Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyukám mindig kérdezget,...

Az anyukám mindig kérdezget, de nem tudom mit mondjak neki?

Figyelt kérdés
Csak bejön hozzám,hogy beszélgessünk a szexről,meg a maszturbációról,meg hogy szoktam-e csinálni,meg mikor,hogyan. de én nem állok közel hozzá,attól,mert az anyám,sose beszélgettünk erről,mégis tisztába vagyok mindennel. és annyira kínos mikor bejön,főleg mikor a 'masztiról' kérdez,és nem tudom mit válaszoljak/mondjak neki. :/
2011. jan. 5. 18:35
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
58%

Tehát:


becsüld meg anyád, amiért az érdekli, hogyan masztizol

különben is kicsi vagy még ehhez


eszem megáll...

2011. jan. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
87%
Ti hülyék vagytok? :S Még örüljön, hogy az anyja a maszturbálásról faggatja? Lehet hogy vannak olyan anyák, akik le se szarják a gyereküket, de a másik véglet is ugyanolyan szar, amikor belemásznak a gyerek képébe, ezzel is ugyanúgy elbasszák szerencsétlent, de mind1...
2011. jan. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
74%

"még nagyon gyerek vagy te ahhoz hogy felfogd milyen fontos az hogy bármit megbeszélhess egy szülővel."


Tehát ahhoz gyerek, hogy ezt felfogja, de ahhoz már elég idős, hogy az anyja a nemi életéről faggassa?!

2011. jan. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező még serdülő korban van, s felfokozott érzelmi állapotban éli az életet. Ez jellemző a pubertás korra.Az is lehet, hogy az édesanyja nem akart ártani a gyerekének, csak egyszerűen jó szülő akar lenni, de rosszul közelített a gyerekéhez, s a kérdezőt nagyon érzékenyen érintette, s támadásnak veszi, esetleg -mivel mindent a szívükre vesznek a gyerekek ebben a korban-negatívan reagált, a az anyja ezért veszekedett, kiabált. Azzal van tele a média, hogy fel kell világosítani a gyereket, mert így óvhatjuk meg őt. Szerintem, nem akart rosszat az anya, csak rosszul közelített. Kedves Kérdező, szerintem mondd meg anyukádnak, hogy igazán értékeled a segítő szándékát, de ha kérdésed lesz, majd szólsz neki.Egy jó taktika a veszekedés megelőzésére, ha előszőr dícséred, majd utána higgadtan, határozottan közlöd vele a véleményedet.
2011. jan. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem azon, hogy "anyu, nekem ez kínos" ő már túl van. Ha mégsem, akkor is pontosan tudja, hogy ez kiabálást eredményezne. Ezért nem jó az a megközelítés, hogy "mondd azt hogy semmi közöd hozzá anyu".

Nyilvánvaló, hogy az anya csinálja most rosszul, de valószínűleg jó szándék vezérli. Nem kell ráküldeni senkit, felejstük ez ezt a "szexuális zaklatás" dolgot, még jó hogy a rendőrséget, beperelést nem emlegette még senki.. Rosszul csinálja, az tény, és ez egy kellemetlen szitut eredményez, de azért lehet kezelni.

Én is úgy sejtem, hogy meg akar óvni, képben akar lenni, hogy minden oké-e veled, korodból kifolyólag időszerűnek érzi ezt a témát, és talán arra vágyik, hogy közvetlenebb viszonyban legyetek, mint a nővéreddel, erre is irányulhat ez a próbálkozás, csak kissé drasztikus, mert rosszul kezeli a dolgot, nincs hozzá érzéke.

Mivel ő az anyád és együtt éltek még egy jó darabig, célszerű békésen kezelni a dolgot, szem előtt tartva mindezt, hogy valószínűleg mi lehet a szándéka.

Ha neked jó így, hogy nem vagytok olyan szoros viszonyban, és egyértelműen nem akarod, hogy bármit tudjon a nemi életedről, akkor is óvatosan kell erre rávezetni. Akár azzal, hogy eleinte válaszolsz normálisan. Mert lehet, hogy egyszerűen csak megnyugszik és nem lesz több kérdése. De ez kevésbé valószínű, szóval célszerű lenne abba az irányba terelni a beszélgetést, hogy vajon neki mi a célja. Pl. megkérdezni, mitől félt téged, miért kíváncsi erre, megnyugtatni, hogy nem vagy rendellenes. Vagy megmondani, hogy te értékeled, hogy olyan anyuka akar lenni, mint egy barátnő, és ebben te is szívesen partner vagy, pl. szívesen beszélgetsz vele a fiúról aki tetszik, az érzéseidről, de azt a barátnők sem szokták tudni egymásról, hogy a csiklójukat birizgálják-e vagy feldugnak valamit, és hason-e vagy háton fekve. (Bár az "anyád vagyok" kijelentés kevésbé utal arra, hogy a barátnő-szerepet akarná erőltetni.. Csak találgatok.) A nővéred meg bizonyára nem egy szégyenlős típus, de te meg az vagy, és ez nem ellene irányul, bárki mással sem szeretnéd ilyen részletekig megbeszélni, ezt is megmondhatod neki.

