Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartás behajtása tanulón?

Gyerektartás behajtása tanulón?

Figyelt kérdés
Harmadikos vagyok és 1 évvel ezelőtt történt egy "baleset" a volt barátnőmmel, aminek az eredménye egy kisfiú lett.. Sajnos megromlott a viszonyunk egymással és az utóbbi időben gyerektartást (8000 Ft) kért tőlem, amit én nem tudok fizetni, mert tanulok és nincsen semmilyen jövedelmem. Egy hónap múlva betöltöm a 18-at és fogalmam sincs, hogy hogyan fogok tudni fizetni. Nem akarom otthagyni az iskolát és tervez(t)em egy főiskolára való beiratkozást is. Az anya behajthatja a pénzt? Nincs házam, autóm, jövedelmem.
2011. jan. 19. 12:28
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
65%

"Mindenki ezt a szerencsétlen gyereket bántja!

Két ember kell egy gyerekcsináláshoz!"

Gondolkozz logikusan, szerinted az anya életminősége milyen az apáéhoz képest? Az anya végez el minden létező feladatot a gyerekkel kapcsolatban, ha ő is hasonló korú, akkor a tanulmányait csak kínkeservesen fogja tudni elvégezni levelezőn, mindemellett még pénzt is kellene szereznie.

És az apa? Nincs a gyerek mellett, nem foglalkozik vele, lapít nagyokat. Gyerektartást nem akar fizetni, maximálisan önző.

Szerintem valakit meg lehet érteni, ha a gyerekét nem veteti el, ha már megfogant. Vállalta a nehézségeket, és jogosan elvárja ugyanezt az apától.

Attól a pillanattól kezdve, hogy az apa betette a farkát, felelősséget vállalt a következményekért.

Normális férfiember ezt belátja.

2011. jan. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
79%
De az esti suli mellett tud dolgozni és fizetheti e gyerektartást.És igazad van a gyerekhez 2 ember kell!!Mindketten ott voltak,mind kettőnek van felelőssége a babával kapcsolatban.
2011. jan. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
80%

Természetesen mindenképp tanulj tovább! Már csak azért is, hogy jobb állást találj majd jobb keresettel, ha végzel, hiszen egy gyerekről is gondoskodnod kell.

Azt a nyolcezret fizesse ki a családod, igazán méltányos összeg. Annyit megoldotok valahogy. Nyári munkára elmégy, megkeresel 100-et a nyáron, s meg is van egy évre.

Ebben kérj segítséget ismerősöktől, hogy szerezzenek jó munkát, hogy magadnak is tudj még félretenni. 8 hetet dolgozol, 3-at nyaralsz.

Majd harmad-negyed éven már lesz annyi időd, hogy diámunkát is vállalj. Addig kibírjátok. Ki tudnál bújni ez alól, de nem érdemes. A Balesetet meg látogasd továbbra is, mert később megbánnád, ha nem. Fiatal vagy, de biztos, hogy nem véletlenül kaptad ezt a gyermeket. Tanulj, és bármi(veszekedés, követelőzés, családi durung) árán érd el, hogy otthonról támogassanak ennyivel. Vag yha nem megy, akkor kérj segítséget nagyszülidtől, keresztanyádtól!

És dokumentáld a pénzáramlást!

2011. jan. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
40%

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:15


Jaja, gépfegyvert fogtunk a fejéhez, hogy 16 évesen védekezés nélkül keféljen.

A fiú tudott volna gumit húzni, nem hiszem, hogy a lány sírva kérte, hogy ejtse teherbe.

Így járt, vállalja a következményeket.


A másik ember, aki kellett a gyerekcsináláshoz, élete végéig szülő lesz, nem csak 18 éves korig átpasszol 8000 forintot, ami két csomag pelenka ára. Felkel mellé éjjel, szoptatja, pelenkázza, oviba viszi, egyedülálló kisgyerekes anyaként fog munkát keresni, viszi a gyereket iskolába, őt ba.tatják, ha gond lesz vele, mert apa nélkül gyereket nevelni felnőttként se könnyű, nem említve, mennyivel élvezetesebb volt ennek a kis felelőtlen kölyöknek, amikor bement, mint neki, mikor kijött.

