Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idén nem lesz talán karácsonyf...

Idén nem lesz talán karácsonyfa sem. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Anyámmal és nagyanyámmal élek. Még iskolába járok, nincs keresetem. Van egy testvérem, de Ő semmilyen formában nem támogat minket anyagilag. Házas ugyan, de a munkája miatt előfordul, hogy itthon alszik, olyankor elvárja, hogy meleg kaja legyen az asztalon - de most nincs miből! Szívem szerint elmondanám neki, hogy az elmúlt félévben csoda, ha van itthon kaja. Azt ne kérdezzétek, net hogy van, egy rokonunk készséggel kifizeti. De csak a netet. Nem tudom, hogy mit lehetne tenni, anyámmal mindketten idegroncsok vagyunk, nagyanyám meg nem fog fel semmit az egészből. Még karácsonyfa sem biztos, hogy lesz...Tanácsok?


16 éveslány


2010. dec. 19. 22:01
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem lesz áram net sem lesz.

Erről enníit. A karácaonyban nem a fa a legfontosabb. Ha nagyon akarotk menjetek el karácsonykor a tesódhoz. vagy kérjetek egy ágat valaktől.

Diákmunkáról nem hallottál? S szerintem nagyanyádnak van nyugdíyjja is abból is van valami as közösbe gondolom. Nem hiszme,.hogy csak 40-ből éltek hárma. Azt elhiszem, ohgy kevésből és igaza van annak aki azt mondja a net a legkevesebb. Ja és köszi az olyan rokont aki úgy segíyt, ohgy a legolcsóbb aszámlát veszi át.

2010. dec. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszéljetek a rokonnal, hogy nehéz helyzetben vagytok. Nagyon nagy segítség, hogy fizeti a netet nektek, de most, főleg így ünnepekre nagyon jó lenne, ha másra tudnátok fordítani ezt a pénzt, hiszen még kajára sem jut. Nem lehetne-e, hogy lemondanátok a netet és továbbra is ugyanezzel a 4000 Ft-tal segítene titeket, csak most már inkább átutalná nektek.

Igaz, ez ennyi idő alatt nem megoldható (Karácsonyig), de próbáljatok meg akkor valahonnan szerezni egy-két fenyőágat, talán egy ismerős ad az ő fájáról. Csináljatok házilag díszeket, gyújtsatok pár gyertyát, hallgassatok karácsonyi zenéket, terítsetek meg szépen, tegyetek gyertyát az asztalra is, úgy még a szegényesebb vacsora is ünnepibb lesz. Beszélgessetek, szeressétek egymást, teremtsetek a lehetőségeitekhez képest ünnepi hangulatot.

2010. dec. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 A kérdező kommentje:
Nagyanyám egy fukar vénasszony, soha életemben nem kaptam tőle semmit, és a testvérem sem. Holnap itthon lesz a tesóm, talán ad pénzt fára, mert most találtam meg egy rakás érvényes kajajegyet, szóval alleluia, kaja legalább lesz...Már csak a fát kell elintézni, és valószínű egyedül veszem meg, és egyedül is díszítem.
2010. dec. 19. 22:22
 14/50 anonim ***** válasza:
52%

Ne bántsátok a netért, simán lehet, hogy az van, mint nálunk: a párom tesójának a cafeteriája úgy jön ki, hogy azt a pénzt máshogy nem tudja kivenni, neki már van nete, ezért a miénket állja, hiszen kvázi semmibe nem kerül neki, ha nem adja nekünk, akkor benn marad az a pénz - akkor meg miért ne fizetné? De kaját ebből a pénzből nem lehet venni...

Kérdező: karácsonyfát ne is vegyetek, menjetek el egy fenyőárushoz vagy faiskolába és kérjetek levágott ágakat. Azt be lehet tenni egy vázába, feldíszítitek és megspóroltatok 1-2 ezer Ft-ot és mégis van valami karácsonyfa jellegű dolog. Nálunk is ez lesz, mert mi sem állunk túl fényesen :S

A tesódnak meg tessék elmondani, mi a helyzet, miért ne tudhatná, hogy ennyire rosszul álltok. Lehet, hogy tudna segíteni.

Ezen kívül nézz a neten ilyen karácsonyi akciókat, Vöröskereszt és hasonló helyeken osztanak ilyenkor élelmiszert, ruházati cikkeket, stb. Ti abszolút rászorulók vagytok, ne szégyellj ilyet igényelni.

Karácsonyra már nem megoldás, de ha dolgozni nem is tudsz, ha van egy kis kézügyességed, azt próbáld meg kamatoztatni. Akár vaterán vagy meskán vagy ilyesmi.

De a legfontosabb, hogy most ne legyetek idegroncsok, hanem ünnepeljetek, ha szerényen, hát akkor szerényen.

Boldog karácsonyt!

2010. dec. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:
A rokonnak írtam levelet ebben az ügyben, mivel rohadtul nem érdekli, nem jelzett vissza. Megpróbálok tesómmal beszélni.
2010. dec. 19. 22:25
 16/50 anonim ***** válasza:

Próbáljátok meg ezt az időszakot átvészelni... végül is az a lényeg, hogy együtt vagytok anyukáddal, nem? Ajándék gyanánt meg összeírhatnád a legjobb közös élményeiteket, meg hogy mit szeretsz benne...


Egyébként nem tudsz sehonnan sem támogatást vagy ösztöndíjat szerezni? Mert hátrányosabb helyzetűeknek néha adnak (azért gondoltam, mert mivel apukádról nem írsz, úgy tűnik, anyukád egyedül nevel... arra meg talán lehet :S...)

2010. dec. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim válasza:
92%
hallod ha ilyen szegények vagytok minek fa? inkább ételre költsétek azt a pénzt...
2010. dec. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
100%

ha nekem nem lenne pénzem még kajára sem, akkor nem azon aggódnék. van-e karácsonyfám...

biztosan van a közelben pár fenyőfa, törj le abból pár ágat, és díszítsd fel. több mint a semmi.

2010. dec. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:
Abban reménykedem most, hogy hátha a testvérem megveszi a fát nekünk. Egy évben egyszer ennyi örömünk van, hogy bámuljuk a fát...Kaja azt hiszem lesz, 17 000 ft értékű kajajegyet találtam. Rettegek, hogy megint családi perpatvar lesz, de muszáj megbeszélnem tesómmal, tudnia kell róla, hogy nem tudjuk mindig etetni őt, meg a feleségét! Ha mást nem, fogom, és a kertünkben lévő egyik fenyőt kivágom. Más is ezt teszi, a szomszéd is...
2010. dec. 19. 22:33
 20/50 A kérdező kommentje:

Mr. Idegen, szívből köszi az értelmetlen válaszodat.


Merii Kurisumasu!

2010. dec. 19. 22:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!