Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartás behajtása tanulón?

Gyerektartás behajtása tanulón?

Figyelt kérdés
Harmadikos vagyok és 1 évvel ezelőtt történt egy "baleset" a volt barátnőmmel, aminek az eredménye egy kisfiú lett.. Sajnos megromlott a viszonyunk egymással és az utóbbi időben gyerektartást (8000 Ft) kért tőlem, amit én nem tudok fizetni, mert tanulok és nincsen semmilyen jövedelmem. Egy hónap múlva betöltöm a 18-at és fogalmam sincs, hogy hogyan fogok tudni fizetni. Nem akarom otthagyni az iskolát és tervez(t)em egy főiskolára való beiratkozást is. Az anya behajthatja a pénzt? Nincs házam, autóm, jövedelmem.
2011. jan. 19. 12:28
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
32%

"Az egiyk nagoyn közeli ismerősöm összejött egy idéki csajjal állítólag meegvotl"


Bocs, de nem értek svédül. "meegvotl"

2011. jan. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok negatív és néhány pozitív választ is, de sokan félre értettek. Megpróbálom megválaszolni a kérdéseket. A kisfiút nem terveztük mint fent is leírtam és igen nagy felelőtlenség volt, ezt beismerem. DNS teszt is volt és a gyerektartást a bíróság határozta meg amit most még a szüleim fizetnek. Amennyire lehet próbálok felelősségteljes lenni, kb. fél éves koráig minden nap velük voltam és segítettem ahol tudtam. Az anyának ezután lett egy pasija és megromlott a kapcsolatunk, ekkor jött szóba a gyerektartás. Egyáltalán nem így terveztem ezt az egészet, szerintem érthető, hogy egy "kicsit" meg van zuhanva az ember. Az a 8e ft valóban nem sok, de kinek is? Mivel nemsokára betöltöm a 18-at kénytelen leszek munkát keresni és átiratkozni esti tagozatra. Hát ez a sztori...
2011. jan. 19. 17:14
 53/63 A kérdező kommentje:
félre értés ne essék, én nem akarok kibújni a gyerektartás alól!
2011. jan. 19. 17:17
 54/63 anonim ***** válasza:
29%

Akkor leírom én is ide a saját tapasztalatomat:


19 voltam mikor felvettek egyetemre, sikerült barátnőt is szereznem. akkor 17 volt.. szokás szerint megszakításos védekezés volt, sem gyógyszer sem gumi.. szép is volt jó is volt de fél év járás után beütött a krach.. sikerült teherbe ejtetnem a barátnőmet... nem is tagadtam, sőt el is fogadtam... Azonban gondolkoztam rajta 1 hetet mire oda jutottam, sem a családomnak sem nekem nem volt annyi pénzem hogy, bármivel is finanszírozzam a gyereket. Másrészt ha ott hagyom az egyetemet, lehet itt pampogni levelezőtől (170e ft/félév) meg nappali mellett dolgozni(műszaki) lehetetlen, ha lehet is az pont arra elég hogy sem a tanulás sem a gyerek ellátása nem megy! Elméletben minden olyan jó működik.

Na visszatérve a témához: leültem a barátnőmmel, beszélgetni 1 kicsit, elmondtam neki nem működhet így, mert őt engem és családunkat is tönkre tennénk. Ő erről tudomást sem vett!!!

Szép rózsaszín álomban élt: ahol majd lesz lakás, kacagó gyerek és boldogság ne miből azon el nem gondolkozott volna (gyerek). Teltek a napok, én meg próbáltam győzködni nem ment... Az anyját megkerestem és leültem vele beszélni, ugyan az mondtam mint fentebb. Nem működne a leendő nagymama(elvált) is boldogság árban úszott a felelőtlenség tengerében... Megelégeltem az egészet.. kerestem egy ügyvédet és gépeltünk 1 nyilatkozatot, melyben kijelenti hogy lemondok a gyerek jogáról, és az anya nem követelhet sem gyerektartást sem semmi mást! Aláírás: anya, apa P.H... Ezzel a nyilatkozattal elmentem az anyukához/mamához és az orruk alá nyomtam ezen szöveg kíséretében: Ha nem vetetjük el a gyereket akkor szíveskedjenek a kijelölt helyen aláírni... Ha nem akkor megyünk bíróságra.. Nem szép dolog lett a vége, abortusz.. de ezek után szakítottam a b.nőmmel, az anyját is elzavartam a f*szomba.


Konklúzió: Mindég védekezek, másrészt bevallom felelőtlen voltam szex terén, de a leendő anya/nagymama sem tudott normálisan gondolkozni, felelőtlenek voltak. Mibe és hova nevelik fel a gyereket? A minimálbérre? ami arra nem elég hogy éhen dögöljön az ember... Szegény gyereknek milyen élet lett volna?? Egyes emberek nem tudják hol/miben/hogyan élnek... a saját porontyomnak jobb életet kívánok mint a nélkülözésben tengődni..


