Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj, ha én nem szenvedem...

Miért baj, ha én nem szenvedem meg a gyermekáldást?

Figyelt kérdés

Jelenleg újra terhes vagyok,és ikreim lesznek.Velük együtt 5 gyermekem lesz..A gyerekek mint az orgonasíp úgy születtek vagyis alig 1-2 év korkülönbség van köztük..A legnagyobb 6 éves a legkisebb 3 éves.

Van egy régi barátnőm aki évek óta próbálkozik,de nem tud teherbe esni..Most ,hogy újra terhes lettem nemcsak ő,hanem a családom pár tagja szerint is értelmetlen döntést hoztam..Szerintük, elég szomorú,hogy míg mások évek óta próbálkoznak,reménykednek,én (ahogy mondják) csak rám pislog a férjem és 3 hónapos terhes vagyok..Azért vannak kiakadva,mert én nem vágyom újra anyának lenni,de ha már itt vannak akkor megadom az esélyt az élethez nekik is..A barátnőm amióta tudja az állapotomat,teljesen eltávolodott tőlem,és hiába keresem nem igazán akar barátkozni..Olyan nagy bűnt követek el,hogy újra terhes vagyok? Tényleg felháborító,hogy ilyen könnyen tudok terhes lenni,míg mások nem??

A családomban is az unokatesóm "haragszik"..(már megint ő a terhes) ezt szokta mondogatni...

De voltak olyanok akik amikor megtudták,hogy 5 gyermek lesz a családban kiakadtak,hogy "hülye vagyok? A mai világban 5 gyerek???"

Komolyan a sok negatív hozzáállástól már kezdem elveszíteni az örömömet..

Mire jó ez,hogy bántom azokat akik nem évekig szenvednek a gyermekáldással?

Bocsánat,hogy kiírtam magamból,de elkeserít az egész..

28/N


2010. dec. 14. 14:20
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
25%
Ja és ez a "ha a férjeddel bármi történik" duma meg kiakaszt,egy kisgyerekkel is meg lenne lőve az ember,ha nincs félretett pénzük.Mert nem nagyon osztogatják a kisgyerekes anyáknak a jó melókat,szerintem ezen nem vitatkozunk.. Honnan veszitek,hogy a kérdezőnek nincs vésztartaléka? Vagy hogy csak megszülte a gyerekeket a semmire.. már leirta,hogy mindent megtudnak nekik adni.Nektek ez azért fáj mert meddők vagy csórók vagytok. Erről pedig senki/a jóisten/ti magatok tehettek,valamelyik a három közül ,de az biztos hogy nem a kérdező:D
2010. dec. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
38%

"Nektek ez azért fáj mert meddők vagy csórók vagytok."


Azért ez elég erős beszólás volt. Én is negatív hozzászólást írtam, pedig nem szeretnék gyereket (legalábbis egyelőre) és nem állok rosszul anyagilag. Nem tudom miért kell a pénzt kiemelni. Ennyi erővel hány roma családban van 10 gyerek, mondhatni ellátják őket, nem halnak éhen. Fel lehet nevelni egy gyereket kevés jövedelemből is.


Itt inkább az a kérdés, hogy olyan sok gyerekre tud-e egyformán időt szánni, foglalkozni velük egyenként is; ha esetleg tanulásban kell segítség, mit csinál addig a másik 4 gyerekkel, mennyi időt tud a párjára szánni (5 gyerek + háztartási munka + rendes munka mellett kétlem, hogy sok időt lehet együtt tölteni a férjjel) és még sorolhatnám.


De ami leginkább antipatikus az egészben, hogy nem várja igazán a gyereket, nem elég lelkes a kérdező. Mintha már egy rutin tevékenység lenne a szülés.

2010. dec. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
50%

ma 18:24-nek

Azért gondolkodol így,mert nincs egy gyermeked sem..Régen nem 4-5 gyermeket hanem 10.15 gyermeket is szültek a nők,és mégis mindegyik gyerekből tisztes felnőtt ember lett..Én már írtam,hogy 4 gyermekem van..Mindegyikkel tudok foglalkozni akár közös programokkal akár külön-külön..Sokkal könnyebb mint egykénél..Én is dolgozom,és főzök,mosok,takarítok mint bárki más..ez nem ördögi kör..

Miért hiszitek azt,hogy nem képes az ember több gyermekkel foglalkozni??

És azt,hogy a végére írod,hogy szerinted már túl rutinos a szülés..nos igen az..Hiszen már pontosan tudjuk,hogy mit várhatunk,és mivel jár..Már nem olyan int az első ismeretlen...de ez nem azt jelenti,hogy az ember nem szeretné a babáját..

Az is lehet,hogy a kérdező a "nem vágyom rá" szöveget nem egészen úgy értette ahogy itt esetleg gondolják..Talán úgy van vele ,hogy nem tulajdonit neki olyan nagy jelentőséget mint azok akik az elsőt várják..

Továbbra is azt mondom,hogy semmivel sem nehezebb 4-5 gyereket felnevelni,foglalkozni vele mint 1 gyerekkel..