Mégis vállalta, nem vetette el.

E'mmeg még ezt a felelősséget is el akarja hárítani...


Szerintem ne említsük őket egy lapon.

2011. jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
39%

12:36-os vagyok

Szeretem az olyanokat hogy látatlanban elítélnek,és feltételeznek dolgokat másokról.Egyáltalán nem vagyok elvált,sőt boldogan élünk több mint 6 éve!

2011. jan. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
25%
Ehhez a sok jótanácshoz annyit tudnék még hozzáfűzni, ha ennyire felelőtlen vagy, akkor gondolkodj el a vazektómián... biztos, ami biztos.
2011. jan. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
20%

12:36-os vagyok

Szeretem az olyanokat hogy látatlanban elítélnek,és feltételeznek dolgokat másokról.Egyáltalán nem vagyok elvált,sőt boldogan élünk több mint 6 éve!

2011. jan. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
59%
nem biztos hogy a srác volt a hibás,tudjátok hány lány "játsza ki" a barátját mert így akarja megtartani? kezdve attól hogy "álítólag " gyógyszert szed. Nem írta a körülményeket. Nem tudhatjuk,hogy mi történt. Lehet,hogy a csaj eltitkolta addig hogy terhes amíg már nem lehetett elvetetni vagy bármi lhet. Nem hiszem,hogy egy tizenéves srác ragaszkodott volna egy gyermekhez. Ha a lány megtartotta a srác véleményét figyelmen kivül hagyva és tönkretette vele 3 ember életét magára vessen,nem kell sajnálni.
2011. jan. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
45%

Leírok egy történetet sajnos igaz!

Az egiyk nagoyn közeli ismerősöm összejött egy idéki csajjal állítólag meegvotl a csajnak rá egy éhtre lefeküdtek. majd a csaj közölte a sráccal hogy terhes elment a csaj oroshoz aki ultrahangal megállapítota hogy terhes (4 nappal azután miután lefeküdtek) hát igen és mennyi idős 4 napos terhes. Kiderült hogy a sráccot csak kihasználta lehúzta az abortusz pénzel majd kiderült nem vetette el a gyereket hanem babaruhát vett belőlle akkor a srácc mégegyszer kifizette azabortuszt és talán msotmár elvetette a más gyerekét amit nem ő csinált csak hülye volt és szerelmes!


Hogy maradjunk ennél a témánál. Nem csak a srácc felelősége a védekezés nézzük már meg hogy egy csomag óvszer és egy doboz 3 havi fogamzásgátlónak mennyi az ára. a csaj is simán védekezhet. És egy ember se úgy szüljön hogy mindenképp melette marad a párja! Ha szülök nem a csávónak szülök hanem magamnak és a páromnak.

2011. jan. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
88%

Egyelőre gondolom a szüleidnek kell majd fizetni. De amint lesz munkád, neked, egy életen keresztül (amíg fel nem nő a gyereked), szóval neked is kell majd fizetned.


A gyerektartás összegét nem az anya szabja meg, hanem majd a bíróság megítéli, ha bebizonyosodik, hogy te vagy az apa (DNS-teszt, vagy elismered a gyereket teszt nélkül). És ez az összeg általában nem 8000 ft, hanem több, erre számíts azért. Úgyhogy úgy tervezd az életed, hogy a jövőbeli fizetésedből ezt fizetned kell majd.


A gyereket egyébként ketten csináltátok, úgyhogy mindkettőtök felelőssége, utólag ezen már kár lenne vitatkozni, inkább próbáljátok a lehetőségekhez képest a legtöbbet megadni a gyereknek. Az egész ügyben ő a legkevésbé hibás. :)

2011. jan. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!