Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj, ha én nem szenvedem...

Miért baj, ha én nem szenvedem meg a gyermekáldást?

Figyelt kérdés

Jelenleg újra terhes vagyok,és ikreim lesznek.Velük együtt 5 gyermekem lesz..A gyerekek mint az orgonasíp úgy születtek vagyis alig 1-2 év korkülönbség van köztük..A legnagyobb 6 éves a legkisebb 3 éves.

Van egy régi barátnőm aki évek óta próbálkozik,de nem tud teherbe esni..Most ,hogy újra terhes lettem nemcsak ő,hanem a családom pár tagja szerint is értelmetlen döntést hoztam..Szerintük, elég szomorú,hogy míg mások évek óta próbálkoznak,reménykednek,én (ahogy mondják) csak rám pislog a férjem és 3 hónapos terhes vagyok..Azért vannak kiakadva,mert én nem vágyom újra anyának lenni,de ha már itt vannak akkor megadom az esélyt az élethez nekik is..A barátnőm amióta tudja az állapotomat,teljesen eltávolodott tőlem,és hiába keresem nem igazán akar barátkozni..Olyan nagy bűnt követek el,hogy újra terhes vagyok? Tényleg felháborító,hogy ilyen könnyen tudok terhes lenni,míg mások nem??

A családomban is az unokatesóm "haragszik"..(már megint ő a terhes) ezt szokta mondogatni...

De voltak olyanok akik amikor megtudták,hogy 5 gyermek lesz a családban kiakadtak,hogy "hülye vagyok? A mai világban 5 gyerek???"

Komolyan a sok negatív hozzáállástól már kezdem elveszíteni az örömömet..

Mire jó ez,hogy bántom azokat akik nem évekig szenvednek a gyermekáldással?

Bocsánat,hogy kiírtam magamból,de elkeserít az egész..

28/N


2010. dec. 14. 14:20
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Irigykednek, én is azt tenném. ezek szerint 28 évesen van olyan stabil helyzetetek, amibe nem felelőtlenség 5 gyereket nevelni. Hát ezért irigyek. És igen, akiknek nehezen jön össze a baba, azoknak nem esik jól ilyet látni a környezetükben, az élet nem igazságos.

Te azért kezeld tapintatosan a helyzetet, ha tényleg barátnőd az illető...

2010. dec. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
93%

Ne foglalkozz velük, irigyek! Amúgy meg mindenkinek nem tehetsz a kedvére mindig...

Gratulálok a babához! Legyen sok örömed benne!

2010. dec. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 szamóca. ***** válasza:
96%

mondjuk ha nem vágysz újra anyának lenni, de ha már becsuszott jöhet... hát ezzel én sem feltétlen értek egyet, akkor vigyázz jobban ha nem akarsz újra anyuka lenni, hiszen elképzlhető (!) hogy így már nem fogsz tudni teljesen a gyermekeidnek élni.

egyébként valószínű csak féltékenyek, azzal ne foglalkozz ha te boldog vagy így:)

A mai világban öt gyerek dologra annyit reagálnék, hogy amíg neked ez anyagilag és érzelmileg nem megterhelő addig nem baj. De ha kevés az időd, vagy nincs sok pénzetek akkor valóban sok. Mindneki csak annyi gyereket szüljön, akinek mindent meg tud adni hiány nélkül, én így gondolom. de ha te birod, akkor sok boldogságot én nem vagyok ellene:)

2010. dec. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se foglalkozz az ilyen beszólásokkal, ha te boldog vagy és elégedett az életeddel, akkor annyi. A férjed gondolom támogat. Egyébként minden elismerésem a tiéd, nekem csak egy fiam van,aki két és fél éves, de teljesen kitölti a napjaimat, és felhasználja az energiámat, rá se merek gondolni, mi lenne ha kettő vagy három lenne belőle. :))
2010. dec. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Az anyagi helyzetünk stabil..A férjem örökölt egy kis házat ahol szépen elvagyunk..Jól keres,így evvel sincs gond..

De nem is ez a lényeg,hanem az,hogy inden vagyok csak jó nem a barátnőm,és a családom pár tagja szerint..

Voltaképpen a kérdés kiírása is azért lett,mert tegnap felhívtam telefonon a barátnőmet,hogy mondjam neki,hogy karácsonyi ebéd még mindig áll,még mindig várjuk nagy szeretettel..Erre a válasza az volt,hogy én most nagy fájdalmat okoztam neki,mert tudom jól,hogy mennyire akarnak babát,és nem jön össze,és most vele szórakozom,hogy megint terhes vagyok...ÁÁÁ annyira elkeserít...

2010. dec. 14. 14:31
 6/37 anonim ***** válasza:
60%
Azért távolodott el tőled, mert számára felfoghatatlan, hogy hogy nem tud egy nő örülni annak az állapotnak, amiért ő bármit megadna. Te magad írtad, sőt a kérdésben is letisztázod már előre, hogy nem örülsz az újabb babáknak. Nem ítélkezem és nem az én tisztem eldönteni, hogy ki milyen okból szül gyereket, de ha így állsz hozzá, 28 éves nő létedre gondolom vagy annyira modern és tájékozott, hogy ismered a kül. védekezési lehetőségeket..
2010. dec. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
69%
Az egy dolog, hogy nekik semmi közük hozzá, hogy, neked hány gyereked lesz, az meg egy másik, hogy ha te nem vágysz újra anyának lenni és tudod milyen könnyen teherbe esel, miért nem védekeztek?
2010. dec. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
79%

Gratulálok a babákhoz!:)

Hát igen, biztosan nagyon kiábrándultak azok a nők, akikről írtál.. Szerintem ha valaki nagyon szeretne gyereket, és hosszú ideig nem sikerül neki, akkor a terhesség gondolatától is földhöz tudja verni magát fájdalmában. Ne haragudj rájuk.. Ezt számukra nagyon nehéz lehet elfogadni. Ettől ők nem rosszak, és nem utálnak téged, egyszerűen csak maguk alatt vannak, és haragszanak a világra a bajuk miatt.

2010. dec. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
77%

Először is: sok boldogságot és jó egészséget! :)

Az a fontos, hogy a babák szerető "szűk" családba érkezzenek! Az irigység sajnos emberi tulajdonság, ez ellen nem tudsz mit tenni.

Nekem tavaly halt meg a kisbabám, a családban pedig utána született egy kisfiú. Őszintén szólva, beismerem -mégha nagyon szégyenlem is magam miatta-, de irigy voltam. De az a fájdalom miatt volt. A következő találkozáskor már önfeledten dajkáltam a kis rokont, és közben remélem, hogy lassan hozzánk is bekopog a gólya! :)

Mégegyszer, fel a fejjel és minden jót kívánok!!! :)

26L

2010. dec. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

" mondjuk ha nem vágysz újra anyának lenni, de ha már becsuszott jöhet."

Lehet,hogy rosszul fogalmaztam meg...Én úgy értettem,hogy nem e körül forgott minden gondolatom..Imádom a gyerekeimet,de úgy vagyok vele,hogy nem tervezek..Ha az élet úgy akarja,hogy legyenek gyermekeim akkor őket is örömmel várom...Nem tervezett,az igaz,de ha már itt vannak akkor biztosítjuk nekik a boldog gyermek illetve felnőttkort...

Mint írtam anyagilag ez nem okoz gondot..(ha már nem tudnék eltartani gyermeket akkor egyértelmű,hogy vigyáznék a terhességgel..) A nincstelenbe én sem vállalnék...

2010. dec. 14. 14:35
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!