Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » *Te elegednéd a 13 éves...

*Te elegednéd a 13 éves lányod szilveszterkor egyik barátnőjéhez ott aludni? .

Figyelt kérdés
A lányom (13) ma bejelentette, hogy szilveszterkor szeretne elmenni az egyik barátnőjéhez ott aludni és azt mondta jön a többi barátnője is. Azért vagyok bizonytalan, mert a barátnőkkel csak most ismerték meg egymást 2,5 hónapja. És a barátnője, ahova menne aludni Ő a szomszéd városban lakik (ahova járnak a lányok suliba). Szülők otthon lennének, pia nem lenne, fiúk nem lennének. Elengednétek?
2010. nov. 17. 21:42
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
93%

Hát, nem értek veled egyet... de nem baj, nem is kell, hogy egyetértsünk. :)


Ha a lányát jól ismeri az ember, akkor el tudja dönteni, hogy megbízható-e, elengedheti-e 13 évesen egy ilyen buliba? (mint a kérdező írta). Engem el lehetett engedni, és valószínűleg úgy látom, az enyémet is el lehet már engedni, mert egyszerűen "olyan" lány, akiben megbízom.

2010. nov. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
74%
hát ez a 19éves lány télleg hülyeséget mondott :D én 20vagyok és mi anyával megbeszéltük még anno hogy addig amig megvan a bizalom nincsen semmi gond oda megyek meg addig ameddig akarok:D ha valami olyat csináltam vna ugyis megtudta volna....az ilyen dolgok mindig kiderülnek...hameg kiderült valami akkor ennyi volt a bulizásnak....
2010. nov. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
74%
Ne haragudj már meg, de Te vagy nem 19 vagy, vagy pedig valami oltári nagy sérelem ért korábban.. és akkor érthető, hogy így reagálsz.
2010. nov. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
0%

22.23 58%-os Nem hülyeség,csak nem érted.Veled történt hülyeség,mert akkor vége lett a bulizásodnak.Nem mindenkivel esnek meg olyan dolgok tudod,hogy a szülőnek kell figyelmeztetnie,hanem magától is tudja, ha egyszer elmondják neki, hogy mi a rossz....De hát aki keresi a rosszat...Megkapja...

A bizalom meg tudod hiába van meg, ha a gyerek egy korcs lesz.Ez értékrend kérdése,te is az a kategória vagy,aki még nem érted,hogy mit jelent visszafogottan élni már gyerekként is,hogy későbbiekben normális ember legyen belőle..........

2010. nov. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
97%
Mégis mi történhetne??? Nem kell ennyire félteni egy gyereket, jó, hogy nem engedik el részegedi, meg ribanckodni, de egy ilyen helyre, szülőkkel, miért ne??? Sokkal rosszabbat teszel egy gyerekkel, ha nem engeded és ő szegény kiközösült lesz. Sulikezdéskor minden barátnője erről fog beszélni, ő meg szegénykém hozzá se tud szólni, és valószínüleg még szivatni is fogják, hogy őt nem engedték el. Nekem volt egy barátnőm, akit ennyire féltettek, szegény sose jöhetett velünk sehová. Meg is lett az eredménye... Mi, aki eljártunk, teljesen átlagos éltetet élünk, ő felköltözött Pestre, hogy meneküljön a szüleitől és olyan életmódot folytat, amiről ha a szülei tudnának.. Alkohol keményen, bulizás, mindenestemással lefekvés. Na megérte? Szegény lány átszenvedte egész fiatalságát, most meg ilyen életet él. A gyereket úgy kell nevelni, hogy meg lehessen bízni benne, akkoris, ha elengedjük valahova, nem pedig tiltani! Azzal nem lehet elérni semmit.
2010. nov. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
97%
Tehát ha elmegy a buliba a 13 éves lány (ahol nincsenek fiúk és pia) akkor korcs lesz a gyerek, ha jól értelmezem. Ha nem megy el, akkor pedig egy normális, szolíd, otthonülős felnőtt lesz... Hát köszi, de ha lehet választani, akkor menjen el a buliba (éljen és élvezze is), és hidd el, hogy így sem lesz korcs.
2010. nov. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
66%
volt oan bnőm akit sosem enegdtek el velem bulizni és tessék mitcsinált...megszökött.....lerészegedve ment haza...szétkurták még az agyátis...nesze neked nemvolt meg a bizalom a csaj meg elkallódott...ha a szülei enegdték vna és megkérdezték vna tőle mien volt kikvoltak stb....érdekelte vna őket az ügy és jolnevelték vna nemlettek vna ien gondok...
2010. nov. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
95%

Én elengedném. Feltéve, ha megbízható, és ha cseréltem telefonszámot a házigazda lány szüleivel is.

Habár 13 évesen én még nem jártam bulizni (később is csak ritkán), a szüleim elengedtek volna mindenhová, nem is emlékszem olyan dologra, amire nemet mondtak volna. Szerintem nem burokban tartani kell a gyereket, hanem úgy nevelni, hogy szilárd erkölcsi alapjai legyenek, akkor nem kallódik el.

2010. nov. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
95%

Elengedném, persze. Engem is elengedtek anno általánosban több ottalvós "buliba" osztálytársakhoz, ami annyiból állt kb. hogy videóztunk, beszélgettünk, chipset ettünk az ágyban, zenét hallgattunk, kisminkeltük egymást, meg hasonlók, nincs ebben semmi rossz. Ha otthon vannak a szülők, mi baj lehet? Ha valami miatt nem érzi jól magát, akkor meg telefonál egyet és érte mentek (ha ez megoldható). De igazából kétlem, hogy bármi gond lenne.

Ja, és csak hogy ne lehessen mondani, hogy egy tini írta a választ, nekem is van gyerekem (igaz, 10 évvel fiatalabb, mint a kérdező lánya :))

2010. nov. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
93%

Nekem nem tiszta, hogy mi olyat tennének ezek a lányok, amit nem tudnak megtenni BÁRMELYIK délután vagy a suliban szünetben...

De majd a 19 éves nagy tapasztalatú segit nekünk, tudom...

2010. nov. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!