Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet a magyar...

Miért nem lehet a magyar nyelvet értelmesen használni?

Figyelt kérdés

Mi az , hogy x hetes mamikák, meg kismamik,x hónapos babók, meg apucika nem alszik velünk, Komolyan mondom, hogy néha nem tudom kiről beszél az illetékes."Apa ma nem jött időben haza."De ki az az apa?Apád?Vagy a férjed?Vagy ki?Hát szörnyű...Erősítsetek meg, ha igazam van.

Nekem a férjem mindig F É R F I volt, a gyerekünk hívta apának, de én mindig a pasi láttam benne, talán ezért működünk már 14 éve!


2010. nov. 23. 13:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
77%

Na azért ne essenek túlzásokba egyesek!


Azzal, hogy "hó", semmi baj nincsen, mert a hó szó a hónap hivatalos rövidítése is, pl. könyvelésben a tárgyhó, vagy hó vége a mindennapi használatban, stb.


Na és az aki azt írta hogy ha a gyerek anyucikámat mond, már gyanús...már ne is haragudj, de ez nagyon durva általánosítás! Hihetetlen korlátoltnak kell lenni ahhoz hogy ilyet kijelentsen valaki. Én kiskoromban nagyon sokszor hívtam így anyut, pusztán becézgetésből, szeretetből, és sok gyermek ismerősöm is hívja így anyukáját.


És hát azon fennakadni hogy miért hívja egy gyermek maminak az anyukáját édesanyám helyett, már végképp az ész és értelem nélküli puffogás része..


Mondjuk ennyi erővel nyavalyoghatnék azon hogy én Jánosnak hívom a páromat és annyira gáz hogy hogy mások meg Janinak vagy Jancsinak hívják.....szerintetek is gáz kedves két lábon járó komoly nyelvtankönyvek? Soha életetekben nem becéztetek senkit és semmit?


Oké, nem feltétlenül tökéletes hogy valaki minden szót becézget, na de az amit itt egyesek levágtak az már durván a másik véglet! Én ilyet még életemben nem hallottam hogy valakinek az anyucikám szó sértse a fülét..

Azt írta valaki, hogy a túlzott becézgetés a gyesen lévő begyepesedett anyukák szókincse.


Bocs de felháborít néha amikor nők ennyire képesek egymás szokásait gyűlölni csak azért mert más mint ahogyan ők megszokták a saját családjukban.

Tisztelet a kivételnek, mert van aki normálisan írt, pl. a wok és naon szleng nekem is bántja a szemem.

2010. nov. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim ***** válasza:
86%
Az én kedvencem azok, akik képtelenek nagy kezdőbetűvel írni a mondtak első betűjét, és nem használnak vesszőket. Az ilyeneket néha úúúúúúúúgy pofán tudnám verni...
2010. nov. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 anonim ***** válasza:
61%
Egy korábbi válaszadónak: Azért zavar a pocaklakó, mert pocaklakó ebéd után a rakottkrumpli és a 2 üveg sör is. :D
2010. nov. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/74 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó, ez jó volt :)))) Mindazonáltal én kedvelem a pocaklakózást mert szerintem nagyon kedves becézés, de ettől függetlenül jó poén volt amit írtál, tetszett :)
2010. nov. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 anonim ***** válasza:
42%
A pocaklakó nem aranyos, hanem egy édelgős, erőltetett baromság.
2010. nov. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 anonim ***** válasza:
50%

Ízlések és pofonok.....írtam már korábban hogy ilyen intelligens vitatéma lehet hogy finom-e egy adott kaja pl. , vagy szép-e egy bizonyos szín.


Ugyanis azt hogy valakinek tetszik a pocaklakó, nem lehet érvekkel megváltoztatni, mert ízlés kérdése tehát felesleges köpködni is mert tetszik.

2010. nov. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 anonim ***** válasza:
40%

Pocaklakós kérdésre válasz:Azért zavar mert miért nem lehet gyereknek vagy babának hívni és mi az különben is hogy pocak?-lakó?Tudtommal a gyerek a méhben van.:))


remélem megválaszoltam a kérdést hogy mi az ÉN problémám ezzel a kifejezéssel.:)


Azon túl:szerintem a feleségnek nem kéne a férjét úgy emlegetnie mint "apa" a másoknak a gyereken kívül.Neki is van apja meg férje.


de ahogy neki jólesik:)

2010. nov. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 anonim ***** válasza:
48%
Na és hol a méh? A pocakban :) Szóval elviekben helyes a megfogalmazás :)) De természetesen előfordul hogy valakinek nem tetszik, nem vagyunk egyformák :)
2010. nov. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 anonim ***** válasza:
36%

Csak sajnos már sok esetben szőrszálhasogatásba hajlik ez az egész... hogy valaki miért mami és nem anya, meg miért babó és nem baba? Meg miért tejcsi és nem tejecske? Ezen olyan buta dolog agyalni :) De tényleg, engem most komolyan elgondolkodtatott hogy ki az akinek ezen eszébe jut olyan szinten kikészülni hogy közvéleménykutatást indít az interneten :)

De persze ezzel sincs baj hiszen ez is éppoly szuverén dolog, olyannyira, mint másoknak a fura becézgetés.

2010. nov. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 anonim ***** válasza:
43%

Már 1x írtam. A pocaklakóval nekem sincsen semmi gondom.

A lányom engem néha maminak (ha németül beszélünk.Itt így szokás.A gyerek maminak mamanak hívja az anyját)amúgy anya vagyok.Mink Német országban lakunk 8 éve.


De a "vok"egyenesen szálka a szememben.Miért nem lehet rendesen használni a szót???Na meg valszeg......

Minden ember más,még szerencse......

2010. nov. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!