Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet a magyar...

Miért nem lehet a magyar nyelvet értelmesen használni?

Figyelt kérdés

Mi az , hogy x hetes mamikák, meg kismamik,x hónapos babók, meg apucika nem alszik velünk, Komolyan mondom, hogy néha nem tudom kiről beszél az illetékes."Apa ma nem jött időben haza."De ki az az apa?Apád?Vagy a férjed?Vagy ki?Hát szörnyű...Erősítsetek meg, ha igazam van.

Nekem a férjem mindig F É R F I volt, a gyerekünk hívta apának, de én mindig a pasi láttam benne, talán ezért működünk már 14 éve!


2010. nov. 23. 13:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
74%

14.51. vagyok:


a "vok" meg a helyesírási hibák engem is zavarnak, de csak a szememet, a lelki világomat nem. A becézgetések meg még a szememet sem, de nem vagyunk egyformák :))

2010. nov. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
25%
Utolsó, olvass. A Kérdezőnek 18 éves fia van, és -ha jól értelmezem- nem vár babát.
2010. nov. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
84%

Na, jól eltévedtem. A kérdés alapján azt gondoltam, valami nyelvészeti vita fog itt kibontakozni.


Különben érdekes lesz majd visszanézni az ilyen jellegű beszélgetésekre mondjuk 50 év múlva.

Nagymamám mesélte, hogy amikor bekerült a városba iskolába, és hazalátogatott a szüleihez a faluba, meglátta a szomszéd bácsit és köszönt neki, hogy "csókolom". Persze akkoriban faluhelyen még a dicsértessék dívott. A szomszéd meg elkezdett vele kiabálni, hogy csókolgassa az anyját, de ne őt.


Körülbelül annyira volt ez akkor felháborító, mint ma a tejci vagy az apucika. Aztán mégis elfogadtuk és nem lettünk rosszabbak általa.


Vagy ha visszamegyünk még régebbre, mondjuk száz évvel, ott a család még magázódott. Ugyanolyan felháborítónak tartották a tegeződést. Most rosszabb emberek lennénk azáltal, hogy családon belül tegeződünk?

2010. nov. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
38%
*azaz 14:51-es, akinek akkor még az utolsó volt a hsz. -a. :)
2010. nov. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
44%
Nekem az apám meg anyám sem tetszik. Nekem édesanyám és édesapám van. Hál'Istennek a magyar nyelvben ilyen szép szavaink is vannak a szüleinkre de sajnos egyre kevésbé használják, valaki igazán megmondhatná miért. Talán ezt is érdemes lenne megőrizni..
2010. nov. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
42%

Nálunk is apa előttünk volt csak apa mondjuk ez a része annyira nem zavar.


De a gyerek becézések:

pl._"manócska,törpe,pocaklakó,babóca,picúr...stb"


Annyira iszonyatosan idegesítenek.Lehet lepontozni,beszólni...stb de ezektől akkor is feláll a szőr a hátamon.

2010. nov. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
76%

Na látom valaki jól kivette a lényeget a mondandómban :) Ez is tipikus a gyakori kérdéseken.


Szóval : ezer bocsánat hogy elnéztem és nem várandós, csak én konkrétan azt olvastam tőle azt hiszem a második oldalon hogy "várandós vagyok, babám lesz" - de való igaz hogy nem olvastam el minden hozzászólását, amiben kiderült volna hogy nem az, hanem csak példákat írt.


Én csak a kérdésre adtam választ, nem olvastam el magát a vitát.

2010. nov. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
30%

Én még mindig nem értem, mi a frászért szólsz bele, hogy ki hogyan beszél?

Nem mindegy neked? Látszik, hogy nagyon unatkozol...

2010. nov. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
74%
Az én szüleim is gyakran szólítják egymást "anyának" vagy "apának" és nem hiszem, hogy ebben bármi rossz lenne. Ez is csak egy kifejezésmódja annak, hogy egy család vagyunk.
2010. nov. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
36%

Egyébként ezen pont olyan intelligens dolog vitázni mint azon hogy én utálom a sárgaborsót és leszavazhattok de akkor is szerintem az pocsék kaja ugye igazam van?

:)

2010. nov. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!