A kérdésedre a válasz kérdező:


Ha elmúlsz 18 lehet tőled gyerektartást követelni, sőt nagy bizonyossággal meg is ítélik.DE...

Amíg nincs bejelentett munkahelyed addig nem kell fizetned... AZ ÁLLAM NEM FIZET SEMMIT!! Amit majd rajtad lever.. A szüleidnek NINCS kötelezettségük a gyerek iránt!! mert nekik nincs közük hozzá jogilag, ha csak nem a morális elveket nézzük... Aki ilyen hülyeségeket irkál hogy a szülők fizetnek: persze a dédnagymama fizetőképes és a fiatal 18 éves gyereknek akik szülei meghaltak, csak a leendő dédi van, annak kell fizetni nem? XD


Másrészt munkára nem kötelezhetnek, ha tanulni akarsz tanulsz, és fizetsz akkor gyerektartást mikor végzel a diplomával és a majdani diplomás fizetésnek x%-át levonják.. De nem kötelezhetnek hogy, hagyd abba a sulit.. az már a szabadságjogok korlátozása... de a helyedbe én kimennék dolgozni külföldre... aztán bekaphatja a "felelőtlen" anyuka, meg úgy a magyar állam is... ott nem vonnak tőled, vagy marad a fekete munka ami nincs bejelentve... :P... Bár ez aljas módszer: legjárhatóbb út hogy az erkölcsiség se romoljon.. Tanulsz ameddig tanulsz, aztán elmész dolgozni és fizeted a gyerektartást...

Csak tudjátok én az egyik fél, hosszútávú elgondolatlansága, és alapvető reális gondolkodás hiányában... nem igazán tenném tönkre az életem... ok megcsináltam stb.. de ez nem ok arra hogy csöbörből vödörbe essek...

2011. jan. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
59%
Amúgy 8ezer ft 3nap alatt összejön diákmunkával,és már valamennyit tud is félretenni a diák.3nap alatt nállunk a diákok 10ezer ft-ot összeszednek.
2011. jan. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
45%

18 ev felett a tartasdij nem fizetese kiskoru veszelyeztetesenek minosul,ami borton buntetessel jar,ha az anya feljelenti.

18 ev alattinal a hivatalos gyam,jelen esetben a szulo kell,hogy megfizesse.

Kulfoldre is lehet menni,de mar itt is be tudjak hajtani,mi kulfoldon elunk, jarhato ut a behajtas, ha az ember olyan ugyvedet fogad,aki ezzel foglalkozik.


Csak a tisztan latas vegett irtam le ezeket, mert van itt aki alomvilagban el :) es olyan tanacsokat osztogat ,amik nem fedik a valosagot.

2011. jan. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
15%

Persze, de ha fekete munkát vállalok, ki hajtja be rajtam a gyerektartás?? és milyen jogon? Másrészt ha munkanélkülin vagy akkor milyen gyerektartást fizessek? Külföldön meg megnézném azt hogyan vonatnád a pénzt... mikor a magyar államnak jóformán semmi érdek érvényesítő hatalma nincs...


Úgyhogy utolsó te vagy álomvilágban...

2011. jan. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
20%

harmadrészt, akkor megértem ha van rendes munkám stb.. és akkor nem fizetem..abban az esetben rászállhatnak az illetőre. De én ülni még nem láttam ex apukát...


Meg mikor ex apuka vállalkozó, papíron semmi pénze nincs mert a cég a szülei stb nevén van... ő meg mély szegénységben él a 10 szobás lakásban, a luxus autójával egyetemben.

Lehet itt dobálózni szavakkal, de az működik ami papíron van, a többi erkölcs kérdése...

2011. jan. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
25%

18:55


Nő létemre azt mondom hogy IGAZAD van! Jól tetted amit tettél, én is ezt csináltam volna! Egy ilyen lány álomvilágban él, gyerek még, nem való anyának! Az is nagyon érdekes hogy csak addig ragaszkodott a gyerekhez, amíg arra apellált hogy majd te tartod el őket...Szép...

2011. jan. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
66%

A munkanelkulibol levonhato a gyerektartas, azon kivul mas nem.

Nezz korul egy jogi forumon,hogy hajtjak be kulfoldon a tartasdijat :) Egyedul akkor van gond,ha az apa kulfoldon feketen dolgozik,ami ritka :)

Egesz eletedben pedig nem dolgozhatsz feketen :)

De mindenkinek szive joga mit tesz, aki kepes azert barmit megtenni, hogy a sajat gyerekenek ne kelljen segitenie a neveleseben ,annak gratulalok!!!!!!

Az minden a szembemben,csak nem EMBER....

2011. jan. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!