Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » *Te elegednéd a 13 éves...

*Te elegednéd a 13 éves lányod szilveszterkor egyik barátnőjéhez ott aludni? .

Figyelt kérdés
A lányom (13) ma bejelentette, hogy szilveszterkor szeretne elmenni az egyik barátnőjéhez ott aludni és azt mondta jön a többi barátnője is. Azért vagyok bizonytalan, mert a barátnőkkel csak most ismerték meg egymást 2,5 hónapja. És a barátnője, ahova menne aludni Ő a szomszéd városban lakik (ahova járnak a lányok suliba). Szülők otthon lennének, pia nem lenne, fiúk nem lennének. Elengednétek?
2010. nov. 17. 21:42
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
97%

Kedves 19L! Értem az álláspontod, és valós veszélyre hívtad fel a figyelmet, de több okból sem tudok egyetérteni veled.


Ha tiltva nevelsz, hazudni tanítasz. Ez örökigazság az élet minden területén. Ha te nem vagy a lányod szövetségese azon az úton, amit végigszeretne járni, akkor meg fogja találni a módját, hogy a dolgait a te megkerüléseddel intézze. Másokkal fogja megbeszélni azt is, amit egyébként veled beszélne meg.


A dolognak lehet rossz vége, de sokkal valószínűbb, hogy jó vége lesz. Miért tagadná meg valaki a saját lányától, hogy ha kialakul egy jó közösség, akkor ő abban minél jobb pozíciót vívhasson ki magának. Gyerekek között nem túl nyerő az "akit nem engednek el a szülei" stigma. Többet árthat neki ha kimarad a buliból, mint ha elmegy oda.


A veszélytől nem óvni kell a gyereket, hanem felkészíteni rá. Ha valami baj lesz, akkor is a legvalószínűbb, hogy korrigálható, és az okozott kárnál többet nyer azon, amit tanul belőle. (Analógia: biciklizni is úgy tanulunk, hogy leesünk a bicikliről). Ha ne adj isten, olyan gáz lesz a buli, mint amit te meséltél a 7 éves kiscsajról, az nem csak belőled, hanem őbelőle is kiválthatja az ellenérzést. Végső esetben meg a szülő utólagos közbelépése is segíthet, de erre aligha lesz szükség.


Az, hogy 13 éves csajok buliján előkerül a szex, mint téma, teljesen normális dolog. Nem valószínű, hogy leszbikus orgiát akarnak rendezni, de hogy egymással megtárgyalják az ilyen dolgaikat, annak inkább örülnék. Egy 13 éves lány sok szempontból már szexuálisan érett, sok szempontból még nem. Ez az az idő, amikor sokat kell foglalkoznia ezzela témával, és erre a legjobb lehetőség, ha sok időt tölt hasonló problémákkal küzdők társaságában.Nagyon jót tesz az önértékelésének, ha tisztában van vele, hogy mások is ugyanezzel küzdenek.

2010. nov. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
93%
A 19 évesnek remélem nem lánya lesz majd egyszer... mert ha mégis, és így neveli, ilyen negatív hozzáállással, hát megnézheti, hogy mivé válik a lánya. (majd a hátad mögött fogja mindazt csinálni, amitől félsz).
2010. nov. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
93%
Ha egyébként megbízhatóak, nem lesz pia és fiúés a szülők otthon lesznek, akkor igen. Persze a lelkére kötném a gyereknek, hogy mondjuk lefekvés előtt egyszer hívjon fel...
2010. nov. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
77%

Én is anno barátnőmnél aludtam 13 évesen szilveszterkor, a szülei falaztak nekünk, és átmentünk egy másik lányhoz (szintén osztálytárs) akinél házibuli vol. Fiúk is voltak, és pezsgőt is ittunk egy pohárral. Nem történt semmi extra, hazamentünk, aludtunk, ennyi. Nem dugtak meg 6an, és nem fetrengtem a saját hányásomban. Nyugodtan engedd el, nem lesz semmi baja, igazuk van az előttem íróknak, abból nagyobb kára lesz ha nem engeded el.

'9 éves lány: látszik hogy nem vagy egészen százas, valami nagy trauma érhetett gyerekkorodban, vagy félreneveltek szüleid, nem vágom, de nagyon durva amiket mondasz, szerintem inkább ne vállalj gyereket... Én is sokra tartom a tisztességet, becsületet, erkölcsöket, de hidd el, a te "nevelési elveiddel" pontosan az ellenkezőjét tanítod a gyerekednek. Tapasztalat.

2010. nov. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
66%

Elengedném, miután beszéltem a vendéglátó lány szüleivel.

Előtte szembenéznék a 13 éves lánnyal, hogy valóban 13 évesnek néz e ki vagy 2o-nak képzeli magát. HA ez utóbbi akkor valszínű a szülei is olyanok, tehát nem engedném el. Ha a lány gyerekarcú, kedves és értelmes, meg a szülei is olyanok elengedném...ha nem így van akkor nem. Ez van majd 4-5 év múlva

2010. nov. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
94%
csekkold a szülőket iwiwen, mert gondolom személyesen nem találkozol velük addig, de így legalább láthatod milyenek.
2010. nov. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
95%

19 lány, te nagyon ostobán látod a dolgokat. Szerinted a 13 éves kislányoknak csak ottalvós pizsamapartikon nyílik lehetősége a szexről meg a fiúkról társalogni a korabeliekkel? Az nem jutott eszedbe, hogy ezt megteheti az iskolai környezetben, délután a suliból hazafelé menet, sőt akár cseten is? A 13 éves lányok már nagyban érdeklődnek a fiúk iránt és ez így természetes, a szabályos nemi érését, ami bizony a másik nem utáni érdeklődéssel jár, ha a fejed tetejére állsz sem fogod tudni megakadályozni. Ilyen alapon az utcára se engedd ki a majdani gyerekedet, meg tévézni se engedd, hiszen manapság az élet minden területéről ömlik a szexualitás meg az erotika. Burokban meg nem lehet gyereked nevelni.

Kicsit nézz alaposabban a dolgok mögé, mert nagyon buta a felfogásod.

24 N

2010. nov. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
81%

A gyerektől is függ, ha úgy ismerted meg, hogy aki mindent elmondd az anyjának típus akkor simán. Illetve tudd hogy milyen a gyereked,amit sajnos sok szülő nem tud. Például egy koraérett értelmiségű gyereket simén, de egy olyat aki ott tart hogy " cukcsii meg szercsikehh van" Annak nem hiszem hogy több lenne az IQ-ja 50-nél :D


szóval én végtében elengedném.

2010. nov. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


19/L-nek csak annyit szeretnék mondani, hogy én nem találom az nevelési tanácsaidat hasznosnak... De mindegy is, a többiek már elmondták a véleményüket. Egyetértek velük.


Utolsónak: természetesen már komolyabb a felfogása, tehát nincs ez amit te írtál, hogy "szercsikehh van" stb. De a barátnői is ilyenek (akikkel találkoztam már), nem véletlen kisgimisek. Köszi neked is a választ :)

2010. nov. 18. 17:03
 50/66 anonim ***** válasza:
2010. nov. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!