Én jóban vagyok anyuval, tudja rólam a fontosabb dolgokat, persze normális szintig. Az van most, hogy elbizonytalanodtam a kapcsolatomat illetően. Erről vele is beszélek néha, ahogy a barátnőimmel is. Egy kapcsolatnak viszont fontos része a szex. Nálunk az is kissé gyér, ez sokmindent elmond a problémáról. Ezért mikor múltkor anyu zavartan azt mondta "most úgy kérdeznék valamit", én tudtam, hogy szexuális lesz, de mondtam, hogy kérdezze csak. Hisz ez is a problémakör része. Ő meg akkor meg is kérdezte, hogy a szex jó-e vele. Ugyan számítottam a kérdés természetére, nyilván kínosan éreztem magam. De válaszoltam, méghozzá a kelleténél részletesebben, mert úgy éreztem jobb ha gyorsan túlesünk ezen, és akkor le van tudva anyu felvilágosítása a helyzetről. Idegesített volna, ha elvarratlan szálak maradnak a beszélgetésben. Persze a nem várt részletességű, szókimondó válaszomtól zavarba jött, amitől talán bűntudatot is érezhetett a kérdés miatt, de most nem ez volt a célom.

Viszont volt már, hogy igen. Ugyanis volt már, hogy kicsit túllépte a határt, és engem ez rosszul érintett. Az volt a szitu, hogy én elég későn vesztettem ela szüzességem, és anyu már aggódott értem, hogy minden oké-e. Már együtt voltam ezzel a sráccal, de az első szex még nem történt meg, de már elég jó úton voltunk efelé – ekkortájt kérdezte be, hogy megtörtént-e, majd a "nem" választól kiborult, és nekem igen kínos volt a fölösleges kiakadása. Ekkor alkalmaztam a zavarbaejtés eszközét. Odavágtam, hogy "de nyugi már, 3 ujját is fel szokta nyomni, teljesen mindegy már, hogy mikor mártja be a f@szát először!!" – Na ettől kissé elszégyellte magát, de egyben meg is nyugodott. Nem tagadom, szörnyen kínosan éreztem magam, de megérte.

2011. jan. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
Javítás: az első bekezdést is tekitsétek egyes szám második személynek a kérdező felé, mert a többi is úgy van. Bocsi.
2011. jan. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
Úristen, anyukád ennyire anyáskodó veled? Sztem mond meg neki hogy ez magándolog, ezzel csak kellemetlen helyzetbe hoz, na meg ott a suliban a szexuális felvilágosítás, tök fölöslegesen zaklat téged ezzel.
2011. jan. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
75%

tegnap 16:18


15 évesen kicsi a maszturbációhoz? Szerintem te voltál lemaradva a fejlődésben...


22/L

2011. jan. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám,neked fogalmad sincs sem a fiu sem lány örömszerzési titkairól.Ez már történhet akár ovodás korban is,de nem szoktuk néven nevezni a dolgot.Nekem van min két nemü gyermekem.Pl amikor a lányom a paplant szorongatta a lábai között nem is figyeltem oda.Vagy a fiam mikor nyulkált a nadrágjában.De azért egy középiskol,ás korú gyermeknél egy anya most érdeklődjön a FIA szekszuális szokásairól ez mindennek a teteje.Aki e mellet szól az anyai gondoskodásról az szerintem perverz.
2011. jan. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
0%

Nem derült ki, hogy a kérdező lány, avagy fiú-e!

Ez pedig szerintem számít, mert egy lány még mindig könnyebben elbeszélget a szexről az anyjával, mint egy fiú!

Aki 18 év alatt, meg óvodáskorban birizgálja a nemi szervét, én azt nem nevezném maszturbációnak. Tény, hogy az is egy örömforrás/örömszerzési mód, de én inkább onnantól nevezem masztinak, ahonnan már nem szűz az illető, tehát ha valaki úgy izgatja magát, hogy már túl van szexuális élményeken, onnantól az már önkielégítés, de ez végül is nézőpont kérdése...


24/N

2011. jan. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!