Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tegyek ha a főbérlőm szó...

Ilike2001 kérdése:

Mit tegyek ha a főbérlőm szó nélkül járkál fel a lakásba?

Figyelt kérdés

Többször fordult elő a szomszéd szerint hogy míg nem voltam itthon,addig a főbérlő feljött. Legutóbb pont itthon voltam amikor szó nélkül feljött hogy körbenézen nincs e valaki itt velem.

Elvileg heti 2-3szor feljár míg dolgozni vagyok.



aug. 4. 15:20
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
9 köszönöm válaszod. Első albérlet. Nem hittem hogy ilyen probléma lesz majd. A szerződésben úgy emlékszem sajnos ez nincs benne. Következő hónapban lesz csak megoldható másik albérlet nézése. De ezek után jobban odafigyelek. Köszönöm a hasznos tippet.
aug. 4. 16:06
 12/33 A kérdező kommentje:
10 Igen férfi. De idős bácsi és felesége van. Szóval mem hinném hogy ez lenne az oka a feljárásra. Főleg amikor nem vagyok itthon...
aug. 4. 16:07
 13/33 anonim ***** válasza:
14%
#8: nem egészen értem, hogyan hasznosítod az 1. és 2. választ, amikor az eddigiek alapján 0 asszertívitást mutattál.
aug. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
41%

#13

Bocs a szemelyeskedesert, de te mennyire voltal asszertiv 23 eves nokent? Elso alberletben? Most kezded a felnott eletet,nem tanitottak az iskolaban, hogy mukodnek a dolgok,mire kell figyelni.

Mert en emlekszem, semennyire nem voltam asszertiv. Ugyanugy felenk voltam es naiv, csak nekem spec szerencsem volt az alberleteknel.


Kerdezo, lehet unatkozik a bacsi,felti a lakasat, menekul a hazsartos felesegtol - nem feltetelen a bugyijaidat szagolgatja. De ez akkor sem oke viselkedes. A koltozest es a jobban esznel levest ajanlom tovabbra is. Tajekozodj, mi kell legyen egy szerzodesben, nem baj, ha ingatlanos v ugyved be van vonva, es igen, majd fejlodik az enkeped,meg a tapasztalataid alapjan majd jobban tudod kepviselni magad innentol.

aug. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
14 Köszönöm válaszod. Leginkább az egész válaszok közül az maradt meg hogy figyeljek jobban q szerződésre mert fontos dolgok ha kimaradnak a főbérlő azt csinálhat amit akar. A költözés a cél. Utána jártam mindennek és hasznos dolgokat mondott az 1 és 2 is. Ezekről se tudtam konkrétan. Jobban utána járhattam volna a dolgoknak csak gyorsan kellett költöznöm.
aug. 4. 16:26
 16/33 anonim ***** válasza:
88%

#15


Akkor elmondom még egyszer, nagyon világosan, mert úgy tűnik, hogy nem igazán vagy képes megragadni a lényeget.


Jelen esetben teljesen mindegy hogy mi van a szerződésben, ugyanis egy szerződés nem írhatja felül a jogszabályokat, törvényeket.


A törvény pedig világosan kimondja többek között, hogy ha a bérbeadó bejelentés nélkül lép az ingatlan területére, akkor magánlaksértést követ el!

aug. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
30%

#16

En is lassan irom, hatha megerted.

A legtobb foberlo neha be akar menni, es ebben meg lehet allapodni es leirni a szerzodesben. Szerintem is sok a havonta, de azert a tobbseg osszekoti a berleti dij fizetesevel. Nyilvan arrol szo sincs ebben az esetben sem, hogy bejelentes nelkul megy.

aug. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
10%
Egyrészt nem hozzád beszéltem. Másrészt amit mondasz, nem üti azt, amit én írtam. Szóval kussi
aug. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Tenyleg nem hozzam beszeltel. Rosszul lattam. Ennek ellenere a foberlok beleirjak az ilyen latogatasokat a szerzodesbe, illetve addig jo, amig beleirjak es nem csak bejarkalnak.
aug. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
39%
#12 Tisztelem és kissé irigylem a naiv jóhiszeműségedet, de azt kell mondanom, hogy ideje felnőnöd.
aug. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!