Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tegyek ha a főbérlőm szó...

Ilike2001 kérdése:

Mit tegyek ha a főbérlőm szó nélkül járkál fel a lakásba?

Figyelt kérdés

Többször fordult elő a szomszéd szerint hogy míg nem voltam itthon,addig a főbérlő feljött. Legutóbb pont itthon voltam amikor szó nélkül feljött hogy körbenézen nincs e valaki itt velem.

Elvileg heti 2-3szor feljár míg dolgozni vagyok.



aug. 4. 15:20
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
84%
Nemhogy a tudtod nélkül nem mehet be, de még akkor sincs hozzá joga, ha otthon vagy és kinyitod neki az ajtót. Törvény szerint pár nappal (nem tudom pontosan mennyivel) előre kell egyeztetnie, ha szét akar nézni. Kivéve persze ha megalapozott oka van azt feltételezni, hogy az azonnali bejárás indokolt.
aug. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
79%
Birtokvédelmi határozatot tudsz kérni közjegyzőtől.
aug. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
74%

"Legutóbb pont itthon voltam amikor szó nélkül feljött hogy körbenézen nincs e valaki itt velem."

. És Te jó albérlő módjára ezt szó nélkül tudomásul vetted.


Megint egy "micsinájjak" kérdés, ahol a megoldás nyilván a kommunikációnál kezdődik, csak éppen az marad ki, egymás között mire jutottatok eddig ebben.

aug. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Sajnos ez sose így történik. Aznap szól ha például jön leolvasni az órákat. Másnap meg jön a pénzért. Oka nincs feltételezni hogy indokolt legyen a bejárása. 23 éves nő vagyok aki mindig rendet tart. Legutóbb azért jött fel mert látta a függöny ki van húzva és emiatt is beszólt. De ha jön a pénzért meg a hűtőbe is belenéz amit nem értek miért van.
aug. 4. 15:33
 5/33 anonim ***** válasza:
76%

"De ha jön a pénzért meg a hűtőbe is belenéz amit nem értek miért van."

És... miért nem kérdezed meg?

aug. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
27%

"23 éves nő vagyok"


Nekem van pár tippem...

aug. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő nem értem mire célzol.
aug. 4. 16:02
 8/33 A kérdező kommentje:
1 és 2 kommentelő köszönöm a hasznos válaszokat.
aug. 4. 16:02
 9/33 anonim ***** válasza:
84%
Jo nagy parasztot fogtal ki. Elso alberlet, ugye? Mert ez nem igy mukodik. Semmi, de semmi joga nincs felmaszkalni a szerzodesben rogziteni kell, hogy havi mondjuk 1x feljohet a penzert es ranezni a lakasra. Ha van ilyesmi a szerzodesben, tartasd be vele, akar ugyveddel. Ha nincs, v nincs is papir, maskor okosabban csinalod. Inkabb az a kerdes, el tudsz-e mar koltozni, vagy meg sok honapra alairtal, es ki tudod-e fizetni a kovetkezo peco kauciojat. Ahol ugye mar esznel leszel szerdodeskoteskor.
aug. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
15%

#7

Ferfi a foberlod?

aug. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!