Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartás behajtása tanulón?

Gyerektartás behajtása tanulón?

Figyelt kérdés
Harmadikos vagyok és 1 évvel ezelőtt történt egy "baleset" a volt barátnőmmel, aminek az eredménye egy kisfiú lett.. Sajnos megromlott a viszonyunk egymással és az utóbbi időben gyerektartást (8000 Ft) kért tőlem, amit én nem tudok fizetni, mert tanulok és nincsen semmilyen jövedelmem. Egy hónap múlva betöltöm a 18-at és fogalmam sincs, hogy hogyan fogok tudni fizetni. Nem akarom otthagyni az iskolát és tervez(t)em egy főiskolára való beiratkozást is. Az anya behajthatja a pénzt? Nincs házam, autóm, jövedelmem.
2011. jan. 19. 12:28
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
92%

Előzőnek tök igaza van, a gyerek 2 ember döntése kéne, hogy legyen.

De ahhoz is 2 ember, kell, hogy összejőjjön a gyerek.

A csaj magára vessen, ha nem védekezik, és terhes lesz, a pasi úgy szintén, és ha megítélik a gyerektartást, fizessen.

Én nő vagyok, és tudom, mit kell tenni, ha nem akarok gyereket. Ha pasi lennék, akkor is tudnám: ha nem akarnék gyereket, húznék gumit, mert az a biztos, amit én csinálok, nem az, amit mondanak. Ennyi.


De annak is igaza van, aki felvetette, hogy kié a gyerek. Apasági vizsgálat, bíróság... utána jöhet a gyerektartás. Addig a kérdezőnek semmi sem kötelessége. Hogy ez ki szerint mennyire undorító, az egy dolog, de akkor is így van.

2011. jan. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
67%
De ha a vizsgálat pozitív(és ez az esélyesebb), akkor az mínusz 60.000 Ft az apának a havi 8000 mellé.
2011. jan. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
65%

*A főiskolai ösztöndíjadból is le lehet tiltani a gyerektartás összegét.


Ja, ha eléri a gyerektartás összegét.

De általában nem éri el...

2011. jan. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
74%
Ha meg nem pozitív, akkor spórol havi 8 ezret 18 évig, ez + 1,7 millió Ft. Szerintem érdemese 60 ezret belefeccölni.
2011. jan. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
49%

12:42 és 12:52-nek sok szeretettel:

Először is nem vagyok elvált:D Párkapcsolatban élek szóval csigalom, nyugavér:D

Egyszerűen szörnyű látni a sok felelőtlen tizenévest. Nyilván a kisasszonyt sem védem, de egy anyának akkor is nehezebb, pláne ha olyan apával van megáldva mint a kérdező. Szóval igen is MINDKETTEN felelősek, természetes, hogy nem csak a kérdező. Tehát ha 18 lesz akkor igen is neki lehet állni dolgozni a GYEREK érdekében, ha nem akkor segítséget kérni a szülőktől.

Nem vitatkozom mondjátok a magatokét....

2011. jan. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
66%

Ne haragudj, de ha már megcsináltad a gyereket, valóban kutya kötelességed fizetni. Gondolom, ti is azok voltatok, akik sajnálták a 72 órás tablettára azt az 5000 Ft-ot. Pedig olcsóbb lett volna :D

Másik: én egyetemista vagyok, és tudok mellette dolgozni. A diákmunkák jó része igazodik az órarendhez. Sőt gimiben is dolgoztam, mivel a szüleimnek nem volt túl sok pénzük.

Most hogy szülő lettél, fel kell nőnöd, felelősséget kell vállalnod a gyerekért. Ebbe beletartozik a gyerektartás is, mint alapvető dolog, hogy ne haljon éhen. Bár 8000 Ft talán a pelenkát ha fedezi. Valamint az is, hogy a gyerekkel neked is foglalkoznod kell, hogy ne apa nélkül nőjön fel. Az egy dolog, hogy megromlott a viszonyod az anyjával, de attól még a gyerek a te gyereked is. Üljetek le és értelmes emberek módjára beszéljétek meg a dolgot. A gyerektartást is, a láthatást is.

2011. jan. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
67%

2011 jan. 01-től 17 éveskor betöltésével megszünt, a kötelező iskoláztatás.

El lehet menni dolgozni, és munka mellett esti vagy levelező tagozaton végezni a felsőfokú tanulmányokat.

17 élet-évet betöltött egyén szülei, JOGILAG NEM kötelezhetők a fizetésre.

2011. jan. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
44%
A nagyszülők szokták ilyenkor fizetni a gyerektartást. Annaka kis "Balesetnek" élnie kell valamiből.
2011. jan. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
41%

Mindenki ezt a szerencsétlen gyereket bántja!

Két ember kell egy gyerekcsináláshoz! az esti suli is fizetős azt is kikell fizetni valamiből alig cvna olyan iskolaszöetkezet ahol az estisekel is foglalkoznak!

2011. jan. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
72%

A szüleid nyilván szívesen adnak 8000 ft-ot az unokájuknak havonta, hogy te tanulhass. Mindenesetre nyoma legyen, írjatok kis papírt az átvételről, nehogy 10 év múlva visszamenőleg követeljék újra: összeveszhet a két család, vagy az anyukának új férje lesz, aki rábeszéli ilyenre.

Mindenképp érdemes lenne beszélnetek (neked és a szüleidnek) egy ügyvéddel.

Te mennyiből élsz havonta? 8 e.semmi annak a kicsinek.

Mellesleg ismerek olyan középiskolást, aki maga fizeti a sajá és barátnője albérletét és a saját ellátását a keresméyéből. (tűzzsonglőr, hobbiból, de mást tanul)

Nyáron azért menj el dolgozni, és tegyél félre! A gyermeked nagykorúsított téged e r k ö l c s i l e g amikor világra jött.



A sok fikázónak üzenem, hogy vajon annyira biztosak-e benne, hogy ha pár évtizede nincs annyi selejt gumi, ők akkor is itt osztanák-e az észt??

2011. jan. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!