Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom egy bankszámlaszámmal...

A párom egy bankszámlaszámmal lepett meg szerintetek elfogadjam?

Figyelt kérdés

A párom (1,5 honapja járunk) azt mondta hétfőn menjünk be a bankba és nyit nekem egy bankba egy bankszámlát amire tesz nekem pár százezret és azt mondta " Költsem amire akarom" sajnos sokat dolgozik viszont ha együtt vagyunk mindent meg add nekem és foglalkozik velem tehát jó vele lenni :) Aszthisszem szeret :)

Szerintetek illik ilyen ajándékot elfogadni ?


2010. dec. 25. 14:50
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon könnyen eldönthető pedig a kérdés.

Tedd fel magadnak az alábbi kérdéseket:


Nem érzed kínosnak az ajándékot? Nem hoz zavarba, hogy vajon miért kapod? Nem aggaszt, hogy honnan van, kitől, és hogy mi a célja ezzel? Nem okoz problémát, hogy más megkeresett pénzét költsd? Nem gyanús neked, hogy másfél hónap után ilyet ad neked? Nem vált ki benned ellenérzést ez az ajándék? Nem érted úgy, hogy valamiért meg akar vásárolni, vagy hogy valamit vár cserébe? - ha NEM a válasz mindegyikre, akkor fogadd el.

Értékítéletet nem fűzök hozzá.

2010. dec. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Hogy egy szinttel magasabbra emelje a kapcsolatotokat? Ez vajon mit jelent? Ha engem valaki meg akarna vásárolni, az nem jelentene 1 szintet feljebb.

Számomra az érzelmek, esetleg a közösen megoldott problémák jelentenek magasabb szintre lépést.

2010. dec. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem fogadnám el. Ha anyámtól kapnál akkor is égne a pofám és kínosnak érezném. Mellesleg kitartottnak, de legjobb esetben is lekötelezettnek érezném magam. Másfél hónap után főleg. Továbbá szeretném tudni, honnan van a pénz. Más dolog, hogy a férjem 3. házassági évfordulóra meglep egy karibi úttal, és más, hogy másfél havi barátkozás és azthiszemszeretem után valami homályos pénzt akar nekem adni.
2010. dec. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
Sok újat már nem fognak mondani.Vagy nem azért vársz még válaszokat,hogy valaki helyeseljen?Amúgy a szüleim nem lennének boldogok tőle,ha elfogadnám.És persze nem is tenném.Mondd neki azt,hogy tegyétek félre ezt a pénzt,jól jön majd a közös életetekhez később.Ha meg szétmentek,akkor meg legalább nem vágja a fejedhez vagy kéri vissza a pénzt.
2010. dec. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

Nem fogadnám el. De senkitől sem. Csak a Szerencsejáték Zrt.-től.

Viszont ezt úgy érezném, mintha eladnám a szabadságomat.

2010. dec. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor aszthiszem elfogadom.
2010. dec. 25. 18:16
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira szeretne és magasabb szintre akarta volna emelni a kapcsoltatokoat,akkor nem pár százezret kap a számládra,hanem meglepett volna valamilyen nagyobb ajándékkal,közös utazással stb...nekem gyanús a dolog!!!

Különben is milyen dolog ez,h karácsonyi ajándéként azt közli,h majd hétfőn nyit neked számlát és rak rá pár százezret????? Eszébe se jutott h örömet okozzon neked,nem is gondolkodott rajta h milyen ajándéktól lennél boldog!!

Nyit neked egy számlát,ráteszi a pénzt,aztán mikor vége a kapcsolatnak akkor követeli vissza,vissza fogod tudni adni????

Gondolkozz és ne a pénzköltés lehetősége lebbegjen a szemed előtt.

2010. dec. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem írtam hogy nem vett nekem ajándékokat :) Elöző héten pl. egy kabátot meg cipöt vet nekem csak ugy mikor elmentünk a lurdyba egy ruhabolt elött :)
2010. dec. 25. 19:20
 29/39 anonim ***** válasza:
100%
A pént nem fogadnám el. Meggyőzném, hogy adja a Koraszülöttmentőknek. Most gyűjtenek életmentő készülékekre, és ezzel az összeggel igazán sokat segítene.
2010. dec. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
hát igen :S Nem szeretek rá gondolni rossz kedvem lessz ha a szörnyü helyzetükre gondolok.
2010. dec. 25. 19:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!