Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Normális, ha egy közeli...

Normális, ha egy közeli barát, akivel már szinte közeli rokonira emlékeztető kapcsolatban vagytok, egy szó nélkül faképnél hagy? Alábbi lejebb...

Figyelt kérdés

Tehát mint páran mások, kárpátaljai magyar vagyok, nem tudok haza menni, nem kell mondanom, miért, szerencsére azonban van kollégiumi lakhatásom és rokonaim is, ahová tudok menni, a tanulmányaimat folytatom, mellette pedig nyílván el is tartom magam.

Na szóval 2023-ban az történt, hogy év elején elmentem a fehérvári DENSO-ba dolgozni, ahol több mint félévet voltam munkásszállón egy akkor megismert közeli baráttal, aki kicsit nevelőapaként viselkedett velem, együttműködtünk a mindennapi teendőkben. A munkában is sokszor kerültünk egy helyre. Aztán otthagytam, visszamentem tanulni, de a közeli kapcsolat ekkor is megmaradt, még a születésnapjára is meghívott a családi és közeli rokoni körébe. Aztán 2024 elején történt egy elég érdekesen alakult vendégeskedés, ott volt a gyerek és a felesége. Ugye meghívott a hotelbe, ahol tartózkodott (ugye kárpátaljai ő is, nem tud hazamenni), délelőtt jó volt, jól éreztük magunkat. Gondolta, meghívja a húgomat is, elején azzal a címszóval, hogy felcsalja oda, ha már arra megy el a busszal, meghívja egy kávéra, szeretnének már megismerni őt is. Aztán meg már ott rávette, hogy aludjon ott ő is. Nekem pedig ez a helyzet elég idegen volt, hogy a testvérem is ott aludjon, de hogy ne sértsek meg senkit, megmondtam, hogy nem szeretnénk ott aludni, mert a projektet kell még csinálnom. Látszólag el is fogadta. Akkor elmentünk uszodába (ekkor még mindig jól ment minden). Aztán közeledett a 6 óra, szóltak, kimentem, hogy gyorsan átöltözzek, mert el kell érnem a vonatot. Ekkor ez a közeli barát (húgom is ott volt), el kezdte felvetni, hogy maradhatunk még, ha nem megyünk el az esti járattal, siettem átöltözni. Én azt mondtam, hogy elmennénk. Na de ekkor tett egy elég érdekes felvetést: Várd már meg a húgodat, míg megissza a koktélt! (megjegyzem, ő nem fürdött, nem is készült, nekem kellett gyorsan átöltözni - akkor mi a fenének én várjak?). Ekkor sietve rávágtam : "Attól én még átöltözhetek!". Át is öltöztem, mentem a várócsarnokba. Na ő már nem volt ott, csak a húgom. Gondoltam megvárjuk, hogy elénk jöjjön. Persze az idő telt a vonat miatt, rá is írtam, hogy "hol vagytok már?" (új telefonom volt, nem tudtam hívni). Várunk, várunk, el kellett rohannunk, persze előtte még ráírtam, hogy akkor elmennénk. így is majdnem lekéstük a vonatot. Ahogy hazaértünk (a nagynénémhez), gondoltam ráírok, és beszélek vele. Na de ezután már soha többé nem írt rám vissza, nem is válaszolt. Ennyi volt.

Kérdés: normális, épp gondolkodású ember csinál ilyet? Mi az, hogy egyik nap még közeliek vagyunk, aztán idegenek? Inkább ne hívjon meg sehová, ha utána ezt csinálja. Miféle beteg hozzáállás az, hogy le akarunk dominálni valakit, nem tartjuk tiszteletben a döntését, azzal érjük el, hogy azért is ott aludjanak, hogy megváratjuk őket, hogy késsék le a vonatot? Milyen ember az ilyen?

Bemutatta magát végül ő is, igaz a gyárban is jó pár érdekes emberrel találkoztunk, pár tróger emberrel is. Kiderült, ő sem jobb náluk. Megérdemli szerintem ő is a sorsát, mondjuk hogy nem tud hazamenni a családjához, csak egyik munkásszállóról a másikra, egyik gyárból a másik raktárba vagy építkezésre. Meg azt is, hogy gerincsérve legyen, hallottam kezelésre jár.


aug. 14. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Megsértődött. Ne törődj vele. Mindannyiótoknak van éppen elég, hogy háború van otthon, menekülnötök kellett, fenntartani magatokat, ő beteg, stb.


Hagyd el, majd megbékél. Ha nem, akkor elveszített egy normális barátot.

Koncentrálj a magad és a húgod életére. Épp elég bajotok van nektek is.

aug. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi történt közte és a húgod között, a leírásod alapján túlzottan is érdeklődött iránta? Tippre lekoptatta, és megsértődött, talán jobb is hogy nem aludtatok nála...
aug. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
100%
Na, azért közeli barátnak nem mondanám.
aug. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!