Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartás behajtása tanulón?

Gyerektartás behajtása tanulón?

Figyelt kérdés
Harmadikos vagyok és 1 évvel ezelőtt történt egy "baleset" a volt barátnőmmel, aminek az eredménye egy kisfiú lett.. Sajnos megromlott a viszonyunk egymással és az utóbbi időben gyerektartást (8000 Ft) kért tőlem, amit én nem tudok fizetni, mert tanulok és nincsen semmilyen jövedelmem. Egy hónap múlva betöltöm a 18-at és fogalmam sincs, hogy hogyan fogok tudni fizetni. Nem akarom otthagyni az iskolát és tervez(t)em egy főiskolára való beiratkozást is. Az anya behajthatja a pénzt? Nincs házam, autóm, jövedelmem.
2011. jan. 19. 12:28
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
42%

*nem biztos hogy a srác volt a hibás,tudjátok hány lány "játsza ki" a barátját mert így akarja megtartani? kezdve attól hogy "álítólag " gyógyszert szed.


Erre mondtam, hogy ha nem akarok gyereket, akkor húzok gumit, mindegy, ki mit szed "állítólag". Csak az biztos, ami az én kezemben van, ami én csinálok. Minden más lehet igaz. Meg nem igaz. Én meg szeretem irányítani az életemet, nem bízom másra. Főleg nem 16 évesen egy másik 16 évesre.

2011. jan. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
29%

"Én legalább ugyanolyan szemétségnek tartom azt,hogy egy apuka lelép a következmények elől,de azt is szemétségnek tartom amikor az anyuka tönkre teszi az apuka életét,mert "csak azért is világra hozom a gyereket,szarok bele mit érez a srác"

Jól írtátok.A gyerekhez két ember kell.Ahogy a döntéshez is. "


"Nem hiszem,hogy egy tizenéves srác ragaszkodott volna egy gyermekhez. Ha a lány megtartotta a srác véleményét figyelmen kivül hagyva és tönkretette vele 3 ember életét magára vessen,nem kell sajnálni."


Ez nagyjából összefoglalja azt, amit gondolok erről az egészről...

Miért kizárólag a férfi kötelessége a védekezés? Nehogy már egy normális kapcsolatban is gumizni kelljen. A másik meg hogy a csapból is az folyik (jogosan) hogy a gumi nem biztonságos, a gyógyszer a legbiztonságosabb fog.gátló az elkötést meg a spirált követően. Akkor???

Én is RENGETEG sztorit hallottam (sajnos) komplexusos idióta hülye libákról akik DIREKT teherbe estek, vagy egyszerűen nem foglalkoztak vele hogy a fiú nem akarja a gyereket, és nem vetették el. Ez az Ő DÖNTÉSÜK!!! A fiú kifejezte hogy mit akar (az abortuszt), ha ennek ellenére lesz*rják és megtartják, hát az a szemét dolog szerintem, és csakis az ő felelősségük!


23/L

2011. jan. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
40%

Velem még sohasem történt "baleset".Ez számomra annyira érdekes,hogy vannak balesetek vagy véletlenül lesz valaki terhes.Miért tartottátok meg szegény gyereket,ha ilyen sors vár ár.Szörnyű dolog az abortusz,de tiniknek nem való gyerek(sajnos néha felnőtteknek sem),mert nem tud róla normálisan gondoskodni.

Gondolom tanultál a dologból és belátod,hogy a védekezés fontos dolog!!!!!!27/N

2011. jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
58%

Az a baj ezen az egyébként jó oldalon, hogy a válaszadók 80%-a elkerüli a kérdést, fogalma sincs a válaszról, viszont fontosnak tartja elmondani a véleményét a témáról.

De a sok válasz közé becsúszik a kérdésre adott válasz is.

A tanulságokkal biztosan tisztában vagy, csak válogasd ki az infot!

Ezen az oldalon érdeklődhetsz tovább: [link]

/gyerektartás


Azzal, hogy gyermeked született, azzal a te gyerekkorod véget ért. Lehet hogy másképp terveztétek, de ez történt, most már ez így lesz jó.

