Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most baj hogy őszinte voltam?...

Most baj hogy őszinte voltam? Miért kell ezen megsértődni?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve vagyunk együtt.

Megkérdezte tőlem,hogy melyik pasim vett nekem több ajándékot,és melyik a legkevesebbet...

Hát Ő vette a legkevesebbet,és mondtam neki.

Erre meg most be van sértődve!


2010. dec. 16. 13:14
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
69%

*Basszus lehet hogy Őkereste,de szerintem ha együtt élünk,akkor közös az összes kereset is nem????


Ez egy baromi nagy tévedés. Ez akkor lesz, ha összeházasodtok. Házassági vagyonközösségnek hívják.

2010. dec. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
71%

Ne bántsuk a lányt! Én pontosan tudom mit érzel..

ugyanebben a cipőben jártam csak annyi különbséggel,hogy a férjem volt..

Tudom,hogy próbáltál már beszélni vele erről de van egy olyan érzésem,hogy vagy letagadja,hogy ő nem ilyen vagy el kezd veled veszekedni,hogy nehogy már te mond meg,hogy mire költse a pénzét..Ezért az ember inkább belülről emészti magát,és nem is panaszkodik tovább..

Nem foglak biztatni..De ez még rosszabb lesz..Ha már most ilyen gondok vannak,hogy nem köszönt fel,vagy nem kedveskedik dolgokkal neked,akkor később csak jobban fog fájni,és akkor már természetes lesz neki,hogy ő semmit nem ad neked,és soha nem fog meglepni semmivel..Hosszabb távon nagyon rossz lesz..

Tényleg ülj le,és beszélj vele erről..Ha veszekszik akkor is mond el,hogy mi bánt téged,és mond el neki,hogy te így nem érzed jól magad ebben a kapcsolatban..Ha semmi változás akkor tanácsolom,hogy lépj ki ebből a kapcsolatból,mert később úgyis szakítás lesz a vége..

2010. dec. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kerdezo, irod:


"A kérdező kommentje:

Basszus lehet hogy Ő kereste,de szerintem ha együtt élünk,akkor közös az összes kereset is nem????"


A valasz: nem.


Azert sertodott meg, mert neked eszre kellett volna venni, hogy mi mindent ad neked azonkivul a semmi ajandekon kivul, amint ilyenkor adni "szokas".

Vegtelenul szarul eshetett neki az, hogy termeszetesnek veszed, hogy "eltart".

De pasi, a pasik meg erzekenyebbek, mint elsore gondolnad roluk.

O ugy erzi, azt a penzt, amit ratok kolt (es nem magara) azt valojaban rad kolti.

Probald meg megerteni, vagy hagyd ott. Csak ne picsogj. :)

2010. dec. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
86%
Mellesleg, ha úgy gondolod, hogy közös a kereset, akkor te mi a francból "spóroltál" neki ajándékra, a közös keresetből (vagyis az övéből)? Ez ezért elég viccesen hangzik.
2010. dec. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim válasza:
62%

Drága. Nagyon el vagy tévelyede szerintem... Ő dolgozik, Te tanulsz. Te adsz haza 20-at, vagy még annyit sem, ő meg 120-at. Van egy is különbség a kettő között, nem gondolod? Van egy olyan érzésem, hogy a 120-ért ő nem egész hónapban a fenekét vakargatja, hanem rendesen megdolgozik érte, ergo az az övé. Milyen felfogás már az, hogy ha együtt laktok akkor a pénz is közös? Tettél te azért a pénzért valamit? Nem. Te tanulsz, oké, azt is kell, viszont így gyakorlatilag semmit nem adsz haza. Ha jó vettem ki, akkor a számlákat, rezsit, mindent ő fizet. Ha rendesen ott laksz, akkor kb te is annyi vizet, gázt, és áramot fogyasztasz, mint ő. Mégis csak ő egyedül fizeti az egészet. Ezek után szerintem legyél neki hálás és ne akarj még a számlák kifizetése után megmaradt, saját maga által kemény munkával megkeresett pénzére is rátenyerelni! Egy kicsit azért szerintem ezen elgondolkodhatnál. Ha jól látom a helyzetet, akkor kb az minden hónapban egy ajándék a részéről, hogy ott lakhatsz és nem fizetsz semmit magad után. Vedd így a dolgokat.



