Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj, ha én nem szenvedem...

Miért baj, ha én nem szenvedem meg a gyermekáldást?

Figyelt kérdés

Jelenleg újra terhes vagyok,és ikreim lesznek.Velük együtt 5 gyermekem lesz..A gyerekek mint az orgonasíp úgy születtek vagyis alig 1-2 év korkülönbség van köztük..A legnagyobb 6 éves a legkisebb 3 éves.

Van egy régi barátnőm aki évek óta próbálkozik,de nem tud teherbe esni..Most ,hogy újra terhes lettem nemcsak ő,hanem a családom pár tagja szerint is értelmetlen döntést hoztam..Szerintük, elég szomorú,hogy míg mások évek óta próbálkoznak,reménykednek,én (ahogy mondják) csak rám pislog a férjem és 3 hónapos terhes vagyok..Azért vannak kiakadva,mert én nem vágyom újra anyának lenni,de ha már itt vannak akkor megadom az esélyt az élethez nekik is..A barátnőm amióta tudja az állapotomat,teljesen eltávolodott tőlem,és hiába keresem nem igazán akar barátkozni..Olyan nagy bűnt követek el,hogy újra terhes vagyok? Tényleg felháborító,hogy ilyen könnyen tudok terhes lenni,míg mások nem??

A családomban is az unokatesóm "haragszik"..(már megint ő a terhes) ezt szokta mondogatni...

De voltak olyanok akik amikor megtudták,hogy 5 gyermek lesz a családban kiakadtak,hogy "hülye vagyok? A mai világban 5 gyerek???"

Komolyan a sok negatív hozzáállástól már kezdem elveszíteni az örömömet..

Mire jó ez,hogy bántom azokat akik nem évekig szenvednek a gyermekáldással?

Bocsánat,hogy kiírtam magamból,de elkeserít az egész..

28/N


2010. dec. 14. 14:20
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
64%

Tudom, hogy elkeserít, de próbáld megérteni. Te hogyan éreznél, ha egy pillanat alatt összeomlana minden vágyad és látnád, hogy a szomszédodnak mindene sikerült, pont az, amire te is vágytál.

Végigpörögne az agyadon, hogy mivel jobb ő, mint te. És elkezdenél rá haragudni, pedig semmit sem tett ellened.


Az pedig mindenkiben ellenszenvet vált ki, ha valaki állandóan terhes, mert megélhetési terhesnek nézik. Az nincs rád írva, hogy te nem ilyen vagy. Elég sokan ilyenek, munkakerülés miatt van gyerek. Az ilyeneket utálják az emberek.

2010. dec. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
77%
14:44-es vagyok: Az nagyon jó, hogy ilyen szépen megtaláltad az egyensúly a nőiség és az anyagás között. :)
2010. dec. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
77%
bocsi: bocsi, gyorsan gépeltem. XD
2010. dec. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
71%

38 éves vagyok..4 gyermekem van..sokan azt hiszik,hogy rengeteg gond van ennyi gyerekkel pedig ez nem így van...Sokkal könnyebb felnevelni 4 gyermeket mint egyet..A gyerekek tökéletes társaságot kaptak,a testvérüket..Én is sokat foglalkozom velük,de nem többet mint az akinek 1 vagy 2 gyereke van...Amikor már ovisak,iskolások hirtelen rengeteg szabad idő marad...Én nekem is mondták,hogy azért van ennyi gyerek ,mert utálok dolgozni..De senkinek nem tűnt fel,hogy mindig is dolgoztam...még a kicsik mellett is..Sokan támadtak engem is,hogy nem elég az anyagiak...

Az anyagiak mellett a szeretetet is megkapják..ha nem így lenne akkor a 18 éves fiam,és a 16 éves lányom már rohannának el otthonról..Nem vagyok alkoholista,se drogos..Nem ordibálok a gyerekeimmel.A legszebb az egészben ,hogy a lányom kis barátnője aki egyke állandóan mondja,hogy bárcsak én lennék az anyja,mert az ő anyja semmibe veszi...

Ezeket csak azért írtam le,hogy egyesek felfogják,hogy 4-5 gyerek nem sokkal nagyobb gond mint 1-2...

Kedves kérdező.Én gratulálok neked a gyermekeidhez..

Ne keseregj azon,hogy kifordítják a szavaidat,hiszen az enyémet is rendszeresen kiforgatják..Leírva másképp látni,mintha hallaná az ember..

A barátnőd idővel ki volt engesztelődni,csak adj neki időt..

A végére hagytam,hogy én is leírjam

Én sem görcsöltem,hogy terhes legyek,úgy voltam vele mint a kérdező..Ha jön a baba akkor jöjjön...ha nem jön akkor ne jöjjön...Még sincs 10 gyerekem mert az ember tud mérlegelni,tisztábban van a lehetőségeivel,és úgy teszi meg a következő döntéseket...

Nehogy már azért támadjátok,mert szép nagy családja van!!

Komolyan már ez is baj???

