Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet a magyar...

Miért nem lehet a magyar nyelvet értelmesen használni?

Figyelt kérdés

Mi az , hogy x hetes mamikák, meg kismamik,x hónapos babók, meg apucika nem alszik velünk, Komolyan mondom, hogy néha nem tudom kiről beszél az illetékes."Apa ma nem jött időben haza."De ki az az apa?Apád?Vagy a férjed?Vagy ki?Hát szörnyű...Erősítsetek meg, ha igazam van.

Nekem a férjem mindig F É R F I volt, a gyerekünk hívta apának, de én mindig a pasi láttam benne, talán ezért működünk már 14 éve!


2010. nov. 23. 13:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
71%

Egyébként valaki nagyon jól írta: ez is egy kifejezése annak hogy család vagyunk. Szüleim is így szólítják egymást pedig 26 éves vagyok és szerintem nagyon aranyos :))))


Ennél engem nagyobb dolgok szoktak csak felidegesíteni, irigyellek hogy téged ez a probléma foglalkoztat :)

2010. nov. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:
88%

Na én attól mászok inkább a falra, ha még gyerek sincs (TERVBEN SE) de már apát anyát gügyögnek egymásnak a házastársak.

Igen, a T/1 személy és a "babózás" is kiakasztó. na meg amikor a gyerek korát az élete végéig hónapban adják meg. 24 hónapos: nem értem, hogy miért nem lehet azt mondani, hogy 2 éves.

2010. nov. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
29%

A gyerekhez való sejpegősen beszéléstől, meg a minden becézésétől van hideglelésem.

Ami még engem nagyon zavar, ha az édesanya és édesapa mami, papi. Ez nálunk a nagyszülők megszólítása, de nem i-vel a végén, hanem mama, papa. Ha a gyerek beszél, nem tudom, a szüleiről, vagy a nagyszüleiről beszél-e?

Itthon a gyerekek anyának, apának szólítanak minket, de ha másnap beszélnek rólunk, akkor édesanyám, édesapámként említenek, mint ahogy én is beszélek az én szüleimről.

Az már gyanús, ha úgy kezdi valamelyik lányom, hogy anyucikám. Akkor valami van a füle mögött, vagy ki akar valamit rimánkodni. Mint ahogy ők is tudják, ha nem a nevükön szólítom, hanem úgy kezdek, hogy édes kicsi lányom, akkor dorgálás következik.

2010. nov. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:
90%
Én ki nem állhatom a magyar nyelv megszégyenítését, de szerintem ezek nem gázak, amiket a kérdező írt. Nekem amitől a bicska kinyílik a zsebemben, az a "vok, vaok, ien, wok, walami" és társaik.
2010. nov. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:
89%

Látom, lassan nyithatunk egy fórumot arról, hogy kit mi idegesít :D

Én nevetségesnek tartom inkább, amikor felnőtt nők/férfiak képesek úgy beszélni, mint az óvodában. Az egész úgy hangzik, mintha még mindig gyerekek lennének. Biztos jólesik, de ha a gyerekhez beszélnek így, később költhetnek logopédusra. Aztán meg pszichológusra, hogy a gyerek fel tudja dolgozni, hogy logopédushoz járt.

Ha lenne férjem, még véletlenül sem hívnám apának. Nekem is van egy apám, és csak ő apa.

A pocaklakót még mindig jobbnak tartom, mint a többi kifejezést, mert legalább elárulja, hogy külön élőlény, külön személyiség a gyerek. Az "ettünk" "büfiztünk" és a "kakiltunk" csak azért irritál, mert vizuális vagyok, és ilyenkor látom magam előtt.

De érdemes szót emelni az angolból teljesen feleslegesen behozott, magyarított szavak ügyében is, főleg, hogy ezekre általában sokkal szebb és kifejezőbb szavaink vannak.

2010. nov. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
55%

Én attól mászok falra, hogy a gyerek x hós. Borzalom. mi az hogy X hós? Havas vagy mi????

Az, hogy valaki apának anyának titulálja egymást szülés után, hát , én nem tudnám elképzelni, de az ő dolguk, ennél sokkal idegesítőbb a tejci, főzi, pancsi és egyéb debil imbecill szavak. Én sem hiszem, hogy jó ötlet anyának és apának hívni a másikat, elvégre ő férj és feleség, a feleség nőből van, társ szerető. Apázással-anyázással ez eltűnik lassan.

2010. nov. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:
66%
Primitív, begyepesedett anyukák szlengje ez, akik a gyes alatt kizárólag egymás között szocializálódnak. Nagyon remélem, én sose leszek ilyen, mert engem is a hideg ráz tőle. Próbálj meg nem foglalkozni vele, értelmes anyuka nem beszél így. Egyébként anyukám mesélte, hogy amikor gyesen volt velem, ő pont ezért nem haverkodott a környékbeli anyukákkal, mert azok is mind ilyenek voltak. Az a vicces, hogy ezek a nők kikérik maguknak ezt, szerintük ez bájos. Mi abban a bájos, hogy "jajj eszem a babó szívét mikor cicil, de éééédi" meg 9 hósom már eszi az almát" meg "én elmentem isziért, miközben a manóm apájával pancsolt a kismedencében"... stb. hihetetlen, ahogy néhány friss anyuka intelligenciaszintje visszafejlődik a gyerekéhez 1-2 év alatt.
2010. nov. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
71%
Múltkor én sem értettem elsőre, kiről van szó, mikor egy barátnőm mondta, hogy apa új autót akar venni. Aztán a harmadik ilyen után rájöttem, hogy a férjéről van szó. Nekem fura, de ha ők így hívják egymást, hát hajrá. Abszolút nem látok ebben semmi problémát.
2010. nov. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
49%

Ha a gyerek előtt rendben van az apa-anya, apu-anyu.

Házaspár között vagyis NŐ és FÉRFI között apa meg anya kicsit necces, más környezetében mint pl.: a NŐ beszél a barátnőjével és "Apa multkor főzött nekem" azúgy helytelen.

A gyerek előtt a "menj oda Apádhoz" Na nekem attól van hidegrázásom. Mi az hogy "Apádhoz" az nekem olyan durva. Mintha nem egy családhoz tartoznának, vagy nem a saját gyereke lenne hanem a nevelt lánya/fia és mondaná hogy menj oda az Apádhoz. Ez nekem olyan mintha a szülők veszekedtek volna és "menj oda Apádhoz". Vagy "kérjél apádtól pénzt" Ez ilyen felfogású számomra: "nesze b@zdmeg ott az apád húzzá' el"

Egyépként időseknél elfogadom hogy papa vagy mama vagy Apa Anya. Szerintem az még nem rossz.


A pocaklakó kegyetlen. Na, meg az x hós vagyok. Tényleg? x hós vagy de már tudsz írni? Akkor tegye mögé hogy x hós terhes vagyok. És a terhest se " pocaklakós, babás vagyok, x hós, stb. Legyen az vagy várandós vagy terhes.

2010. nov. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
89%

Miért zavar titeket a pocaklakó?

Komolyan kérdezem, én aranyosnak látom, hiszen tényleg a pocakomban lakott. Sőt használtam is ezt a kifejezést.

Ez a szó számomra azt mondja, h most ideiglenesen kölcsön adtam a testem a babának, aki most tényleg albérlő ott, ott alszik, ott eszik, nem látom, h ez csúnya kifejezés lenne, vagy bántó.

Mi zavar benne titeket?

2010. nov. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!