Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németország miért hagyta szó...

Németország miért hagyta szó nélkül az északi áramlat gázvezeték felrobbantását?

Figyelt kérdés
Mégis csak többnyire német tulajdon volt. A német gazdaságnak egyáltalán nem tett jót. Ezután fura, hogy ennyire beletörődtek. Mi lehet ennek az oka?
júl. 28. 01:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

Mert nem lehet az oroszokat hibáztatni érte, és hát politikailag nem ajánlatos feszegetni, hogy akkor ki is volt. Ott nincs igazi sajtószabadság sem, a titkosszolgálat ellenőrzi a médiát.


Lásd:


[link]

júl. 28. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Pont azért amiért szó nélkül hagyták amikor nyilvánosságra került, hogy az amerikaiak lehallgatták Merkel kancellárt.

Tudták ők ezt már előtte is, csak az amcsikkal nem akartak összebalhézni miatta.

A németek már tudták, hogy valójában ki robbantotta fel a gázvezetéküket, csak az zavart ebbe bele, hogy nyilvánosságra is került. Szerették volna ha beveszik az emberek, hogy az oroszok voltak.

Az amerikaiakat meg kiszolgálja a német vezetés, nem lázadozik ellenük.

júl. 28. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
26%

Mert így nem jártak rosszul. 2021-ben az oroszok bevetették a "gázfegyvert" Európa ellen, elég komoly drágulást hoztak az európai gázpiacra ( annak reményében, hogy mindenki ezzel lesz elfoglalva és nem a 2022-es invázióval ). Ukrajna lerohanása után nagyjából mindenki beintett az oroszoknak azzal, hogy Ukrajnát támogatta, ezért az oroszok olyan helyzetbe hozták a gázpiacot ami rekord gázárakkal járt.

Közvetve és közvetlenül ezen a dráguláson csak Németország többet bukott, mint az a 2-4 milliárd euro, amivel beszálltak a Nord Stream 2-be.


A gázszerződésekben meg van szabva a minimum átvételi mennyiség, aminek át nem vétele esetén kötbért vagy köteles fizetni, ami ekkora tételben szintán euro milliárdokat jelent márpedig egy év cumiztatás után senkinek nem tetszett a drága orosz gáz. A németeknek érdekül volt, hogy az olcsó orosz gáz jöjjön míg az kevésbé volt érdekük, hogy az oroszok visszaéljenek a piaci túlsúlyukkal és megvámolják a németeket. Valaki a 19-re lapott húzott és felrobbantotta a csöveket. A németek ezzel jól jártak, mert "vis maior" miatt felbomlott a szerződésük és semmi nem kötelezte őket a drága orosz gáz átvételére. Az oroszok valszeg abban reménykedtek, hogy ha javítható módon megsérül a gázvezeték akkor az olyan energiapánikot okoz Európában, hogy mindenki kihátrál Ukrajna mögül.


A német gazdaságnak pont jót tett, mert így megszánt az orosz import piaci túlsúlya és árfelhajtó képessége, a gázár visszaesett és ellátási gondok sem alakultak ki. Az oroszok számítása nem jött be és úgy tűnik lassan a Gazprom csődbe fog menni, míg Nyugat-Európa nem fagyott meg és nincsenek magas gázárak sem.


Érdemes megnézni a 2022 szeptember 26 utáni mennyíségeket és árakat:


A németek gázimportja oroszország felől:

[link]


TTF gázár:

[link]

júl. 28. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
#3 A baj az érveléseddel, hogy NEM az oroszok hoztak drágulást a gázpiacon, mert a hosszútávú szerződéseket sokkal alacsonyabb áron kötötték meg az oroszok. Az áremelkedés oka az volt, hogy nem voltak hajlandóak hosszabb távra szerződni a gázra senkivel hanem rövid időszakokra akartak gázt venni a nyugati szereplők. Amikor a ovid után egyszerre szabadult rá mindenki ugyanarra a kínálatra, akkor meg természetszerűleg egymásra licitáltak és felment az ár. A földgáznak ezért nincs is "világpiaci ára" mint a kőolajnak, mert mindig az adott ügylettől függ, hogy épp mennyibe kerül. Az év egy szakaszában sokan vesznek gázt, mert feltöltik a tározóikat, aztán meg kisebb a kereslet, lemegy az ár pár hónapig. Ezt lehet a hosszútávú szerződésekkel kiegyenesíteni, amikor évekig szállít azonos szerződéssel a beszállító. Ez nem kellett a nyugati vásárlóknak, ezért nem volt tartható az ár.
júl. 28. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
5%
A konteókkal ellentétben nem tudni, ki követte el a robbantást. Ha szövetséges volt, akkor nyilván tudtak róla.
júl. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21%

"Mégis csak többnyire német tulajdon volt."

Gazprom tulajdonában volt, amit az oroszoknak kellett volna karbantartania, de nem tettek.

"A német gazdaságnak egyáltalán nem tett jót."

Semmilyen hatása sem volt, ugyanis már vagy fél évvel előtte teljesen leállította rajta Oroszország a gázszállítást, de még azelőtt is csak a töredéke érkezett a szerződött mennyiségnek.

júl. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%

#6


Pontosan. A ruszkik csicskáztatták a németeket azzal, hogy hol szállítottak hol nem.

Többnyire misztikus szivattyúhibákra fogták, hogy miért állnak a szállítások.


+ az Északi Áramlat 2-őt ugyan feltöltötték, de soha nem helyezték üzembe.

júl. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

#7 Hypo, megint beszélsz hülyeségeket, de az internet nem felejt.

ELŐSZÖR volt az, hogy az EU illetékesei nem engedték üzembe helyezni az északi áramlat 2 vezetéket és AZÉRT volt benne a kőolaj, mert az oroszok késen álltak a szállításra, az utolsó engedélyt nem kapta meg hozzá a vezeték. Ahogy ELŐSZÖR a nyugatiak kezdtek fenyegetőzni a szankciókkal, majd pont ezen szankciók miatt a javításra korábban elvitt szivattyú alkatrészt nem adták vissza az oroszoknak, és UTÁNA persze miért lett volna fontos az oroszoknak minél előbb szállítani? Amúgy ezen felül időre teljesítettek minden szállítást.

júl. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

#8


Hát persze. Ha te mondod, a gázvezeték is tele van kőolajjal.

Az orosz elvtársaidnak ez is megy.

júl. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%
#9 Persze. Te is tudod, hogy csak elírás volt, de mivel azt is tudod, hogy igazam volt a többiben, ezzel próbálkozol.
júl. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!