Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartás behajtása tanulón?

Gyerektartás behajtása tanulón?

Figyelt kérdés
Harmadikos vagyok és 1 évvel ezelőtt történt egy "baleset" a volt barátnőmmel, aminek az eredménye egy kisfiú lett.. Sajnos megromlott a viszonyunk egymással és az utóbbi időben gyerektartást (8000 Ft) kért tőlem, amit én nem tudok fizetni, mert tanulok és nincsen semmilyen jövedelmem. Egy hónap múlva betöltöm a 18-at és fogalmam sincs, hogy hogyan fogok tudni fizetni. Nem akarom otthagyni az iskolát és tervez(t)em egy főiskolára való beiratkozást is. Az anya behajthatja a pénzt? Nincs házam, autóm, jövedelmem.
2011. jan. 19. 12:28
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:
52%

18:55 vagyok!


Én nem akartam kihúzni magam a felelősség alól sohasem. De mikor még el lehet vetetni a gyerek és nagyon is nyomós indok van rá (nincstelenség) és ennek ellenére is megtartják? Nem csak pénzről van szó... hanem a születendő gyermek majdani életéről, ezért is vittem akkor oda a papírt..nem akartam olyan dologban részt venni ami gyökereknél van elba*zva.

Ha megtartották volna? És ne adj isten aláírták a papírt akkor mi történt volna? Hát megmondom saját véremet nem igazán felejtettem volna el! Ha megállok a saját lábamon, támogatnám! Nem pénzel, ha bútor kell akkor veszek bútort, ha használati eszköz akkor az...


Az a baj kedves ex, leendő ex stb. Anyukák... A pénz, pénz meg a pénz kell mindenkinek... A pénz a mércéje az apuka támogatásának, becsületének? Sokszor nem is a gyerekneveléshez kell hanem az új párral házépítés, beruházás van aztán megszorul a hurok... ilyenkor meg jól jön az ex nemde? De még ha fizetik is a gyerektartást... sokszor mit kap az ex? Takarodjon, nem is láthatja a gyereket...

A magyar jogrendszerrel 1 baj van az esetek 90%-ban a nőknek ítélik a gyereket... sokszor megalapozatlanul, jogtalanul... nem tudom hogy állna a szátok ha mondjuk az apukának ítélnék anyagi, erkölcsi és más okok miatt... és nektek kéne fizetni a gyerektartásit, na ehhez mit szólnátok??

2011. jan. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom van-e még ilyen, de lehet egyszeri támogatást kérni gyermek születése esetén a fősulin/egyetemen (pár éve 20e Ft körül volt). Kell lenni tájékoztatónak a suli honlapján, de kiadványokat is osztogattak nekünk anno ezekről, a rendkívüli támogatások között volt.


2 éve végeztem, akkor volt egy olyan eset (innen tudom), hogy apa lett az egyik egyetemista, bíróság kötelezte a gyerektartásra, amit a szülein hajtottak be. A fiú igényelte ezt az egyszeri támogatást, és meg is kapta, mivel ez kötelezően jár, ha szülő lesz egy felsőoktatásbeli. Kicsit nonszensz volt a szituáció, azért emlékszem még most is rá, érdekes, hogy az állam kötelezte arra, hogy fizessen, ő meg az államtól igényelt segélyt, hogy fizessen (fizesse egy részét a gy.tartásnak).

2011. jan. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 anonim ***** válasza:
17%
Húúú látom már 60-an válaszoltak,de gondoltam én is megosztom a véleményemet Veled! Ha nincs munkád,peres úton sem tud semmit behajtani!!!! Ha van bejelentett melód,csak akkor tudja! Barátnőm volt férje külföldön melózik,de nem fizet semmit,ugyanis nincs bejelentve. :( Így nem tud követelni senki semmit! De persze egyetértek,hogy kötelességed lenne fizetni,és 8ezer ft nem egy nagy összeg ám,ha gyerekről van szó! Nekem is van egy kisfiam,tudom,mit írok!
2011. jan. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!