Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idén nem lesz talán karácsonyf...

Idén nem lesz talán karácsonyfa sem. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Anyámmal és nagyanyámmal élek. Még iskolába járok, nincs keresetem. Van egy testvérem, de Ő semmilyen formában nem támogat minket anyagilag. Házas ugyan, de a munkája miatt előfordul, hogy itthon alszik, olyankor elvárja, hogy meleg kaja legyen az asztalon - de most nincs miből! Szívem szerint elmondanám neki, hogy az elmúlt félévben csoda, ha van itthon kaja. Azt ne kérdezzétek, net hogy van, egy rokonunk készséggel kifizeti. De csak a netet. Nem tudom, hogy mit lehetne tenni, anyámmal mindketten idegroncsok vagyunk, nagyanyám meg nem fog fel semmit az egészből. Még karácsonyfa sem biztos, hogy lesz...Tanácsok?


16 éveslány


2010. dec. 19. 22:01
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
24%

Már megírtad a megoldást,a kertben van fenyőfa,vágd ki és diszitsd fel!

Sok rossz indulatú emberrel meg ne

foglalkozz,annyi okos ember van itt ,hogy csak naaa!:-)

2010. dec. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
76%
Fűteni tudtok valamivel?
2010. dec. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
100%
Mi a fenének kell rokonokat fogadni, amikor nektek is nagyon nehéz, azok meg ha mennek is vigyenek valami kaját, sütit, vagy mit tudom én. Nekünk sem lesz karácsonyfánk. Fűrészelj le egy ágat, díszítsd fel és kész. A nagymamamád, meg igazán segíthetne rajtatok. A díszítéshez használhatol diót, folpakkot. Belecsomagolod a diókat és felakasztod a gallyra. Boldog karácsont kívánok neked. Jövőre legyen sokkal jobb életed, én ezt kívánom Békés megyéből.
2010. dec. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
100%

Én valamit nagyon nem értek abból amit írsz..

-Nincs pénz kajára nincs pénz fára,és te elvagy keseredve..

Majd megírod,hogy a kertben ott áll a fenyő,és a tesód is megveheti ha szólsz...

Egyébként nekem már évek óta nincs élő fenyőm,mert vettünk műfenyőt,és gyönyörű..Csak akkor látni,hogy mű ha megfogod..De csinálhatod azt is amit a barátnőm csinál.Ő sajnálja a 4-5 ezret a fára (mert inkább kajára költi) de minden évben 24.én kimegy oda ahol fenyővásár van és megkérdezi az árusoktól,hogy elvihet-e ingyen pár darab letört,levágott,elhullott fenyő ágakat díszítésnek..Mindig engedték,sőt volt aki ingyen adott fát neki..

-Írod,hogy nincs pénz kajára,és a tesód sem száll be csak enni jár oda..

Majd megírod,hogy juhhééé találtál tizenvalahány ezer forint kajajegyet,és jöhetnek a rokonok enni..

Már elnézést,de csóróság ide vagy oda nem szégyen azt mondani,hogy "elnézést,de most nem aktuális a vendéglátás,mert anyagilag nem tudunk felkészülni rá" A legtöbb ember megérti ezt..

-Írod,hogy annyi pénzetek sincs,hogy egyetek valamit,sőt a villanyt is majdnem kikötötték..

De a rokon aki tudja,hogy anyagilag rosszul álltok(hiszen ő abban segít,hogy fizeti a netet) ,akkor miért nem tudjátok neki mondani,hogy "drága rokon! a netpénz helyett nem vennél inkább kaját? Vagy a net helyet nem szállnál be a villanyba? Még mindig jobb net nélkül lenni mint áram nélkül..

-Írod,hogy havi 40.000 forint az egész bevétel anyukád révén mert ennyit keres..Ezek szerint anyukád csak mellékállásban vagy alkalmi munkából él..

De gondolom kap családi pótlékot,és mivel apukádról nem írtál akkor gondolom gyerektartást is..Ha apukád is veletek él akkor ő is ingyen élő mihaszna ember? Ha külön éltek akkor ha nem fizet akkor anyukád miért nem jelezte már a bíróságon az elmaradt gyerektartást??

Szóval ezek mind pénz,és már nem havi 40 ezer lenne..Egy kicsivel könnyebb lenne..

Azt hogy mamád nem ad a nyugdíjából,nos anyukád helyében én ezt is megoldanám annyival,hogy szépen megmondanám neki,hogy ha nem száll be a közösbe valamennyivel akkor onnantól kezdve oldja meg a nyugdíjából a saját eltartását..Ha enni akar akkor vegye meg magának...

Ne haragudj,de én elhiszem ,hogy rosszul álltok anyagilag(kevesen vannak akik elvannak) de messze nem a teljes igazságot írtad le,hogy sajnáljanak..

(megjegyzem a főkérdésednél már írni akartam,hogy fát nem tudok küldeni,mert messze vagyok,de adj meg egy számlaszámot,és küldök neked pénzt,de tovább olvasva..úgy érezem ,csak ámítás az egész...)

