Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt egyenlőre hagyjam szó...

Ezt egyenlőre hagyjam szó nélkül, vagy most tegyek pontot a végére?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de igyekszem rövidre fogni.

A nagyszüleimnek van egy nyaralójuk egy balatoni apartmanban (több lakásos, mindenki nyaralónak használja kb)

Ott van egy másik házaspár akiket 20 éve ismernek innét, minden nyáron ott nyaralnak ők is.

Mi gyerekkorunk óta járunk oda 1-2 hetekre nyaranta.

Nekem van egy lány ikertestvérem. Nagyjából 20 évesen (5 évvel ezelőtt) önbizalomhiányos, depressziós időszakát élte, és ez a baráti házaspár férfi tagja (legyen Misi bácsi) elkezdte őt "felemelni" azaz mint egy pszichológus segítette.

Tök szimpatikus volt egyébként.

Tudni kell, hogy a tesmóm mindig is feltűnően csinos, és dekoratív lány/nő volt.

Misi bácsi irogatott neki télen is, hogy hogy van, mi újság, érdeklődött, de elvileg semmi hátsó szándék jellegűt nem írt.

Nekem szimpatikus volt az alapján amit láttam, hogy így relatíve idegenként is próbál neki segíteni.

Aztán a tesóm megházasodott, és én állítólag elsütöttem egy olyan poént, hogy "na Misi bácsi, elhappolták előled az új feleséget".

Őszintén nem emlékszem rá, elképzelhető, hogy mondtam ilyet, néha tudok bunkó lenni ha viccnek szánok is valamit.

De Misi bácsival volt olyan a viszonyom gyerekkori ismeretségem révén is. (vagyis nem, mint kiderült)

Rá egy évre közölte, hogy ő nagyon haragszik rám emiatt.

Bocsánatot kértem tőle, mondtam hogy sajnálom ha megbántottam ezzel nem úgy értettem.

Rá a következő évre is felhozta, majd idén először nem mondta nekem, de amikor a tesómék lementek mamámékhoz neki is elkezdte, hogy mennyire bunkó voltam, és ő ezt nem felejti el. Aztán másnap is előhozta a tesómnak ezt. Már többen is szóltak neki, hogy fejezze be.


Az egészet úgy látom már, hogy én beletrafáltam, és ő tényleg akart valamit, ezért vette annyira a szívére. Szóval mintha nekem azt mondanák, hogy meleg vagyok. Esetleg megsértene a feltételezés, de nem lenne hatással az életemre. Viszont ha 5 év múlva is bizonygatnám,magyaráznám, hogy de én nem vagyok meleg, akkor az már azért elég gyaús lenne nem?


Aztán még a tesómnak elsütötte, hogy amúgy mekkora debella lett a felségem (aki jelenleg 8 hónapos terhes)


Ezektől meg már annyira bepöccentem, hogy most azon gondolkozom, hogy csak ezért lemegyek a Balatonra és helyre teszem Misi bácsit.

Mert már ez is idegesít, hogy 5 év után nem lépett túl ezen a megjegyzésen, de az hogy most már a feleségemet is sértegeti, nálam túlment a határon.

Nyilván nem megverni akarom, mert 70 éves, csak azért úgy leültetném, hogy egyrészt miért nem akkor mondta a problémáit mikor itt voltam/voltunk, miért a tesómnak a hátam mögött magyarázza a dolgait?


Picit behergeltem magam. A tesóm azt mondja, hogy ne süllyedjek a szintjére, de akkor is azt érzem helyesnek hogy legalább a feleségem mellett kiálljak. Legközelebb már csak jövő nyáron találkoznék Misi bácsival, de most úgy érzem addig nem tudok várni.

Egyébként egy teljesen épelméjű, fitt öregember, nem demens.


aug. 19. 12:33
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező

A Misi bácsi feleségének amúgy szerinted hogy esett a jó kis poénod?

Gondolom pont úgy mint a feleségednek a debella.

Remélem volt annyi eszetek, hogy a feleségednek nem mondtátok vissza?

Mond, hogy volt annyi eszed.

aug. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
81%

Először is, ha te egy ilyen poént elsütöttél, hogy elhappolták előled az új feleséget, akkor egyáltalán nem volt számodra olyan szimpatikus Misi bácsi, mint mondod, mert mindvégig azt gondoltad magadban, hogy valamit akar a húgodtól.


De ez amúgy csak a te feltételezésed, mert soha nem simogatta meg vagy ért hozzá illetlenül, legalábbis ilyesmit nem írsz...

Szóval a feltételezésed alapján beszólsz egy ilyen ordas nagy bunkóságot, egy közel 70 éves embernek, mintha csak a haverja lennél. Jóban vagytok vagy sem, őket még máshogyan nevelték, más világban szocializálódtak, lehet számára tényleg annyira meglepő volt ez, mint mutatta.

Komolyan, szerinted mit akarhatna a valóságban egy 70 éves tata, egy 20 éves csajtól? Mármint nyilván élvezte a társaságát a vén kecske, de valószínű meg sem fordult a fejében, hogy összejöjjön vele...


