Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartás behajtása tanulón?

Gyerektartás behajtása tanulón?

Figyelt kérdés
Harmadikos vagyok és 1 évvel ezelőtt történt egy "baleset" a volt barátnőmmel, aminek az eredménye egy kisfiú lett.. Sajnos megromlott a viszonyunk egymással és az utóbbi időben gyerektartást (8000 Ft) kért tőlem, amit én nem tudok fizetni, mert tanulok és nincsen semmilyen jövedelmem. Egy hónap múlva betöltöm a 18-at és fogalmam sincs, hogy hogyan fogok tudni fizetni. Nem akarom otthagyni az iskolát és tervez(t)em egy főiskolára való beiratkozást is. Az anya behajthatja a pénzt? Nincs házam, autóm, jövedelmem.
2011. jan. 19. 12:28
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
35%

Ez azért nem úgy megy, hogy a barátnőd "kér tőled" 8000 Ft-ot. A bíróság állapítja meg a gyerektartás összegét, minden esetben.

Amíg ez nem történik meg, egy fillért sem követelhet sem rajtad, sem a szüleiden.


De ez nem ment fel a hülyeséged alól, amihez csak gratulálni tudok.

2011. jan. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
55%
A II/4-es pontban felsorolt törvényeket másold ki és google-el keress rá. Hátha azokban lesz valami.
2011. jan. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
47%

12:36 figyelmét felhívnám, hogy az igaz, hogy a felelősség terheli a srácot, de azért a nagy frusztrált szövegelés közepette nem szabad elfelejteni, hogy a csajszikát sem megerőszakolták, hanem ő is benne volt az entyempentyemben.

Tehát felejtsük már ezt a "MINDERNŐL A SZEMÉT PASIK TEHETNEK" dogmatizmust!!! Plíz.

2011. jan. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy meg az igaz, hogy a gyerektartást azt hivatalosan szokták megítélni, nem a nő a hasára csapva mond egy összeget. Ha a kérdező betölti a 18-at, akkor onnantól a szüleit nem lehet kötelezni helytállásra.
2011. jan. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
63%

Nagyon akartam segíteni, de képtelen vagyok védeni téged. Ahhoz érettnek gondoltad magad, hogy szexuális viszonyt kezdj, védekezni nem védekeztél rendesen, az anyát a gyerekkel magára hagytad, és most még a gyerektartás fizetése alól is ki akarsz bújni.

Bárhogy nézem is, ez elég féreg dolog, még egy 17 éveshez képest is. Mennyi esélye lesz szegény babának a normális élethez?

2011. jan. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
50%

"Tehát felejtsük már ezt a "MINDERNŐL A SZEMÉT PASIK TEHETNEK" dogmatizmust!!"

De azt ne felejtsük el, hogy ki neveli fel a gyereket és milyen pénzből. Ehhez képest 8000 Ft annyira kevés, hogy sokan inkább nem is kérik, hogy az apa ne akarjon láthatást.

2011. jan. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
74%
Az mondjuk be van bizonyita hogy egyáltalán tiéd a gyerek? Mert hát sose lehet tudni....
2011. jan. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
56%

Off lesz, de igenis kotelesseged reszt vallalni a gyermekbol, ha mar megtudtad csinalni. En 16 evesen gimi mellett dolgoztam, ergo reggel 8-tol 3-ig suli 4-tol 8:30-ig munka. 4-es erettsegim lett, egyetemre is felvettek, es segitettem anyukamnak az anyagi kerdesekben. 8 ezer forintot ossze tudnal szedni ennyi idosen is, kutyasetaltatassal, ujsagkihordassal vagy ami van.

19/L

2011. jan. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
76%

Kérdezhetek valamit?

Amikor kiderült,hogy a barátnőd terhes,akkor megbeszéltétek a jövőt?

Vagyis mindketten akartátok a babát,vagy te próbáltál az abortuszról is beszélni?

Mert néha nekem van egy olyan érzésem,hogy a fiatal fiúk sokszor nem is tervezték a családalapítást,és eszük ágában sem volt 17-18 évesen apukáknak lenni.De ugye ilyenkor az ő érvelésük/szavuk/kérésük nem számít,csakis a lány döntése a lényeg.Ő megtartja akkor is ha tudja a fiút végérvényesen elveszíti.Ezért nem kell mindig csak a fiúkat hibáztatni,hogy mennyi eszük van,meg hogy gondolkodhattak volna előre..Ahogy a fiatal lány is..

Én legalább ugyanolyan szemétségnek tartom azt,hogy egy apuka lelép a következmények elől,de azt is szemétségnek tartom amikor az anyuka tönkre teszi az apuka életét,mert "csak azért is világra hozom a gyereket,szarok bele mit érez a srác"

Jól írtátok.A gyerekhez két ember kell.Ahogy a döntéshez is.

Azt sem tartom fer dolognak,hogy a gyerekek hibája miatt a szülők igyák meg a levét az egésznek..Sok szülő nem gazdag,és nem áll úgy anyagilag,hogy fizessen gyerektartást amit ő maguk sem akartak..

Nekem nagy fiam van,és ha így járnánk mint a kérdező,akkor engem anyagilag padlóra küldene ha fizetnem kéne..Sajnos máról a holnapra élek,és minden kis pénzem be van osztva.Bizony a mi esetünkben komoly érvágás lenne.

De ha már fizetni kell,akkor tuti,hogy bizonyos dolgokat mi is elvárnánk..Mert az nem megy,hogy csak fizet az ember,de nem láthatja az apa a gyermekét.Ilyen esetben a láthatási időt is kérném akár mint nagyszülő is,és ilyenkor derül ki a legtöbbször,hogy a fiatal anyukáknak ez már nem tetszene,hogy a gyereket az apuka hétvégente elviszi..

2011. jan. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
46%

1.Fizessenek a szüleid.

2.Vállalj diákmunkát

3. Igazuk van a fentieknek, tényleg megelőlegezi az állam, és kamatostól behajtja, tehát jobban jársz, ha a szüleid fizetnek.

4. 8000 egy gyerek felnevelésére SEMMI. Legyél nagyon, nagyon hálás a volt barátnődnek, hogy nem pereli ki belőled a sz.rt is.


Másodikos gyerekként csináltál egy gyereket. Apa vagy.

Ez egy olyan tény, amin soha nem fogsz tudni változtatni, és később még komoly következményei lesznek.

Pl. ha lesz önálló kereseted, akkor ennek bizonyos százalékát vonni fogják, amíg a gyereked nappali tagozatos tanuló, tehát ha főiskolára megy, akkor is.

Vagy élted végégig dolgozol feketén, mint mondjuk rakodómunkás egy kamiondepóban.


A főiskolai ösztöndíjadból is le lehet tiltani a gyerektartás összegét.



Ennyit a "kis balesetről".

Ne haragudj, de ennyi ésszel milyen főiskolára vesznek fel valakit? Az ember szaporodása cirka ált. iskola 6. osztály.

2011. jan. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!