Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idén nem lesz talán karácsonyf...

Idén nem lesz talán karácsonyfa sem. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Anyámmal és nagyanyámmal élek. Még iskolába járok, nincs keresetem. Van egy testvérem, de Ő semmilyen formában nem támogat minket anyagilag. Házas ugyan, de a munkája miatt előfordul, hogy itthon alszik, olyankor elvárja, hogy meleg kaja legyen az asztalon - de most nincs miből! Szívem szerint elmondanám neki, hogy az elmúlt félévben csoda, ha van itthon kaja. Azt ne kérdezzétek, net hogy van, egy rokonunk készséggel kifizeti. De csak a netet. Nem tudom, hogy mit lehetne tenni, anyámmal mindketten idegroncsok vagyunk, nagyanyám meg nem fog fel semmit az egészből. Még karácsonyfa sem biztos, hogy lesz...Tanácsok?


16 éveslány


2010. dec. 19. 22:01
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
88%
bocs, de nekem ez nagyon sántít, hogy egy rokon magára vállalja a netköltségeteket, de azt hagyja, hogy szinte éhezzetek, vagy ne legyen fátok karácsonykor.
2010. dec. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
79%

Mi lenne ha net helyett elemóztsiára vagy egy db fára adna pénzt a kedves rokon?Tudom gonosz vagyok...Nálunk is csak egy két éve van net azelőtt még gép sem volt.Máshonnan is lehet netezni.

nem azért mondom de ismerek családokat sokan élnek elég szűkösen jó ha van kajára a számlákra stb.DE a net kábel tv-ről az istenért nem mondanának le...pedig nem létszükséglet.Nem úgy mint a meleg étel...nekem ez a véleményem.

2010. dec. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
100%
Vmit vmiért elv működik itt.
2010. dec. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
A rokonunk azért fizeti ki a netet, mert ez a legolcsóbb számlánk, kb. 4000 ft. Kajára kellene havonta 20 000, mert magunkon kívül még 3 embert etetni kell. Írtam levelet a rokonomnak, hogy ez így nem állapot, hogy még karácsonyfa sem lesz, de nulla visszajelzés.
2010. dec. 19. 22:09
 5/50 anonim ***** válasza:
100%
Hát lemondjátok a netet és máris van 4000.- amit lehet élelmiszerre költeni
2010. dec. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
46%

Te dolgozol?

Mert 16 évesen már lehet diákmunkád.

2010. dec. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:
De mondom, hogy azt nem mi fizetjük! Azt se tudjuk, hogy a rokon azt hogy fizeti. A lényeg, hogy ne kapcsolják ki, mert többek között velük is neten kommunikálunk. Annyira bírom, hogy az emberek folyamatosan általánosítanak, akkor is, ha egy kereken részletezett dolog van az orruk előtt. Ennyire nem kellene sarkítani! Anyám havi 40 000 ft-ot keres. A villanyunkat majdnem kikapcsolták, mert nem tudtuk fizetni. Senki sem tud róla. Hónapok óta a számlákra megy el a fizetése, mert ha nem fizetjük nem lesz áram; nem lesz fűtés; nem tudunk főzni; nem lesz melegvíz. Szerinted?
2010. dec. 19. 22:15
 8/50 A kérdező kommentje:
Fizikailag nagyon gyenge vagyok, ezenkívül tartós betegségem is van. Nem dolgozhatok.:\
2010. dec. 19. 22:15
 9/50 anonim ***** válasza:
76%
Van számítógép meg net, de a netet más fizeti az áramot meg ki akarják kötni...
2010. dec. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a netre az iskolában is szükséged van? Nem lehet állandóan ismerősöknél netezni. Aki azt mondja,hogy menj el diákmunkára,az mondja meg azt is hogy hova menj? Nálunk sehol nincs diákmunka. Néha a Tescó-ban van,de az is ritka.

A testvérednek mondd meg,hogy nincs pénzetek! Ha ott eszik,akkor adjon is hozzá valamennyit.

Talán prőbálkozz a Polgármesteri Hivatalban,kaphatsz egyszeri segélyt. De a plébániákon is kapcsolatba léphetsz valamelyik segélyszolgálattal,és kaphatsz egy kis támogatást. Karácsony előtt külön gyűjtenek is ilyen célra.

2010. dec. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!