Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet a magyar...

Miért nem lehet a magyar nyelvet értelmesen használni?

Figyelt kérdés

Mi az , hogy x hetes mamikák, meg kismamik,x hónapos babók, meg apucika nem alszik velünk, Komolyan mondom, hogy néha nem tudom kiről beszél az illetékes."Apa ma nem jött időben haza."De ki az az apa?Apád?Vagy a férjed?Vagy ki?Hát szörnyű...Erősítsetek meg, ha igazam van.

Nekem a férjem mindig F É R F I volt, a gyerekünk hívta apának, de én mindig a pasi láttam benne, talán ezért működünk már 14 éve!


2010. nov. 23. 13:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
45%

"abból nagy gáz lesz"

Ezt kifejtenéd bövebben?

2010. nov. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
78%

Engem inkább az idegesít, mikor az anyák gügyögnek és selypítenek a gyerekeknek.. Aztán meg nem győzik logopédushoz járatni, mert úgy tanul meg beszélni.

"No hoj a piszi szisza?"

2010. nov. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
32%
Na akkor válaszolsz a kérdésemre?
2010. nov. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 A kérdező kommentje:
Jajj, ki mondta, hogy az a baj, ha a gyerek így hívja?De könyörgöm, miért kell a feleségnek apázni, babózni, kismamizni, meg mamókázni?Várandós vagyok, babám lesz(nem babóm), a férjem imád, (nem apucika), lesz remélem tejem(nem tejcsi-mejcsim), és még sorolhatnám.
2010. nov. 23. 14:11
 15/74 anonim válasza:
93%
A legtöbb családban apának/anyának havják az apát/anyát ,amikor a gyerek ott van. Aztán lehet úgyis beszélni,hogy apátok épp ezt meg azt csinálja... Szerintem ezt sem ma találták ki,az is lehet,hogy már minimum 500 éve így van. Akkor most az egész magyarságnak retardáltnak kéne lennie nem?
2010. nov. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
100%
Oké, azzal nincs semmi baj, sőt úgy a jó, ha gyerek előtt apának szólítja a párját. Viszont ha kettesben vannak, szólítsa a nevén. A többi nekem sem tetszik nagyon, de nem irritál.
2010. nov. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
40%
Én ebben semmi problémát nem látok...
2010. nov. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
88%

Az apa dolog engem se zavar, de a gügyögés, sejpítés nagyon. Anyám csinálja ezt az unokaöcsémmel, mondtam neki, hogy az én gyerekemmel meg ne próbálja majd.

Jah engem még a pocaklakó akaszt ki, főleg mikor úgy modnjak x hónapos pocaklakós vagyok. wááááááá

2010. nov. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon furcsának tartom, ha mondjuk egy házaspár kettesben mamának meg papának szólitja egymást. Engem biztos lelohasztana az ágyban, ha papának -vagy netán papusnak - szólitana a feleségem :(
2010. nov. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
75%

A babóval mi baj van?

Becézése a a babának, szerintem aranyos, én nem hívtam így, de nem is zavar.

A férjemet apucinak hívom a gyerek előtt, egyébként meg a nevén, vagy ahogy becéztem régen, a gyerek előtt.


Ami engem jobban zavar, az, amikor selypegnek, tejci és társai.


Amíg csecsemő volt a fiam, néha én is észrevettem, h azonosulunk, én is mondjam olyanokat, h át kell öltöznünk, pedig csak neki kellett, vagy gyere szopizunk, pedig csak ő szopizott:)))Illetve a másik végén ugye ott voltam én, tehát akár az is lehet, h tényleg szopiztunk:)


Ez, h szopizás nem zavart, de a szopcsizás már nagyon:)


Nem gyerek téma, de már nagyon idegesít, sőt egy kérdésnél össze is vesztem valakivel, ugyanis elterjedt, h az ijed szót ly-vel írják, még a szemnek is bántó: ilyesztő, nem tudom, h ezt nem látják?

A külöMben, muszáLY, egyelőre-egyenlőre, vaLYon már annyira elterjedt, h szerintem ki sem lehet irtani.


Viszont nem zavar, hogy a hogy szót rövidítik, én is használom:)


Biztos rosszul vagyok én is bekötve:))))

2010. nov. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!