Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tegyek ha a főbérlőm szó...

Ilike2001 kérdése:

Mit tegyek ha a főbérlőm szó nélkül járkál fel a lakásba?

Figyelt kérdés

Többször fordult elő a szomszéd szerint hogy míg nem voltam itthon,addig a főbérlő feljött. Legutóbb pont itthon voltam amikor szó nélkül feljött hogy körbenézen nincs e valaki itt velem.

Elvileg heti 2-3szor feljár míg dolgozni vagyok.



aug. 4. 15:20
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
93%

#19 Szerződésbe olyan dolgokat írni, amiket a törvény tilt, illegális. Ezért nem lehet pl. olyan szerződést írni, hogy XY számomra engedélyt ad és felhatalmaz arra, hogy szíven szúrjam egy késsel. Hiába foglaltuk ezt írásba és írtuk alá mindketten, attól még illegális és megyek a börtönbe.


Ez sincs itt másként. A bérbeadónak törvény szerint nincsen joga önkényesen bármikor bemenni a lakásba, hanem előre megbeszélt időpontban jelenthet meg a bérlővel együtt, illetve a bérlőnek joga van pár nap türelmi időhöz, azaz nem úgy megy, hogy felhívja a bérbeadó, hogy "készülj, 5 perc és ott vagyok".


A bivalybasznádi bolhás kutyát sem érdekli, hogy mi van a szerződésbe írva, ha szembe megy a törvénnyel. A törvény felülírja a szerződést. Illegális tevékenységet nem lehet szerződéssel legitimizálni.

aug. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
8%
Igen, azt irjak bele, hogy elozetes bejelentes utan, jajj de nehez a felfogasod.
aug. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
72%

#22 Két opció van:


1. Ezt írják bele, de akkor megszegi a szerződést (és a törvényt), amiért feljelenthető.


2. Nem ezt írják bele, de akkor meg megszegi a törvényt, amiért feljelenthető.


Nem tudom mire fel személyeskedsz itt, mintha ez a viselkedés bármilyen formában legális lenne. Bár azt már régóta tudjuk, hogy akinek csak személyeskedésre futja, attól ne várjunk ész érveket és emberhez méltó építő jellegű beszélgetést.

aug. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
8%

Mert mar leirtam parszor.

Mindegy.


Kerdezonek valszeg atmentek az infok.

aug. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
89%

#22


Ezt minek beleírni, ha egyszer ez a törvény?

aug. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
40%
#24 Leírtad párszor. Senkit sem érdekel. "azt írják bele" És te mégis honnan tudod, hogy a kérdezőnél mit írtak bele a szerződésébe? Talán te vagy ő? Vagy te vagy a főbérlője és magadra ismertél? Gondolom egyik sem így van. Akkor meg mit fontoskodsz? Miért teszel úgy, mintha ismernéd egy vadidegen szerződésben foglaltakat? Ez valami figyelemhiány nálad, vagy mi?
aug. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
3%
Lattam jopar szerzodest eletembem es bel szoktak irni. Ennyi. Ne kapj mar infarktust.
aug. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
87%

IMOU Ranger 2 beltéri biztonsági kamera 2MP


12 ezer forint

Wifis, gyakorlatilag egy telefon töltőről megy. Van benne mikrofon és hangszóró. Beállítod a mozgásérzékelést, jönni fog az értesítés a telódra. legközelebb mikor bejön a tulaj beleordítasz, hogy mi a f.szt járkál be amikor nem vagy otthon.

Akkor is jön az értesítés, ha offline a kamera, szóval nem tud átverni azzal, hogy lekapcsolja a lakás áramát.

aug. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
90%

Szólj neki hogy nem mehet fel.

Ha nem ért a dzép szóból, zárcsere

aug. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
44%
tulajdonos van és bérlő. Általában nincs főbérlő és albérlő. Épp megjegyeztem magamban, hogy szerintem hamarosan be fog ez a kellemetlen szitu következni, ahogy csúszik a lakosság a nyomorba, de jelenleg 99%-ban tulaj és bérlő van. Az öreg bácsi meg unja magát meg kezdődik a demenciája, ami kontrollmániát eredményez és egy naiv unokakorú egyedülálló nő remek célpont az ilyen jellegű aktivitások kiéléséhez.
aug. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!