2010. dec. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
34%

Rögzitsünk tényeket: kb 6 éve nem dolgozol, a kicsi ovis, de ezek szerint most se dolgozol. Nem GYED-et kapsz, hanem főállású anyaságin vagy valószinűleg.


A férjem havi 4-500.000-et hoz haza és igy, hogy én jelenleg nem dolgozom (havi 90.000 GYED), igy 3 gyerekkel épp kijövünk normálisan, félre nem tudunk tenni. Nem tudom, ti mennyiből jöttök ki, nem is tisztem kutatni a zsebedben, te tudod a választ.

Ha a férjeddel bármi történik, elképzelni se merem, mi lenne veletek. Dolgozni nem tudsz visszamenni még évekig, az biztos. Ezért tartanak felelőtlennek mások.


A barátnőddel akpcsolatban már irtam, mivel te elképzelni se tudod az ő helyzetét, ezért megérteni se tudod, sose mentél át ilyenen (én igen). Légy vele végtelenségig megértő.

2010. dec. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

DOLGOZOM! Kapok pénzt az államtól,és mellette dolgozom. A nővéremnek otthoni vállalkozása van,és neki dolgozom...

Nem hiszen,hogy az anyagiakat,hogy mi mennyiből élünk,és mennyit teszünk félre le kéne írnom,mert ez csakis ránk tartozik..

Megértem a barátnőmet,és már írtam,hogy nem bántani,hanem támogatni szeretném...

Köszönöm a válaszokat...

2010. dec. 14. 15:22
 27/37 anonim ***** válasza:
52%
Igen, természetesen olvastuk, amit irtál. Kapsz pénzt az államtól (25.500 Ft) és otthon dolgozol. Ebből természetesen nem tudnád eltartnai magatokat, ezt te sem vitatod. csak próbálunk rávilágitani, miért itélkeznek rólad mások és miért nem vállal egy átlag anya 5 gyereket... Csak hogy te is megértsd.
2010. dec. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
50%

ne vedd a szivedre!!! mi is 4 gyerkocot tervezunk, igaz meg csak az elsonel tartunk most dolgozunk a kisteson. es igenis el lehet tartani 4 gyereket, en is dolgozom a pici mellett es el tudunk majd tartani 4 gyereket. sot mindegyiknek sajat szobaja lesz, medences hazzal.

az emberek irigyek... ez a legfobb baj. sogornom ugyanez. a masik sogornomnek pl nem lehet gyereke es megsem irigy es megis oszinten orul nekunk. en 2 gyerekes csaladban nottem fel, megsem kaptam eleg szeretetet anyamtol, mindig ocsem volt a no1, szerintuk en ordog vagyok etc. mindig lekicsinyitettek nem egy kapcsolatomat tett tonkre az ocsem. evvel csak azt szeretnem erzekeltetni h 2 gyermekes csaladban ahbol tobb ido jutna elvben a gyerekekre megsem jutott rank...

2010. dec. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

" miért nem vállal egy átlag anya 5 gyereket"

Én is 5-6 gyereket szeretnénk..Eddig van 3 és remélem lesznek többen is..

Akkor én nem tartozom az átlagba???Na ne már!

Az ember annyit vállal amennyit anyagilag,és lelkileg is tud vállalni...Bár pont az idézet írója az aki az anyagiakat hozza szóba,úgy,hogy fogalmad sincs,hogy hogy él a kérdező..Miért gondolják sokan,hogy minden a pénzről szól??Miből gondoljátok,hogy nem képes ennyi gyereket valaki szépen felnevelni,hogy nem adnak meg nekik mindent?

Én gyerekeimnek külön szobájuk van,minden meg van amire szükségük van..Nem kényeztetem őket minden szarral,hogy később amikor 14-16 évesek lesznek csak hiszti árán tudjanak követelőzni..

Én nagyon tudok örülni annak,hogy rajtam kívül még sok olyan nő van akik sok gyermeket vállalnak...

Igenis jó dolog ha ennyi gyerek van,hiszen annyi boldog örömet tud okozni...

33/N

2010. dec. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem a barátnődön csak a rengeteg csalódás és elkeseredettség mutatkozik meg,amit azért kell mindig átélnie mert nem jön a gyerek. Ez teljesen érthető,irigykedik.

Viszont akkor sem kell bunkónak lenni ha irigy az ember.. mert az ilyen emberek szoktak általában csodálkozni azon,ha szép lassan lemorzsolják magukról a barátokat és mindenki szemében csak "hisztis pics@ék" lesznek.

Ezt kicsit finomabb formátumban beadagolhatnád a barátnődnek,az ő érdekében.

Egyébként nem értem,miért kell ezen pattogni hogy mennyi pénzt keresnek? És ha nem dolgozik,akkor mi van? A mai világban már nem is normális az a nő aki főállású anya szeretne lenni..? Szerintem sokkal többen szeretnének,mint amennyien megtehetik sajnos. Ti csak simán irigyek vagytok rá,hogy kidolgozzátok a beleteket aprópénzért,a kérdező családjának meg futja 5 gyerekre. Savanyú a szőlő...

2010. dec. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!