Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt egyenlőre hagyjam szó...

Ezt egyenlőre hagyjam szó nélkül, vagy most tegyek pontot a végére?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de igyekszem rövidre fogni.

A nagyszüleimnek van egy nyaralójuk egy balatoni apartmanban (több lakásos, mindenki nyaralónak használja kb)

Ott van egy másik házaspár akiket 20 éve ismernek innét, minden nyáron ott nyaralnak ők is.

Mi gyerekkorunk óta járunk oda 1-2 hetekre nyaranta.

Nekem van egy lány ikertestvérem. Nagyjából 20 évesen (5 évvel ezelőtt) önbizalomhiányos, depressziós időszakát élte, és ez a baráti házaspár férfi tagja (legyen Misi bácsi) elkezdte őt "felemelni" azaz mint egy pszichológus segítette.

Tök szimpatikus volt egyébként.

Tudni kell, hogy a tesmóm mindig is feltűnően csinos, és dekoratív lány/nő volt.

Misi bácsi irogatott neki télen is, hogy hogy van, mi újság, érdeklődött, de elvileg semmi hátsó szándék jellegűt nem írt.

Nekem szimpatikus volt az alapján amit láttam, hogy így relatíve idegenként is próbál neki segíteni.

Aztán a tesóm megházasodott, és én állítólag elsütöttem egy olyan poént, hogy "na Misi bácsi, elhappolták előled az új feleséget".

Őszintén nem emlékszem rá, elképzelhető, hogy mondtam ilyet, néha tudok bunkó lenni ha viccnek szánok is valamit.

De Misi bácsival volt olyan a viszonyom gyerekkori ismeretségem révén is. (vagyis nem, mint kiderült)

Rá egy évre közölte, hogy ő nagyon haragszik rám emiatt.

Bocsánatot kértem tőle, mondtam hogy sajnálom ha megbántottam ezzel nem úgy értettem.

Rá a következő évre is felhozta, majd idén először nem mondta nekem, de amikor a tesómék lementek mamámékhoz neki is elkezdte, hogy mennyire bunkó voltam, és ő ezt nem felejti el. Aztán másnap is előhozta a tesómnak ezt. Már többen is szóltak neki, hogy fejezze be.


Az egészet úgy látom már, hogy én beletrafáltam, és ő tényleg akart valamit, ezért vette annyira a szívére. Szóval mintha nekem azt mondanák, hogy meleg vagyok. Esetleg megsértene a feltételezés, de nem lenne hatással az életemre. Viszont ha 5 év múlva is bizonygatnám,magyaráznám, hogy de én nem vagyok meleg, akkor az már azért elég gyaús lenne nem?


Aztán még a tesómnak elsütötte, hogy amúgy mekkora debella lett a felségem (aki jelenleg 8 hónapos terhes)


Ezektől meg már annyira bepöccentem, hogy most azon gondolkozom, hogy csak ezért lemegyek a Balatonra és helyre teszem Misi bácsit.

Mert már ez is idegesít, hogy 5 év után nem lépett túl ezen a megjegyzésen, de az hogy most már a feleségemet is sértegeti, nálam túlment a határon.

Nyilván nem megverni akarom, mert 70 éves, csak azért úgy leültetném, hogy egyrészt miért nem akkor mondta a problémáit mikor itt voltam/voltunk, miért a tesómnak a hátam mögött magyarázza a dolgait?


Picit behergeltem magam. A tesóm azt mondja, hogy ne süllyedjek a szintjére, de akkor is azt érzem helyesnek hogy legalább a feleségem mellett kiálljak. Legközelebb már csak jövő nyáron találkoznék Misi bácsival, de most úgy érzem addig nem tudok várni.

Egyébként egy teljesen épelméjű, fitt öregember, nem demens.


aug. 19. 12:33
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:

#40 bájvigyorral


De egy szóval nem írta a kérdező hogy egyébként egyedül vannak ott. Valószínűleg családdal, nagyszülőkkel szoktak, akik meg jóban vannak az öreggel. Ergo nem a kérdező dönt arról hogy beengedi e.

aug. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:

Misi bácsi egy tök normális ember volt az elmúlt 20 évben.

Mindig voltak rosszmájú megjegyzései, másokra is, de nem voltak vészesek, meg soskzor igaza volt.

Csak ez most kicsit átcsapott.

5 év azért nem beteges?Értem, hogy itt mindig mindenki a kérdezőt támadja, hogy ő a hülye, vele van a baj, sokat olvasok itt, és azért most hiányolom a vad feministákat akik mindenhol megjelennek, de most hirtelen senkit nem érdekelne hogyha x hónapos terhesen ledebellázzák.

