Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idén nem lesz talán karácsonyf...

Idén nem lesz talán karácsonyfa sem. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Anyámmal és nagyanyámmal élek. Még iskolába járok, nincs keresetem. Van egy testvérem, de Ő semmilyen formában nem támogat minket anyagilag. Házas ugyan, de a munkája miatt előfordul, hogy itthon alszik, olyankor elvárja, hogy meleg kaja legyen az asztalon - de most nincs miből! Szívem szerint elmondanám neki, hogy az elmúlt félévben csoda, ha van itthon kaja. Azt ne kérdezzétek, net hogy van, egy rokonunk készséggel kifizeti. De csak a netet. Nem tudom, hogy mit lehetne tenni, anyámmal mindketten idegroncsok vagyunk, nagyanyám meg nem fog fel semmit az egészből. Még karácsonyfa sem biztos, hogy lesz...Tanácsok?


16 éveslány


2010. dec. 19. 22:01
1 2 3 4 5
 21/50 anonim válasza:
ne fát kérjél hanem pénzt... -.-
2010. dec. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
100%

Legnagyobb gondod az,hogy fa is legyen? Minek fa? Sok helyen nincs fa hiába vannak meg anyagilag,akkor sincs.

Néhol meg "csak" mű fa van ne kelljen minden évbe több ezret kiadni fára.. Praktikus és az is szép tud lenni,de még mennyire..

Abból a pénzből kajára mehetne ha már éheztek is,vagy a számlákra.. Nem pedig a fára :\

2010. dec. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 Mr. Idegen ***** válasza:
szívesen! neked is Merii Kurisumasu!
2010. dec. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 A kérdező kommentje:
Én is gondolkodtam, hogy hosszútávon jobban megérné egy műanyag fa, de mondtam már, hogy találtam kajajegyet, kajára nem lesz gond! Vendégeket is fogadunk, úgy kb. 3 embert, és nem akarom, hogy lássák, milyen szegények vagyunk...Szégyellem már, sokszor volt, hogy koldultunk, satöbbi. Most az egyszer nem akarok szégyenkezni! A kaját megveszem, elkészítem, egyék meg, aztán menjenek a fenébe...Jövő hónapban meg csak boldogulunk valahogy.
2010. dec. 19. 22:38
 25/50 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a fa a legfontosabb, és mi az, h bátyád nem tud semmit, holott saját keresete van, és segíthetne??Először nekik kellett volna szólni, de nem azt, h vegyen fát, hanem segítsen a tartozásban...

Japánt hol tanulsz?

2010. dec. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
24%
Vágjatok ki a közeli erdőből egy fát.
2010. dec. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
0%
Ilyenkor szinte összeszorul a szívem.
2010. dec. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
53%

Lepontozhatsz ezért, de hidd el, hogy innen senki nem fog tudni sem megfelelő tanácsot adni, sem segíteni. Valahol átérzem a helyzetedet, mert anno kisgyerekkoromban, lehettem kb 10 éves, nálunk sem volt fa, nem volt fűtés a szobában, 3-4 pléddel takaróztunk, téli kabátban aludtunk anyukám az öcsém és én. Nem volt könnyű helyzet, de az élet kiforrta magát, anyu két munkahelyet vállat, igaz, egyik sem fizetett túl jól (a kettő adott ki kb egy rendes fizut), aztán 14 éves koromtól kezdve miden nyáron kijártam a földekre hagymát, meg más zöldségeket szedni, meg amit kellett, hogy beiskolázzam magamat és az öcsémet, hogy anyunak se kelljen arra áldozni. Elég, hogy az életét, e legszebb éveit ránkáldozta. Hidd el, az idő fog csak segíteni.

Kitartást :)

2010. dec. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
83%
Tudom szép a karácsonyfa de nehéz helyzetbe miért ez a legfontosabb???????? Egy fa 4-5000 ha nem több és 2 hét után kuka. Inkább ételt vegyetek azon a pénzen.
2010. dec. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
76%
Ne keseredj el, nem vagy egyedül ebben a rémes helyzetben. Ledolgoztam negyven évet, egyedül maradtam, eladósodtam a banknál, mert a viharok szétverték a tetőt. Kevés a nyugdijam, van egy régi számítógépem és mobilnetem, és egy rossz házam. Vettem a BricoStore-ban tavaly 2400 ft-ért másfél méteres műfát, diszek és cukor van, nem költök rá. A pénzemet elvitte a tüzelő és a számlák, nem lesz se ajándék, semmi. Nagyon sajnállak benneteket, de sajnos én csak imádkozni tudok értetek és a sok, saját házában megfagyott szerencsétlenért.
2010. dec. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!