Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás behajtása?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás behajtása? Valaki világositson fel

Figyelt kérdés
Birósági végzés van,végrehajtón van az ügy ,eddig behajtották a lóvét de már 3hónapja semmi!Persze 6havonta egyszer elutalja az egy havit hogy ne tudjam kérni a állami megelőlegezést,de lehet most elfelejti,viszont akkor a felmaradt 6hónap ezelőtti pént még behajtja a végrehajtó?Mit tegyek?
2011. febr. 15. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
biroság,ha a gyerek az apa nevén van... kötelező fizetnie ha munkanélkülit kap akkor is...
2011. febr. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
0%
szerintem rájött,hogy a gyerek nem ötölevan azért nemfizet
2011. febr. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Hú, ez nagyon gáz. Nem irigyellek. Sajnos sok ilyet hallottam már. Nem kérted, hogy tiltsák a fizetéséből? Mert a munkáltató készfizető (remélem jól fogalmazok) kezesként felel ebben az esetben, tehát ha nem vonja le, akkor tőle is behajtathatod. Ha nem kérted a tiltást, akkor kérd! Ha nincs munkahelye, akkor a munkanélküliben is levonják, ha beviszed a végzést. Ha ez sem járható út, akkor marad a végrehajtó általi csurran-cseppen. Sajnos.

Én úgy állok hozzá, mintha magam lennék. Mert akkor nem bosszantom fel magamat rajta. Ezért ahogyan csak tudok, igyekszem plusz jövedelemre szert tenni, hogy megéljünk.Sok sikert, kiartást kívánok Nekek!

2011. febr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kár hogy a gyerek rá hasonlit először!!Másodszor ő csalt meg mikor terhes voltam a szülés után meg elhagyott!
2011. febr. 15. 23:04
 5/12 A kérdező kommentje:
Vállalkozó,bazi sokat keres de nem fizet pedig csak 20ezret állapitottak meg mert megfenyegetett,nem lehet a számláját inkasszózni az engedélye nélkül!Nagyon komoly mi? A törvény mindig azt védi akinek több pénze van:(
2011. febr. 15. 23:07
 6/12 anonim válasza:
Ha van ingatlan a nevén árvereztesd el! Olyan meg nincs hogy a bankszámláját nem lehet inkasszózni, erre pont től enem fognak engedélyt kérni. Ami jogos az megjár, ha nem fizette neki kell bizonyítania hogy kifizette, ha nem tudja, mivel nem irtl alá semmit, sima az ügy.
2011. febr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hidd el,hogy ezeket a szemeteket nem lehet megfogni.A biróság is csak papiron hoz itéleteket,gyerektartás ügyekben.Ebben a cipőben vagyok én is.A hajuk szála nem görbül,annak ellenére,hogy nem fizetnek semmit.A számláját meg hogyne lehetne inkasszózni!!De ezt csak a végreható teheti meg,persze azok is szeretik az ilyen ügyeket a sűllyesztőbe tenni,mert látják,hogy reménytelen.Menj be a biróságra és kérd a folyamatos letiltást erre hivatkozva.Ha meg küldi 6 havonta,azt ne vedd át.
2011. febr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

jelentsd fel a rendőrségen, akik a te feljelentésed alapján megindítják a nyomozást az ügyben, aztán ha az eljrás végéig sem fizeti meg részedre az elmaradt x havi gyerektartást, akkor megküldik vádemelési jav.-tal az ügyészségnek


ez egy lehetőség, ha ezalatt (2 hónap a nyomozás határideje + ha meghosszabbítják azt 2 hn-al, többel ne hossz. egy tartás ügyet!!! - saját vélemény) megfizeti neked,akkor a rendőrség saját hatáskörben megszünteti a nyomozást a volt férjeddel szemben.


vagy ha a volt férj (egyáltalán ha nyilatkoztatják erre) úgy nyilatkozik még nyomozati szakban (a rendőrségen), h 1 éven belül megfiz. részedre az elmaradt gy.tartást, akkor "szívás", mert az ügyészség emiatt 1 évre felfüggesztheti és nem történik vádemelés, te pedig ugyan úgy pénz nélkül maradsz adott esetben.

2011. febr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értehetetlen hogy mit meg nem enged a törvény ezzel kapcsolatban!!! köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 20. 09:35
 10/12 anonim ***** válasza:

ha nem az övé a gyerek akkor szerintem neked kéne viszavizetni az eddig elkért pénzt mert jogtalanul fizette eddig...

másrész miért kéne tovább fizetni csak az derült ki hogy hazug vagy..

2011. febr. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!