasz írója 56%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:26

2011. jan. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
80%

nehéz összeszedni, h lelkileg és szellemileg mikor érett valaki.

Szerintem alap, hogy TÉNYLEG tisztában legyen a szexuális dolgokkal: a női és ffi testtel, a test működésével, a nemi betegségekkel, a terhesség kialakulásával és lefolyásával, a fogamzásgátlással és a betegségek megelőzésével.

És akkor az alábbi kérdések kiküszöbölhetők: terhes vagyok?, miért késik 3 napja?, mit kell csinálnom, hogy ő felizguljon?, miért nem volt orgazmusom?, mit kezdjek a terhességemmel? stb.

Érettnek gondolom én azt az embert, aki nem függ a társai megítélésétől. ERgo nem azért szexel, mert a többiek is csinálják, vagy mert már 1 hónapja jár valakivel és ezért szokás, vagy mert a pasija elvárja, különben ágyő.

Érettnek tartom, ha be meri vallani a szüleinek, lehetőleg előre. Ha elmegy az első szex előtt orvoshoz és konzultál vele (nem kell rögtön fogamzásgátlót feliratni, de legalább látta már orvos és ezzel is felkészült).

Érettnek tartom, hogyha előre végiggondolja, h mi lesz akkor ha mégis terhes lesz (mint tudjuk egyik módszer sem százas), és előre tudja, hogy tudja és fogja vállalni a következményeit (abortusz, vagy szülés). ha felfogja, hogy nem szülhet gyereket az anyja és apja nyakára, ezért nem is gondolkozik felelőtlenül e kapcsán.

Érett, ha belátja, hogy nincs mit lekésnie, annál inkább rosszabb viszont, ha érzelmek nélkül külső nyomásra (ld. társak, partner) fekszik le valakivel. Érett, ha rájön arra, hogy nem kell mindent megtenni rögtön az elsővel az első hetekben (orál, anál, szadomazo, pisikakiszex, stb). Érett ha nem engedi magát külső nyomásra olyasmire rábeszélni, amitől ő idegenkedik vagy fél. ha ki tud állni magáért.

Válaszoltam a kérdésre a korábbi kommentelő helyett?

2011. jan. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
68%

még valami: érett, ha ismeri önmagát. legalább akkori önmagát. tudja, hogy mit miért csinál (és az nem külső nyomásra van), mi a jó neki és mi a rossz. mit enged az erkölcs, és ő ha ennek nem tesz eleget, akkor miért nem, és vállalja a következményeit.

keress rá az érett személyiségre, és ott többet is találsz valószínűleg.


Aki meg arról ír, hogy Júlia, meg mittom. azoknak a nőknek nem volt választása. akkoriban az volt, hogy megjön a menzeszed, röviddel utána férjhez adnak, gyereket szülsz, nincs életed, nem baj, ha nem jó a szex, a férjed lexarta, senyvedsz, tűrsz és meghalsz.


Nem voltak a nőknek olyan döntési helyzetei mint manapság. Lehet ilyen életet élni, és nagyon sok tinikorban teherbe eső lány él ma is igy (alacsony néprétegekben).


Nem kéne a középkorhoz hasonlítani a mai nők helyzetét és a szex szerepét az életünkben. De akkor olvass Emmát, Büszkeség és balítéletet és ilyeneket, ott meg pont azokat nézik le, akik 14 évesen férjhez mennek szerelem és érettség nélkül, vagy akik házasság nélkül szexelnek. akkor most mit is sugall az irodalom?

2011. jan. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
Kérdező anyuka vagy apuka vagy?
2011. jan. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:

ma 13:12 Nagymamám és anyukám nem a középkorban élt, szerelemből házasodtak!

Erzsébet királyné sem középkori, tulajdonképpen ő is szerelemből házasodott, még ha később nem is lett fényes a házassága.

Nem jó dolog egy dolgot kiragadni, arra reagáltam amikor valaki arról írt, hogy ezek a MAI fiatalok.


ma 12:57

Nem, nem durva, az a normális, ha megbeszélik, nem az ha megveri.

2011. jan. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!