Sok gyermekes szülő is továbbtanul, nekem is volt évfolyamtársam, akinek ikrei voltak.Nappalin. Ne add fel egyiket sem. Ott a családod, ezért van, segítenek. Hogy én is eltérjek a tárgytól.



Gondolom, a válaszadók mind a védekezés akrobatái.És mind 30 fölött vesztette el a szüzességét...

2011. jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
43%
14:48-as válaszoló ott a pont!
2011. jan. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
8%
27/N-t még érhetik meglepetések.
2011. jan. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
60%

Sajnos en se voltam a vedekezes akrobataja,mert 16 evesen nalunk is volt egy ilyen baleset,de jobbnak lattam az abortuszt, minthogy tonkretegyem mindkettonk eletet. Lehet elkovetni hibakat az eletben,de en is igy jartam volna,mint a kerdezo baratnoje es nem tudtam volna leerettsegizni, tovabb tanulni, mert dolgoznom kellett volna,hogy eltartsam.

Ugyanis a kedves apuka,amint elmondtam neki, hogy terhes vagyok azonnal elhagyott.

2011. jan. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
29%

Majd ha a férfiak hordják ki a gyereket, akkor lesz joguk dönteni arról a gyerekről, akit magukban hordoznak. Akkor mondhatják, hogy az ő testükről van szó.

Addig viszont fájdalom, de a nő hozza meg a végső döntést. De a férfi is hozhat ám gerinces döntést: "Megtörtént, ami megtörtént, de szeretlek, és azt akarom, hogy a babánk egészséges környezetben nőjön fel. Még mindketten gyerekek vagyunk, de majd alkalmazkodunk, és együtt képesek leszünk boldog életet biztosítani ennek a csöppségnek, és felnövünk a feladathoz."

És megoldják, a fiú elkíséri a lányt nőgyógyászhoz meg ultrahangra, munkát vállal a közeli vegyesboltban, gondoskodik arról, hogy mire a gyerek megszületik, minden szükséges dolog meglegyen.

De nem. Helyette az van, hogy júj, megba*ztam xy-t, de teherbe esett, szemét módon még a gyereket sem veteti el(azaz nem teszi ki magát egy lelki traumának), és most még holmi gyerektartással is fenyegetőzik.

Hánynom kell.

2011. jan. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
54%

16 éves voltam. A barátnőm szintén tízen a barátja huszonhat.

(Nem érdekelnek vélemények a korkülönbségeket illetően.)

A fiú mikor befejezte a gimnáziumot, az apja fölvette őt a saját taxi cégükbe. Amikor összejött a barátnőmmel, kilenctől éjfélig kezdett dolgozni, hogy műkörmöt, napi szolit, ruhákat, minden napi fuvart, heti ajándékokat, hétvégente wellnest fizethessen neki. Tervezte, hogy feleségül veszi, hogy házat épített. Ezek mellett az orvosi ellátást, és a fogamzásgátlót is ő fizette, annak ellenére. (Ami valószínűleg az ide író nők 90%-a szerint normális.) A barátnőm valahogy mégis teherbe esett, megcsalta a barátját, undorító dolgokat vágott a fejéhez, azzal vádolta, hogy rossz gyógyszert vett neki, és az ő akaratán kívül ejtette teherbe. Addig marta szegényt, míg végül szakítottak. Azóta kőkemény gyerektartást fizet, a gyereket nem láthatja. És bár ez már elég régen volt a lány családja még mindig hatalmas sztoriként az összes ismerősnek, hogy milyen jól tette, az okos kislányuk, hogy megszabadult egy ekkora hazug rosszakaró embertől.

2011. jan. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
40%
Előző vagyok. Az egyik mondat végére valahogy beírtam, hogy "annak ellenére", elnézést. És kifelejtettem azt is, hogy a véletlen teherbe esés, abból következett, hogy a lány nem szedte be a gyógyszert, amit a barátja megvett neki.
2011. jan. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!