Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet a magyar...

Miért nem lehet a magyar nyelvet értelmesen használni?

Figyelt kérdés

Mi az , hogy x hetes mamikák, meg kismamik,x hónapos babók, meg apucika nem alszik velünk, Komolyan mondom, hogy néha nem tudom kiről beszél az illetékes."Apa ma nem jött időben haza."De ki az az apa?Apád?Vagy a férjed?Vagy ki?Hát szörnyű...Erősítsetek meg, ha igazam van.

Nekem a férjem mindig F É R F I volt, a gyerekünk hívta apának, de én mindig a pasi láttam benne, talán ezért működünk már 14 éve!


2010. nov. 23. 13:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem sokan félre értelmezik a kérdést. Szerintem a kérdező arra gondol, hogy ha például két barátnő beszélget és azt mondja, hogy így apuci, meg úgy apuci ezt meg ezt csinált tegnap este, és ő ebben az esetben a férjére gondol. Tehát a férjét apucikázza. Ne ez tényleg nagyon gáz. Viszont ha azt mondja a nő a gyereknek, hogy vigyél már apának egy pohár kávét, azzal semmi baj nincs. Igen tényleg így tudja meg a gyerke, ki az apja.

Az össze többi "-ci", "-cis" dologgal egyet értek, nem meg az "ez miatt"-tal is.

2010. nov. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy volt, amikor gyerek voltam, hogy ha anyukám nekem emlegette apukámat, akkor apa volt, de ha ő szólt hozzá, akkor Tibor. Lényegtelen, hogy én ott voltam-e vagy sem, hiszen neki nem ő az apja :) Ettől még én apának hívom és hívtam gyerekkoromban.
2010. nov. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a Kérdezővel. :) Jobban nem fejtem ki, miért, mert egy válaszomat már törölték innen, szóval azért. :D

Nálunk sose volt mindig "apa" az apa, nekem úgy mondta Anyám, hogy "menj oda Apádhoz, és...", de ha neki szólt, a keresztnevén szólította, és viszont.

Se pocaklakózás, se tejcsizés, se semmilyen gügyögős becézés nem dívott sose. (Na jó, maximum a "tejecske").

:))

2010. nov. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem nagyobb baj az, hogy ilyesmivel foglalkozol, mint az, hogy valaki baba helyett babót mond. De betudom a felborult hormonháztartás okozta idegbajnak. :) A párom is ilyen volt, aztán túlesett rajta. Te is túlesel majd. Ha gyárilag vagy ilyen, akkor részvétem a babódnak és apucinak.
2010. nov. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
52%

Egy korábbi válaszoló vagyok.

Az ilyen selypítésektől én is ki vagyok,még rendesen az idegesség is rám jön az ilyentől.

2010. nov. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
66%
(Nézzetek csak be a "Gyerekvállalás -nevelés" témakörbe, pár feltett kérdés és pár válasz elolvasása után azt hiszem sikítva nyomtok Alt+F4 -et vagy Ctrl+W -t...) :D
2010. nov. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 A kérdező kommentje:

14:39

Hát ezzel úgy mellé lőttél, mint a babóval!A fiam már 18 éves, az apja soha sem volt apika, meg apucika, és a fiam sem volt babucika, sem pocaklakó.És senki nem értette félre, ha a férjemmel mentem haza, nem apucival!Nekem a férjem a férjem, az a apám az apám, a fiam megy a FIAM!

2010. nov. 23. 14:45
 28/74 A kérdező kommentje:
az a 14:39 amit töröltek!
2010. nov. 23. 14:48
 29/74 anonim ***** válasza:
28%

Nekem ha barátnőm azt mondja hogy "Apa ma nem jött időben haza" elég egyértelmű, hogy a gyermek apjáról beszél, mivel már felnőtt nő és nem a saját apjával lakik. Még csak gondolkozni sem kell, hogy rájöjj, ha figyelsz a szövegkörnyezetre.


Szerintem sokkal gázabb viselkedés, ha valaki más családi szokásain olyannyira ki tud borulni hogy a neten dühöng rajta. Nem akarlak ezzel megbántani, ne haragudj meg érte, csak leírtam a véleményemet hogy szerintem a "babó" és "kismami" nem gáz. A magyar nyelv becézéseket is alkotott, amiket megfelelő környezetben használunk. A megfelelő annyit tesz, hogy ha pl. családi sztorit mesélünk valakinek akkor nem durva hogy a férjemet apának hívom a sztoriban.

De természetesen ettől még az ágyban hívhatja valaki a nevén a férjét, nem tudhatod, hiszen gondolom nem vagy ott.....


Az a baj hogy a nők imádnak más emberekkel és szokásaikkel foglalkozni, és együtt, akár ismeretlen emberekkel szidalmazni őket.

Én is anyuka vagyok, ha ölemben van a fiam akkor Apának hívom az apját, de egyébként a nevén. Sőt, mi is pocaklakóztuk őt, de egyéb becézést is alkalmaztunk, mert aranyos és mert szórakoiztatott minket. Ha ez a szomszéd Julcsának fájt és ezért támogatókat keresett a neten, legalább találtunk neki egy párórás elfoglaltságot :)


Ne dühöngj ilyen semmiségeken, inkább élvezd a kismamaságodat, te úgyis úgy fogod hívni a babád, férjed, ahogy akarod :))

Boldog babavárást :)

2010. nov. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
62%
Én is megtanultam hogy apám az apám,pedig édes jó anyám mindíg a kersztnevén szólította,ha egymással beszéltek.Ha nekem emlegette,akkor volt apa.Ez nálunk is így van.Aki ezen kiakad,az sértve érzi magát,mert apucicumicukát csinált a férjéből.Miért gáz,ha egy férfit folyton apucikának hívnak? Azért,édesem,mert egy idő után elkezdi úgy érezni,hogy nem tekinted többé FÉRFInak,pedig ő férfi akar lenni.A többit nem írom le.
2010. nov. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!