Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk, hogy észhez...

Mit tegyünk, hogy észhez térítsük?

Figyelt kérdés

A párom unokatestvéréről van szó. Régebben nagyon jóban voltunk. Van köztünk néhány év korkülönbség, de nem jelentős (ő akkor fejezte be az egyetemet mikor mi másodévesek lettünk). Addig minden jó volt, bár sokat szívattuk egymást, és állandóan egymásban laktunk tudtuk, hogy egy olyan emberről van szó, aki amikor kell ott van nekünk, számítani lehet rá. Csakhogy amióta dolgozik azóta nem lehet ráismerni... minden hétvégén addig iszik ameddig már nem tud magáról...de túlzás nélkül és minden hétvégén...ha te mellette egy kólát iszol vagy egy sört "gyenge vagy" és lenézett...

Legutóbb elhívtuk egy kirándulásra, ahol egyedül ő itta se.grészegre magát...másnap reggel pedig szó nélkül fogta a cuccait és elment. Azóta nem beszéltünk.

Nem tudom mi történt Vele, de gyakorlatilag kifordult önmagából, nem lehet ráismerni...hallani sem akar arról, hogy leállamvizsgázzon, pedig a dolgozata megvan, csak meg kéne védeni...a barátait (vagyis minket) száműzött az életéből, helyette ivócimborái vannak...

Mit tehetünk?


2011. szept. 11. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

mond meg neki, hogy nem akarod így látni, fáj neked hogy így látod

és cipeljétek el egy elvonóra

ha ez nem jön be, akkor szerintem nem marad más, minthogy szembesítsétek hogy mi történhet vele

2011. szept. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elvonóra nem fog menni...legutóbb szóba sem állt velünk...a családjával is megromlott a viszonya...:-S
2011. szept. 11. 21:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
fogjatok össze és álljatok elé, hogy így nem fog menni
2011. szept. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Reménytelen helyzet.
2011. szept. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Fénysebesség ***** válasza:
Találkoztam egy-két hasonló esettel, olyannal is, ahol valakit sikerült kiszedni a süllyesztőből, de így a gyakorlati tapasztalat nélkül elég bizonytalan dolog tanácsot adni. Ami szerintem alapvető fontosságú: szeretettel, türelemmel, megértéssel és elfogadással legyetek mellette. Változtatni lehet egy anyagon vagy egy tárgyon, egy emberen nem lehet. Ő csak megváltozni tud. Külső segítség lehetséges, de az mindenképp toleráns és elfogadó. Amikor valakin segítettem, inkább érdeklődve és kérdezve beszélgettünk. Nyugodt voltam, és ezt érezte is. Ami egy nagyon hatásos mondat, gyakran alkalmaztam és mindig eredményes volt: "teljes mértékben hiszek benned, és tudom, hogy minden rendben lesz". Ezt leginkább akkor, amikor már megjelenik benne a szándék, hogy változtasson. Ez nem csak egy mondat. Ez egy igaz mondat. Abban a pillanatban, hogy kiejted, igazzá válik. Durva, de így van. Át kell érezni, miközben mondod, és hidd el, hogy igaz. Pl. mikor a volt osztálytársam vállára tettem a kezem, aki az utcára került. Éreztem, hogy szeretem és éppen ezért kizárt, hogy rosszul végződjön az élete. Azóta helyrekerültek a dolgok, munkája, lakása és barátnője van. Amikor eldöntötte, hogy változtatni akar, bár teli volt alkohollal (talán droggal) is, és ott ült előttem tehetetlenül, elmondtam neki sugárzó mosollyal és elégedettséggel, hogy tudom, hogy rendbe fog jönni és hogy hiszek benne. Nem látom a konkrét történetet, de talán hasznát veszed annak, amit leírtam ide.
2011. szept. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

22:33

Köszönöm.

Jövő hétvégén megpróbálok megejteni egy találkozót vele.

Abban ott az igazság, hogyha ő nem akar változni én megváltoztatni nem tudom.

2011. szept. 11. 22:45
 7/10 anonim válasza:
73%
Nem akarok negatív lenni, de jópár példát láttam és tudok erre, és sajnos ha már odáig jutott, amiket írtál... nemigen van visszaút. Csakis akkor, ha magától rájön, mit művel magával, a családjával, veletek. Kényszer-elvonó pedig évtizedek óta nincs. Sajnos...
2011. szept. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi romlott el, nem tudom mi lett rossz...mondtuk neki, hogy bármikor jöhet hozzánk...ha gondolja...eddig nem jött...:(
2011. szept. 11. 23:02
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet,hogy nő van a dologban..Vagy a munkája kikészíti az idegeit,esetleg a családja...Biztos valami elől menekül,érzések elől..Csak már nem tudja kontrolállni a rátelepedő stresst...Tényleg hinnetek kell benne és segíteni neki valahogy.Keressétek fel valahogy...
2011. szept. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Kényszer-elvonó pedig évtizedek óta nincs. Sajnos..."


Tudod, kedves sajnálkozó, hogy ezek a "kényszer izék" nálunk úgy működtek, hogy akinek egy kis hatalma, vagy pénze volt, beutaltathatta akár a kedves nagymamáját is oda, ha nem akart eléggé hamar elhalálozni. Jobb, hogy nincsenek ilyenek. Inkább minden szülő nevelje tisztességesen a gyerekét, mutasson jó példát, és igen elenyésző lesz a deviánsok száma. De pont a bűnösök nyivákolnak leghamarabb.

2011. szept. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!