Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj, ha én nem szenvedem...

Miért baj, ha én nem szenvedem meg a gyermekáldást?

Figyelt kérdés

Jelenleg újra terhes vagyok,és ikreim lesznek.Velük együtt 5 gyermekem lesz..A gyerekek mint az orgonasíp úgy születtek vagyis alig 1-2 év korkülönbség van köztük..A legnagyobb 6 éves a legkisebb 3 éves.

Van egy régi barátnőm aki évek óta próbálkozik,de nem tud teherbe esni..Most ,hogy újra terhes lettem nemcsak ő,hanem a családom pár tagja szerint is értelmetlen döntést hoztam..Szerintük, elég szomorú,hogy míg mások évek óta próbálkoznak,reménykednek,én (ahogy mondják) csak rám pislog a férjem és 3 hónapos terhes vagyok..Azért vannak kiakadva,mert én nem vágyom újra anyának lenni,de ha már itt vannak akkor megadom az esélyt az élethez nekik is..A barátnőm amióta tudja az állapotomat,teljesen eltávolodott tőlem,és hiába keresem nem igazán akar barátkozni..Olyan nagy bűnt követek el,hogy újra terhes vagyok? Tényleg felháborító,hogy ilyen könnyen tudok terhes lenni,míg mások nem??

A családomban is az unokatesóm "haragszik"..(már megint ő a terhes) ezt szokta mondogatni...

De voltak olyanok akik amikor megtudták,hogy 5 gyermek lesz a családban kiakadtak,hogy "hülye vagyok? A mai világban 5 gyerek???"

Komolyan a sok negatív hozzáállástól már kezdem elveszíteni az örömömet..

Mire jó ez,hogy bántom azokat akik nem évekig szenvednek a gyermekáldással?

Bocsánat,hogy kiírtam magamból,de elkeserít az egész..

28/N


2010. dec. 14. 14:20
1 2 3 4
 11/37 szamóca. ***** válasza:
77%

az más, bocsánat félreértettem :) azt hittem már kimondottan nem akartál gyermeket.

ezesetben csak féltékenyek... a barátnőd nem birja látni hogy neked sikerül. ne foglalkozz vele, nem éri meg. nekem is volt olyan "barátnőm" aki kézzel lábbal próbálta megfúrni a kapcsoaltom csak mert neki nem volt... nem rétem miért bántja őt hogy te boldog vagy. Esetleg próbálj meg leülni vele beszélni erről.

2010. dec. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Én nem azt írtam,hogy nem örülők nekik,hanem azt hogy nem vágyom újra anyának lenni..Vagyis nem tervezett babák,de örülök nekik...Mert nem verem magam a földhöz mámoromban már rossz vagyok??

Tudom,hogy kell védekezni..Egy szóval sem mondtam,hogy azért lesz 5 gyermekem mert nem tudok védekezni..Tudok,csak éppen nem akarok...Mint írtam,ha terhes leszek akkor megadom az esélyt az új életnek..

Nagymamám 17 gyermeket szült..Ő sem vágyott ennyire,de mégis mindegyik gyermekét imádta,és felnevelte...

2010. dec. 14. 14:40
 13/37 anonim ***** válasza:
89%

Gratulálok az újabb babykhez és jó egészséget nektek. :)

Lehet egy kérdésem? Mivel még soha nem voltam ilyen helyzetben, valszeg nem is leszek (hogy milyen okokból, az most mind1). De érdekelne, hogy ha szinte "folyamatosan" terhes vagy, akkor nem érzed azt, hogy a férjeddel, mint NŐ nem tudsz annyira kiteljesedni?

2010. dec. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
77%

Hát ne haragudj, de nem normális a "barátnőd". Biztos azért lettél terhes, hogy bosszants őt, nem? Nekem van olyan BARÁTNŐM, aki évek óta próbál terhes lenni és őszinte volt az öröme, amikor megtudta, hogy újra babát várok. Pedig védekeztünk és mégis terhes lettem.

Anno anyukámnak is azt mondta a család, hogy nem normális, hogy 3 gyereket szül...

