Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy barátkozzak meg anyám...

Hogy barátkozzak meg anyám szokásaival?

Figyelt kérdés

Anyám eléggé hanyagolja az itthoni dolgokat, nem mosogat nem főz kupi van, szemét hever mindenhol, sok mindenért engem hibáztat. Igaz nem beszélek vele szépen mert elegem van már a szokásaiból a trehányságából, de amikor néha kedvesen szólok hozzá akkor meg bunkó.


Szeretem mert jószívű mint ember meg persze az anyám, de borzalmas mellette élni így.


Csak kíváncsi lennék ehhez mit szólnak emberek.

20F


2011. jan. 12. 21:15
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
81%

Meg is érdemled a mocskot, amiben élsz.

Mondjuk anyád rontotta el, amikor így nevelt, és körülugrált. Talán elunta 20 év alatt a házicseléd szerepét, és belefáradt.

Sok mindenért téged hibáztat? A szemedre hányja, hogy nem vagy képes segíteni, elmosogatni magad után egy csészét? Ne csodálkozz azon, hogy bunkó. Elvégre csak azért vagy vele kedves, hátha majd akkor továbbra is kiszolgál.

Mit szólnak hozzá az emberek: ébredj fel, vedd észre magad, kihasználod azt az embert, akinek az életedet köszönheted, élősködő vagy.

2011. jan. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fiam 17 éves.Nem kell kérnem , magától elmosogat.
2011. jan. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 A kérdező kommentje:

Nem igaz akkor sem hogy az én dolgom volna a rend rakás, nem az enyém akkor sem, hölgyek. :)

Az hogy 20 évesen még anyámmal lakok nem olyan nagyon ciki, nem tom ti mind eltudtatok költözni pont 20 évesen a szüleitektől? Nagyon jól mehet..


Megkérdeztem tegnap 3 haverom és érdekes egyik sem mondta azt hogy ő otthon mosogatna, főzne vagy akármi mert az anyjuk megcsinálja.


Tele van a világ szemét rossz emberekkel? :))

2011. jan. 13. 08:58
 44/62 A kérdező kommentje:

Érdekes nagymamáméknál mindig is olyan szép rend volt, mindig van kaja, ha van egy mosatlan edény akármi, egyből megy és csinálja, egész nap főz, takarít és nem panaszkodik soha. Papám meg ért mindenhez, okos nagyon bármi elromlik ő azt tuti megcsinálja, de soha nem megy mosogatni vagy takarítani! Na hát ez a régi világ erre írtam hogy elkorcsosodnak az emberek, a szerepek megcserélődnek.

Én le is zártam viszlát.

2011. jan. 13. 09:05
 45/62 anonim ***** válasza:

ha ezek után rám bárki rosszat merészel mondani mert háztartásbeli vagyok, akkor nem is tudom mit csinálok!! Igen én is azt vallom hogy a nö csinálja a házimunkát, de a férfi legyen a KENYÉRKERESÖ. Szóval mindegyiknek megvan a saját feladata, ne csak elvárások legyenek.

23/N

2011. jan. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
82%

Apukám, abban a bizonyos "régi világban" a férfi éjt nappallá téve dolgozott hogy eltartsa EGYEDÜL a családját, te kit tartasz el te szerencsétlen? Hm? Talán eltartod anyukádat? Nekem úgy tűnik Ő tart el TÉGED tehát NEKED kuss a neved, és NEKED kéne takarítanod. A haverjaid meg ezek szerint ugyan olyan trógerek mint te. (ami nem csoda, hisz mindenki a saját "fajtájához" vonzódik)

Akkora férfinek hiszed magad, közben meg csak egy nyámnyila, haszontalan kis p*cs vagy, nagyon messze vagy te a férfitól apukám!