2010. dec. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

(5 gyerek + háztartási munka + rendes munka mellett kétlem, hogy sok időt lehet együtt tölteni a férjjel) és még sorolhatnám.


Miért ne tudnék foglalkozni mindennel?

Mindenkire van időm,és energiám..Lehet,hogy kimaradt,de van egy csodálatos férjem aki mindenben segít legyen az főzés,takarítás vagy a gyerekekkel való foglalkozás..Nem vagyok egyedül...Amit a 4 gyerekes anyuka írt az pontosan így van..A gyerekek magukat is tökéletesen elszórakoztatják,lefoglalják..

Mivel a családom is a közelben lakik(nővérem,anyukám) így ők is ott vannak ha szükségük lenne rá..Dolgozom,és bőven eltudom látni a háztartás a munka és gyerekek mellett még terhesen is..Nem mondom azt,hogy nem kapok segítséget,mert rengeteget kapok...A férjemmel is tudok időt szakítani,mert ha kettesben akarunk lenni,ha el akarunk menni egy vacsorára a gyerekekre mindig van aki vigyázzon...

Nem gond a sok gyerek...(egyébként is míg csak 3-an vannak.)

Talán nekem mások az igényeim,mint azoknak akik el sem tudják képzelni a nagy családos életet..

A terhességem sem rutinos,mert nem hiszem,hogy én vagyok az egyetlen aki háromszor megy szülni..Amikor azt írtam,hogy vágyom rá..azt nem úgy értettem,hogy a hátam közepére sem kívánom a piciket..

Tudjátok mit..Helyesbítek! Nem terveztük,de nem is ért váratlanul minket a terhesség..(hiszen tudtuk,hogy a védekezés hiánya terhességet okoz)Örülök a piciknek,és ha úgy érzem,hogy nem vagyok képes többet vállalni,akkor védekezni fogok...

Arra meg ne is gondolok,hogy mi lesz ha a férjem meghal,mert ezt akárki gondolhatná..AZ is akinek csak 1 gyereke van,és az is akinek nincs gyereke..Én nem festem a falra az ördögöt,és ilyen borzalom eszembe sem jut..De ez nem azt jelenti,hogy nincs tartalékunk...

Nem az anyagiakról van szó,és erről nem is akarok vitázni..

Nemrég írtam egy emailt a barátnőmnek....Megírtam neki,hogy fáj,hogy így alakult a helyzet...

Vissza írt..de csak annyit,hogy "majd később kereslek"

Nos,én várok,és ha úgy érzi túl van rajta,megbékélt akkor örömmel fogadom..

Köszönöm akik eddig írtak még a rossz kritikákat is köszönöm,hiszen az is egy vélemény..

2010. dec. 14. 20:17
 35/37 anonim ***** válasza:
25%

"Nektek ez azért fáj mert meddők vagy csórók vagytok"

Én firtattam a pénz-kérdést, vagyis nem firtattam, hiszen oda is irtam, hogy nem tisztem a zsebedben kotorászni, ez a ti dolgotok.

Ott is irtam, a párom 4-500.000-et hoz haza, igy csorók nem vagyunk és azt is irtam, hogy nekem is 3 gyerek van, igy értlemeszerűen medd se vagyok. Olvass, értelmezz, aztán irj. Ha nem tudsz olvasni, vagy értlemezni, ne irj. Köszi...

A kérdező meg arra volt kiváncsi, hogy mások miért gondolkoznak úgy, ahogy... Megválaszoltuk neki, megvillantva szempontokat, amik ilyenkor egy átlagember agyán átfutnak. Erre volt kiváncsi.

Másik válaszoló kérdezte, hogy ő is 4-5 gyereket akar, akkor ő átalogon kivüli? Igy van, ő nem átlagos. Ma Magyarországon valahol 1 és 2 gyerek közt van a vállalt gyerekek száma, igy ha ő 3-nál többet tervez, bizony bőven átlagon kivüli. Ez tény. Én a 3 gyerekkel is átlagon kivüli vagyok már. Ez is tény. Úgyhogy de már!

2010. dec. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Utolsó akinek nem inge az nem veszi magára. Te egyáltalán nem úgy irtál mint azok akikről én beszélek.


Az meg,hogy kemény beszólás volt,ez csak annak kemény aki magára ismer a csóró vagy a meddő szó hallatán. Mindkettő szomorú dolog,de erről nem a kérdező tehet.

Szerintem az,hogy valaki meddő és irigykedik arra akinek van gyereke teljesen normális,valószinüleg sok válaszoló pont ebbe a kategoriába tartozik.

Szóval ez maximum azért lehetett "sértő" mert valami megint emlékeztette rá őket,hogy nincs gyerekük.Egyébként nem sértegettem senkit,aki csóró az csóró aki meddő az meg meddő. Egyik sem alpári kifejezés.


És azt is leirtam,ha jol emlékszem,hogy valószinüleg pont ezen okokból (irigység) baszogatja a környezete a kérdezőt.Van aki a pénzre,van aki a gyerekre irigy.

2010. dec. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Mivel rám reagáltál (idéztél is az első szavaiddal), igy egyértelműen az én irásomra reagáltál, ezen felesleges "nem inge" jelleggel meditálni.
2010. dec. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!