2010. dec. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Kérlek ne haragudj a barátnődre, nem szándékosan teszi, amit tesz. Én foglalkozom a meddőséggel, látom azoknak a szenvedését, akiknek nem lehet gyerekük, pedig minden vágyuk lenne. Sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de ez minden hibáján kívül ellenérzést vált ki benne. Nem helytelen, amit teszel, a ti dolgotok mennyi gyereket csináltok, de ezért tényleg nem a barátnőd a felelős, ez elég trauma egy embernek, főleg hogy egy totális ellenpélda áll mellette, rontja az önbecsülését, az önértékelését, mindenét. Bocsáss meg neki és állj mellé, nem akar téged bántani, ezzel is magát bünteti.


A családod pedig talán nem kedveli a terheseket vagy a gyerekeket, ezt is meg lehet érteni, bár azért finomabban is a tudtodra hozhatnák, de ők sem bántásból teszik. Egy kicsit légy elnézőbb.

2010. dec. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
67%

Azért a 10-ik gyerek után gondolkozz el azon, hogy ha esetleg valami történik és a férjed munkanélküli lesz, ki fogja a 10 gyereket etetni? Neked van szakmád, dolgoztál már a gyerekek előtt? Egyébként irigyek az anyagi helyzetetekre és téged egy munkakerülőnek tartanak, aki csak azért szüli a gyerekeket, hogy ne kelljen elmenni dolgozni és majd a férje eltartja.

Ez az igazság, ezt gondolják.

Szerintem meg lehetnél felelősségteljesebb..

2010. dec. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
84%
szerintem ez nagyon szép dolog, ha meg tudtok nekik adni mindent.:) az irigyekkel meg ne foglalkozz, irigykedik itt mindenki mindenre.
2010. dec. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
60%

Hát én azért a másik felet is meghallgatnám...

Meg a gyerekvállalás nemcsak az anyagiakon múlik. Fel is kell nevelni őket, mindegyikükre elegendő figyelmet fordítani stb. Nem védekezel, ha ezek után még 10szer teherbe esel, mindegyiket megtartod? Számomra ez felfoghatatlan.

Amúgy meg úgy beszélsz mintha neked édes mindegy lenne, hogy jön-e gyerek vagy sem. Ez a hozzáállás nekem sem szimpatikus.

2010. dec. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

" De érdekelne, hogy ha szinte "folyamatosan" terhes vagy, akkor nem érzed azt, hogy a férjeddel, mint NŐ nem tudsz annyira kiteljesedni?"

Nem,Sőt,A férjem imád,és ma is ugyanolyan szerelmes pillantásokat kapok mint a gyermekek születése előtt.Az első terhességemnél tartottam attól,hogy a nagy pocak kiábrándító lesz számára,de imádta azt is,Az igazság az,hogy mindig igyekszem nőnek látszani..Terhesen is fel tudok öltözni csinosan,és enyhe sminket is tudok használni..Talán szerencsések is vagyunk a gyerekek terén,mert egyikkel sem kellett hónapokig "éjszakáznunk"..A legkisebb fiam például soha nem kelt fel éjszaka,Már az első naptól átaludta..

Mivel már nagyobbacskák,így van időm,energiám a gyerekeim mellett a férjemet is kényeztetni..A férjem ugyanannyira fontos mint a gyerekek,és nem toltam sem őt sem gyerekeket háttérbe a másik miatt..Nincs okunk a panaszra...Én hiszem azt,hogy egy anya is tud tökéletes nő lenni...A lényeg,hogy nem szabad a gyerekek miatt a férjet elhanyagolni,hiszen ő sem vágyik másra csak egy kis szeretgetésre,kényeztetésre,babusgatásra..Ezeket pedig megkapja ugyanúgy mint régen...

2010. dec. 14. 14:53
 20/37 A kérdező kommentje:

Nem édes mindegy,hogy hány gyerekem van..Tisztábban vagyok a anyagi hátterünkkel,és ha már biztos vagyok abban,hogy még egy gyermek jövője nem lesz stabil akkor persze,hogy védekezni fogunk...

Van munkám,és dolgoztam már(18 éves korom óta dolgozom)

A férjem jól keres,és egy bizonyos összeget félre teszünk a "nehéz napokra" Nem vagyok ingyenélő,munkakerülő,mert Gyed mellett otthoni munkát is csinálok..A legkisebb idén kezdte az ovit,így bőven van időm...

A barátnőmre sem haragszom, SŐT! Igyekszem mindig mondani,hogy én bármikor itt vagyok ha kellek neki...

Csak hát az ilyen rosszindulatú megjegyzések keserítenek el mai már itt is előjött..sajnos..

2010. dec. 14. 14:59
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!