Én is 22 vagyok, párom 26. Én is tanulok, párom dolgozik. Én kapok árvaellátást, ami havi 30-40 ezer, ő meg keres 80-at. Itt is vannak különbségek, mégsem várom, hogy mindent ő álljon. Felesbe fizetünk mindent. De szó szerint mindent! Számlákat, kaját, piát, stb. És a fennmaradó pénzből mindenki azt vesz magának amit tud. Ha meg nincs rá keret, pl egy 5 ezres farmerra, akkor képzeld el, gyűjtök rá. És nem várom, hogy ő megvegye.

Ettől függetlenül nálunk is vannak nézeteltérések. Legutóbb pl hasonló volt a helyzet, mint nálatok. Párom munkanélküli lett, így most jóval kevesebb pénzünk van, mégis megélünk. Egyedül a mostani karácsonyi, télapós szezon kavar be. Én vettem nagy mikulás csomagot páromnak, ő nem vett nekem semmit, tesójának, szüleinek bezzeg igen. Ez szarul esett, jah. De MEGBESZÉLTEM vele, bocsánatot kért, bevallotta, hogy rám nem volt már pénze. ÉS abban is megállapodtunk, hogy karira nem veszünk egymásnak semmit, mert nincs rá pénz egyszerűen. Örülünk egymásnak, és ennyi. Mellesleg nekem kari után pár nappal szülinapom is van, és ahogy a helyzet kinéz, sztem arra sem fogok kapni semmit. És igen, fura, és szar, mert hozzá voltam valamennyire szokva, hogy azért valami kis ajándékot kapok tőle szülinapomra. Csakhogy eddig volt pénze, most nincs. Ez van. Az élet nem mindig úgy alakul, ahogy mi szeretnénk. alkalmazkodni kell. Ja, és megbeszélni a dolgokat. Ha itt ki tudod nyitni a szádat, otthon is nyisd ki. De szerintem először is próbálj meg felnőni az élethez meg egy párkapcsolathoz. Na meg végiggondolni ezt az egész nagy szerelem dolgot, ahogy azt már előttem is írták. Ha már ilyen dolgok miatt hisztizel, és követelődzöl ajándékokért abból a pénzből, amit a párod keres, ami az övé, szerintem ott már valami nagyon nincs rendben...

2010. dec. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
52%

*Basszus lehet hogy Őkereste,de szerintem ha együtt élünk,akkor közös az összes kereset is nem????


Neked igazából ő kell vagy a pénze?Mert itt szidod folyamatosan de azért szereted,ááá a pénzét szeretnéd ugye?...

2010. dec. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 A kérdező kommentje:
Nem az övéből spóroltam...Anyukámtól kaptam cipőre,mert az enyém tönkre ment,abból spóroltam ki első hóban,a másikban meg a fizumból pótoltam...
2010. dec. 16. 14:31
 38/54 A kérdező kommentje:

Ha a pénzét szeretném,nem lennék vele...

Szeretem a párom,jó vele minden,csak ez az egy dolog,ami nem...

De soha nem adtam neki hangot,pont ezért,mert nem apénze és az ajándékai miatt vagyok vele....

Csak ez az egy idegesít,hogy besértődött...



JAH és mellesleg Ő szokta mondani,amióta összeköltöztünk,feleségként tekint rám,és mindn közös!!!!

Ezt sem én találtam ki...

2010. dec. 16. 14:34
 39/54 anonim ***** válasza:
64%

*a másikban meg a fizumból pótoltam...


Jaaaaaaaa, hogy csak az ő fizetése közös, a tied nem!!! Ééééértem.

2010. dec. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
52%
Ez nem lesz egy hosszú életű kapcsolt...
2010. dec. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!