Sőt állítom, hogyha a feleségem írta volna ki, hogy ledebellázták, az lenne a válaszok 80%-a, hogy a férjed egy puhapöcs, és szájba kellett volna vágnia stb...


Na mindegy térjünk vissza az eredeti kérdésre: Misi bácsi pont ehhez van szokva, hogy mindenki leszarja, mindenki elengedi a sértéseit, ő meg azt mond amit akar, úgy ahogy akarja, úgy ahogy tőle telik.

Aztán majd egyszer valaki szájonvágja (nem én) és akkor meg lesz majd jaj szegény Misi bácsi, hát ő öreg? Akkor viselkedjen a korához méltóan.

Ha meg úgy viselkedik mint egy sértődött taknyos gyerek, akkor számítson rá, hogy valakinek nem fog tetszeni, és szóvá teszi (vagy épp szájon vágja - szintén nem én)

Ilyen egyszerű.

Nem fogok lemenni hozzá, de ez biztos hogy jövőre is bennem lesz, és egészen biztos hogy szóvá fogom neki tenni.

Továbbra is örülök, hogy a tesóm ezt elmondta nekem, mert én már idén megnyugodtam hogy végre nem hozakodott ezzel elő, és eldumálgattunk mint régen.

Nem is érdekel, hogy felhozta, de az, hogy a feleségemet sértegeti az átlépi a határt.

Lehet én is megbánottam az ő feleségét, egyszer, véletlen, amiért sokadjára ismtélem, bocsántot is kértem.

Na de az, hogy most ő rákezd az én feleségem sértegetésére, meg degradál a rokonaim előtt, úgy hogy nem vagyok ott, az nem fog következmények nélkül maradni.

Egy minimális önérzetű, nem alamuszi megbújó, egészséges ember nem tűri el szerintem.


Bár ezt pont azoknak írom akik név nélkül agresszívan osztják az észt az ellenkezőjéről...tisztelet a kevés kivétenek, aki nem szándékosan vagy nem a saját alamuszi stílusából fakadóan írja az ellenkezőjét a normálisnak.

aug. 19. 21:15
 43/46 anonim ***** válasza:
43%

"Misi bácsi egy tök normális ember volt az elmúlt 20 évben.


Mindig voltak rosszmájú megjegyzései, másokra is, de nem voltak vészesek, meg soskzor igaza volt."


Ez a két dolog teljesen ellentmond egymásnak. Nem, nem volt tök normális ember, eddig is egy szarházi volt, csak nem ellened irányult ezért nem vetted fel.

aug. 20. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
51%
De bakker azt fogd már fel, hogy Misi bácsi azt mond, amit akar, annak, akinek akarja. Addig, amíg nem neked vagy a felesegednek mondja, hogy debella, neked ezzel semmi tennivalod. Annak van, akinek mondja. A novered szólhatott volna neki, hogy nem, Misibacsi, a Juli terhes, meg amúgy sem mondunk ilyet egy nőre. A rokonaid le állíthatnák minden alkalommal. Ehelyett mindenki kavarja a xart, mindenki tovább ad neked mindent,
aug. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
75%

Te meg azt nem érted, hogy Misi bácsi azért tudja mondogatni a dolgait mert van aki meghallgatja.

Ha a családod annyira normális lett volna, akkor mikor elkezdi a te szidásodat vagy a feleségedét, akkor a nagyszüleid vagy a tesód simán kitehette volna a szűrét. Én nem hiszem el ha egy ilyen helyzetben a tesód kipaterolja, hogy na ez már sok, akkor Misi bácsi vissza mászott volna az ablakon.

Érted már? A tesóddal is van baj. Mert ő volt ott, neki mondta. Neki kellett volna kiállnia értetek. Oké a feleséged stb.. de nem a szemedbe mondta. Másnak mondta. Ha a sarki zöldségesnek mondja akkor se tehetsz semmit.

De a családod pont tehetett volna. De a legrosszabbat tette, visszamondott mindent. Amit vagy elhiszek vagy nem. A tesód egy szarkeverő, innentől kezdve nem biztos hogy igsz minden amit mond.

aug. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
Szerintem is beletrafáltál, ez nem is kérdés. És amúgy nem volt olyan szar poén, nekem állandóan ilyen fa a rokonaim humora, elmegy egynek. Én nem olvasnék be neki, csak ha amúgy is találkoznánk, de direkt nem keresném a talit. Fú de idegesítő ven kujon hallod.
aug. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!