Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet a magyar...

Miért nem lehet a magyar nyelvet értelmesen használni?

Figyelt kérdés

Mi az , hogy x hetes mamikák, meg kismamik,x hónapos babók, meg apucika nem alszik velünk, Komolyan mondom, hogy néha nem tudom kiről beszél az illetékes."Apa ma nem jött időben haza."De ki az az apa?Apád?Vagy a férjed?Vagy ki?Hát szörnyű...Erősítsetek meg, ha igazam van.

Nekem a férjem mindig F É R F I volt, a gyerekünk hívta apának, de én mindig a pasi láttam benne, talán ezért működünk már 14 éve!


2010. nov. 23. 13:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
84%

ezzel semmi baj nincs sztem

anya is azt mondja, hogy szoljál apának

meg mamának nem padi azt, hogy szóljál a férjemnek kislányom vagy az anyámnak

az érdekes lenne

2010. nov. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
43%
becézés, vagy apakomplexus. Divatos kifejezések vírus szerű terjedése.
2010. nov. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
73%
Ezt én se csípem. Meg azt sem, amikor úgy beszélnek a gyerekről, hogy T/1 személyben (pl. ma délben x grammot ettünk), ezt nagyon nem bírom. Ha lesz gyerekem, ezt tuti nem csinálom.
2010. nov. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem apának hívnám a gyerekem apját, akkor nem tanulná meg, hogy ő apa. Hanem úgy hívná, hogy "kicsim, szívem, drágám, Zsolti"... Megszokás... szerintem nincs ezzel semmi baj.
2010. nov. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
78%
A kismami meg a babó nekem is betesz. De a nem babákkal kapcsolatosak is. Pl. amikor valaki leír egy egész hozzászólást helyesen, de belerakja azt, hogy "ez miatt". Nekem ez a halálom.
2010. nov. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
57%

Miért te mit mondasz a gyerekednek? Nézd csak Ádámka hazajött a férjem/András. Hát gratulálok így biztos meg fogja tanulni hogy ki az apja.

Nem ártana gondolkozni. Te hogy tanultad meg az apa szót? Magadtól? Gondolom nem, hanem mondta neked anyukád.

2010. nov. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 A kérdező kommentje:
Ha egy férfit leminősít férjből apucikának, abból nagy gáz lesz.
2010. nov. 23. 14:02
 8/74 anonim ***** válasza:
91%

A lányom elött én apának hívom a párom.Már a konyhában,vagy este gyerek nélkül a nevén,....Ezzel nincs is gond szerintem.

Èn attól akadok ki,hogy :"vok,szopcsizik a baba"és társai.Na ezek tényleg gondolkodhatnának a magyar nyelven....

2010. nov. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
62%
Az miért baj neked, ha egy gyerek apucikának hívja az apját mondd már el!? Hívja a keresztnevén? Ezt magyarázd meg légyszíves!
2010. nov. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 A kérdező kommentje:

14:02

Ott a pont!

2010. nov. 23. 14:05
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!