Az, hogy évekig ezt felhozza, hát tudod te is milyenek az öregek, valami már elkattan náluk.


Az, hogy mekkora debella a feleséged, hát tényleg bunkóság ilyet mondani, még ha mindenki tudja hogy igaz.


De a húgod is jó nagy szarkeverő egyébként.

aug. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:

A tesóm megmondta neki, hogy nem érdekli, meg hogy nem is ismeri a feleségemet miért mond róla rosszat? Sőt már tavaly megmondta neki, hogy fejezze be, és mások is megmondták neki, de nem áll le. (és ez után még másnap újra rákezdett)

Örülök, hogy elmondta, és el is várom, mert akkor én jópofáskodnék az öreggel jövőre is, mint ahogy legutóbb is jól elvoltunk, közben ő még mindig haragszik rám, de szarházi módon csak a hátam mögött a tesómnak mert magyarázni. Ott és akkor miért nem akarta velem megbeszélni?

Mivel ez nem egy átgondolt, "hú de jó poén lesz" mondat volt tőlem, ezért nem is emlékszem rá. Elhiszem neki, hogy ezt mondtam, és bocsánatot kértem. Mit csináljak még?

Aki meg jön az 1-1-el majd az akkor esetleg ha ezek után ő is bocsánatot tud kérni ha nem is tőlem de a feleségemtől. Mert én megtettem. Ő nem.


Érdekes, hogy neki ilyen komoly elvei, meg önérzete van, de azért az hogy egy terhes nőre ilyet mondjon már nem retteneti vissza.

Igen, a feleségem sokat hízott, előtte meg versenyszerűen atletizált. Nem debella, de látványosan nagyobb lett mint volt (nem véletlen, azon a testalkaton 5 kiló plusz is feltűnő lett volna)

Szóval aki nőként válaszol, nektek ez beleférne? Hogy debellák vagytok mert gyereket vártok? Vagy a férfiaknak belefér ha a feleségükre ezt mondja valaki mert >rád/rám< haragszik?

Akkor sértegessen engem.


Közben meg lehet eleve az a szívfájdalma, hogy kiakart használni egy fiatal nőt, és nem jött össze, valaki meg rámutatott?

Ha meg nem akarta kihasználni, akkor a normális ember ezt a bocsánatkérés után nyugtázza és továbblép.

aug. 19. 14:37
 24/46 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nagyon túltolod.


Nem értem, minek foglalkozol a 70 éves papi sértettségével, ha amúgy sem találkoztok sosem. Ha az ott nyaraló rokonoknak nem tetszik, hogy mindig felemlegeti, akkor tegyél helyre ők, hogy unják hallgatni, nem kíváncsiak erre.


Misi bácsinak meg joga van azt gondolni, hogy a feleséged debella. Biztos te is szoktál másokról negatív dolgot godolni, megjegyezni, mindenki szokott, ez van. Nehogy már ne lehessen véleménye, te beszólhatsz, ő nem?


Engedd már el ezt a hülyeséget.

aug. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
34%

"Szóval aki nőként válaszol, nektek ez beleférne? Hogy debellák vagytok mert gyereket vártok"


Őszintén, ki nem sz*rja le, mit gondol el egy ember, akit kb. nem is ismerek, soha nem látok? Lehet, hogy ezt gondolták rólam mások, hát istenem.

aug. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:

"szerinted mit akarhatna a valóságban egy 70 éves tata, egy 20 éves csajtól?"


Egy gyors menetet, aztán élni tovább az életét. Nyilván nem gondoltam volna, hogy majd feleségül akarta venni a húgomat, ezt te sem gondolhatod.


De legyen: jaj szegény bácsi ő már csak ilyen, mondogassa 5 éven át a magáét, emg sértegesse a feleséged.

Nekem meg megsértik a feleségem, és kiverem a műfogsorát, akkor ugye, hogy nem az lesz, hogy jaj szegény kérdező, te már csak ilyen vagy.


Hagyjuk már az életkorát, épelméjű, tehát teliberom, hogy neki mi a felfogása ezzel kapcsolatban. Régen a bocsánatkérést elfogadták, vagy nem, de nem provokálták tovább a másikat.Akkor ne fogadja el, és ne szóljon hozzám többet, de ne is halljam meg hogy a családomat sértegeti.

aug. 19. 14:42
 27/46 anonim ***** válasza:
33%
Menjél pszichológushoz, ha ezt nem tudod feldolgozni.
aug. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:

Abszolút feltudom dolgozni.

Odamegyek Misi bácsihoz, és leülünk egy asztalhoz, és szépen megbeszéljük. A Többi tőle függ.

aug. 19. 14:45
 29/46 anonim ***** válasza:
82%
Nő vagyok. Marhára nem érdekel, ki mit mond rólam. A novered nem normális, csak kelti q feszültséget. Misi bácsival nincs itt semmi megbeszelnivalo. Engedd el a tortenetet
aug. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
88%

Mi a f.szomat foglalkozol már ezzel az öreggel?

Meg a húgod is... Minek álltok vele még szóba ha ennyire nem bírjátok?

Kérdező, szerintem neked valami nem oké a fejedben.

aug. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!