Képzeld nálunk férjem főz, én takarítok, megvan az igazságos munkamegosztás. És férjem FÉRFI, kenyérkereső, mellesleg hivatásos katona, na ott tényleg férfiak vannak, kettő percet nem bírnál ki a seregben te kis szerencsétlen. De biztos ő is b*zi, meg az összes sztárséf is b*zi akik milliókat keresnek azzal hogy főznek, meg gondolom az összes egyedül élő férfi is mind b*zi, mert főz, mos, takarít magára, és te vagy az alfahím, aki egy kávéscsészét nem tud elmosogatni, anyucikával él, és elvárja hogy mindent helyette csináljanak, mint egy 5 éves gyereknek. S*ggedet ne törölje ki anyuka? Vagy az már megy egyedül? Nem férfi vagy te, hanem egy nevettséges, életképtelen taknyos kisfiú.

2011. jan. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
82%

És annyit még hozzátennék hogy párom 18 évesen jött el otthonról, 20 évesen már együtt éltünk, albérletben! Na erre varrjál gombot!

És diákmunka is van ám a világon, illetve levelező tagozat! Képzeld nagyon sok egyetemista él albérletben harmad-nagyedmagával, illetve koleszban, és nem anyuci szoknyája mellett ülnek.

2011. jan. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
82%

18 évesen költöztem el a szüleimtől, nem pont 20 évesen. :DDD


Szerintem költözz a nagyszüleidhez, ott tök jó lesz.

Pont úgy élsz, mint egy nagypapa: egész nap fekszel, pihensz, és este eljársz a kocsmába sörözni, amíg egy öregasszony főz, kitakarít, kimos rád, te meg nem du.god meg.

:D


Majd találsz egy tanulatlan, sötét parasztmenyecskét, aki szédül az aszfalton, de legalább abban nőtt fel, hogy a konyhában a helye, meg hogy szülje sorra a pulyákat, és oltári hisztériát vágjon ki minden este, ha nem keresel eleget, vagy nincs szex.

Egyébként egyetértek veled: semmi keresni valód 2011-ben, egy igazi középkori, műveletlen paraszt vagy, aki csak a bányába lenne jó, hogy eltartsa a feleségét. :DDDD

Bocs, arra se vagy képes, ennyi idősen anyáddal élsz, és nincs munkád, egy dologhoz értesz: odatalálsz a kocsmáig, ha nem mész egyedül.

:DDD


Klassz pasi vagy, nem adod meg a számodat?

Képet teszel fel?

Naaaa, lécci...

Légifotós panorámaképen elférsz még?

2011. jan. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
Én pl. 20 évesen költöztem össze a barátommal és ő kezdeményezte a munkamegosztást. Természetes ha én hulla fáradt vagyok, ő mosogat el, és fordított esetben én... Itt nincs szó férfi meg női munkáról, az emberek azért takarítanak, hogy ne legyenek igénytelenek és betegek a kosztól, és, hogy segítsenek a másiknak. Egyik pillanatban még azt mondod, hogy nincs szükséged munkára, mert olyan jó anyagi körülmények között éltek, a másik pillanatban meg arról beszélsz, hogy de jól megy egyeseknek, amiért huszonévesen elköltöztek otthonról. (Nekem itt vált gyanússá az egész kérdés...) Nem, senkinek sem megy először könnyen, de az ember egyszer csak megérzi, mikor eljön a nap, hogy el kell engedni anyuka szoknyáját. Nem az a ciki, hogy otthon laksz, ha vannak terveid és segítesz a szüleidnek, de a te hozzáállásoddal hatalmas problémák vannak. Egyébként hiába hölgyezel itt, mikor mindenki férfiakról írt, rengetegen elmondták a véleményüket, öt oldalon keresztül mindenki a te elképzeléseid ellenkezőjét próbálja bebizonyítani, de téged nem érdekel. Meg is érdemled az elkényeztetett sorsodat, remélem még húsz év múlva is ugyanabból a mosatlan pohárból szürcsölöd majd a kávét, amire tegnap száradt rá a mocsok. Ha egyáltalán igaz-e a kérdés, mert még mindig tartom a véleményemet, miszerint én még veled ellentétben soha nem találkoztam olyan emberrel, aki ne csinált volna otthon semmit a "tanuláson" kívül.
2011. jan. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
*ha egyáltalán igaz a kérdés
2011. jan. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!