33/N

2010. dec. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
0%
csak az a baj hogy a mai világba egyre több a szegény ember és őket nyomják el a legjobban sok szegény gyerek tanulmányi eredménye is ezért romlikmeg meg nem is fejlődik mert a körülmények miadt még tanulni sem tudnak meg nincs pénz ruhára kajára énis csoró vok meg voltam de hát a világ két részre oszlik csórokra meg milliomosokra és az a baj hogy a mai világba csak a milliomosok szava ér . a csoroké semmit nem ér és az emberek nem azért csorok mert nem dolgoznak hanem azért mert nagyon kevés a fizetés annyira elég hogy kifizesse a számlát meg a kaját éppen hogy megélhesenek .vannnak olyan csorok is akik munkanélküliek de azok már olyan csorok hogy ott már kutyavilág van szoval nehéz az élet a milliomosok meg ugyis leszarják be ülnek a bmw be és azt hiszik hogy mindenki olyan körülmények között él ahogyan a milliomosok .ésakkor csodálkoznak ha lopnak meg betörnek de ez nem mindig igyvan mert nem mindegyik csoró csinálja ezt sőt .én csak annyit mondanák neked hogy a fejedben gondolj át mindent tiszta fejjel gondolkozz és ne idegeskedj sokan vannak ilyen hejzetbe mint te próbálj meg örülni annak ami van és imádkozz és a lényeg soha ne add fel legyél elhatározott és motiváld legyenek céljaid és soha ne hagyd magad hogy lennézenek emiadt .ha drága a fenyő akkor ne vegyél mindenképp valahogy szerezzbe egy olyat amiért nem kell fizetni én elmennék és kivágnák egyet.hidd el az idő mindent megold ne aggódj .boldog karácsonyt és remélem az életetek minnél hamarabb hejrejön és nemleessz ilyen gondotok .
2010. dec. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:

Mért ragaszkodsz ahhoz a fához nálunk évek óta galyak vannak jól néz ki kis égősorral, pár díszel, nem vesz el helyet a szobából, nem kell utána pórszívozni, és nem kell cipelni. Anyagilag jobban állunk valamivel de akkorse dobunk ki több ezer forintott fára.

A kajegyet meg kérdezd meg anyudtól mert lehet hogy azzért volt eldugva hogy a következő pár hónapban legyen kaja ne halljatok éhen.

2010. dec. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
Én most csak a fa részre reagálnék. Mondanám, hogy mivel idén nem tartok karácsonyt, vihetnéd az én fenyőfám, de nekem már évek óta nincs "élő" fenyőm, mert nem szeretem nézni, ahogy egy szerencsétlen ártatlan fa az én szobámban hal meg végleg. Mondjuk pénzem sem lenne rá. Műfenyőm van, 30centis. (ez már nem ide tartozik, de idén azt sem veszem elő)
2010. dec. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim válasza:

Sziasztok!


Én megértem a kérdező-t mert ugyanilyen sőt még rosszabb helyzetben vagyunk.Anyukámmal élünk ketten egy önkormányzati bérlakásban de a számlákat fizetni nem tudjuk mindennel el vagyunk maradva.A villany-t már feltöltősre cserélték a táv fűtésnél már 150 000 forint el maradás és még a lak bérel is 80 000 forinttal.Havi 13 000 forintot kapunk (családi pótlék) és ezen kívül más jövedelmünk nincs.Őrülök ha egy nap kétszer tudok enni.Anyukám nem tud dolgozni mert beteg.Én nem mehetek dolgozni.Sokan ebben a korban buliznak meg élvezik az életet nekem pedig aggódnom kell minden miatt és aki nincs ilyen helyzetbe az nem tudja milyen.Sok ember el gondolkozhatna ha ő ilyen helyzetbe lenne mit csinálna és akkor mit mondana.két darab ruhám van és egy rossz cipő ezen kívül azok a pólók,boxerek amik 3 évesek.Sok gyerek meg el megy az iskolába és csak ökörködik össze vissza meg kér anyukájától/apukájától pénzt azt megy vásárolni stb..Nekünk nem lesz karácsony ugyanolyan lesz mint minden más nap.Ezeken kívül iskolába járni se tudok a le írt okok miatt.Sok felnőttnél már többet tapasztaltam meg.Az benne a legszomorúbb anyukámnak mind a 3 testvérének üzlete van és milliomosok de nem segítenek..Sokan élvezik az életet de vannak akik Szenvedik!! 15/f

2010. dec. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
56%
16 évesen gyerekes egy fa miatt hisztizni az meg hogy emiatt zaklatod a rokkonságot hát ne haragudj... ha kajáért koldulnál de egy fáért baromság.
2010. dec. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 A kérdező kommentje:
Nem hisztizek a fáért, csak tesóm van annyira jó anyagi helyzetben, hogy vehessen egyet. Kajajegy van, abból fogok majd vásárolni pulykát, krumplit, meg ilyeneket a Tesco-ban. Japán amúgy magam tanulok, neten vannak jó nyelvleckés oldalak, és egészen könnyű. Majd egyszer, ha úgy alakul, tanulok rendesen, suliban is japánt.
2010. dec. 20. 00:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!