Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt egyenlőre hagyjam szó...

Ezt egyenlőre hagyjam szó nélkül, vagy most tegyek pontot a végére?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de igyekszem rövidre fogni.

A nagyszüleimnek van egy nyaralójuk egy balatoni apartmanban (több lakásos, mindenki nyaralónak használja kb)

Ott van egy másik házaspár akiket 20 éve ismernek innét, minden nyáron ott nyaralnak ők is.

Mi gyerekkorunk óta járunk oda 1-2 hetekre nyaranta.

Nekem van egy lány ikertestvérem. Nagyjából 20 évesen (5 évvel ezelőtt) önbizalomhiányos, depressziós időszakát élte, és ez a baráti házaspár férfi tagja (legyen Misi bácsi) elkezdte őt "felemelni" azaz mint egy pszichológus segítette.

Tök szimpatikus volt egyébként.

Tudni kell, hogy a tesmóm mindig is feltűnően csinos, és dekoratív lány/nő volt.

Misi bácsi irogatott neki télen is, hogy hogy van, mi újság, érdeklődött, de elvileg semmi hátsó szándék jellegűt nem írt.

Nekem szimpatikus volt az alapján amit láttam, hogy így relatíve idegenként is próbál neki segíteni.

Aztán a tesóm megházasodott, és én állítólag elsütöttem egy olyan poént, hogy "na Misi bácsi, elhappolták előled az új feleséget".

Őszintén nem emlékszem rá, elképzelhető, hogy mondtam ilyet, néha tudok bunkó lenni ha viccnek szánok is valamit.

De Misi bácsival volt olyan a viszonyom gyerekkori ismeretségem révén is. (vagyis nem, mint kiderült)

Rá egy évre közölte, hogy ő nagyon haragszik rám emiatt.

Bocsánatot kértem tőle, mondtam hogy sajnálom ha megbántottam ezzel nem úgy értettem.

Rá a következő évre is felhozta, majd idén először nem mondta nekem, de amikor a tesómék lementek mamámékhoz neki is elkezdte, hogy mennyire bunkó voltam, és ő ezt nem felejti el. Aztán másnap is előhozta a tesómnak ezt. Már többen is szóltak neki, hogy fejezze be.


Az egészet úgy látom már, hogy én beletrafáltam, és ő tényleg akart valamit, ezért vette annyira a szívére. Szóval mintha nekem azt mondanák, hogy meleg vagyok. Esetleg megsértene a feltételezés, de nem lenne hatással az életemre. Viszont ha 5 év múlva is bizonygatnám,magyaráznám, hogy de én nem vagyok meleg, akkor az már azért elég gyaús lenne nem?


Aztán még a tesómnak elsütötte, hogy amúgy mekkora debella lett a felségem (aki jelenleg 8 hónapos terhes)


Ezektől meg már annyira bepöccentem, hogy most azon gondolkozom, hogy csak ezért lemegyek a Balatonra és helyre teszem Misi bácsit.

Mert már ez is idegesít, hogy 5 év után nem lépett túl ezen a megjegyzésen, de az hogy most már a feleségemet is sértegeti, nálam túlment a határon.

Nyilván nem megverni akarom, mert 70 éves, csak azért úgy leültetném, hogy egyrészt miért nem akkor mondta a problémáit mikor itt voltam/voltunk, miért a tesómnak a hátam mögött magyarázza a dolgait?


Picit behergeltem magam. A tesóm azt mondja, hogy ne süllyedjek a szintjére, de akkor is azt érzem helyesnek hogy legalább a feleségem mellett kiálljak. Legközelebb már csak jövő nyáron találkoznék Misi bácsival, de most úgy érzem addig nem tudok várni.

Egyébként egy teljesen épelméjű, fitt öregember, nem demens.


aug. 19. 12:33
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
84%

Mit csinálunk ha valaki bánt minket?


Megszakítjuk a kapcsolatot. Köszönöm szépen.

aug. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
72%

"Abszolút feltudom dolgozni.

Odamegyek Misi bácsihoz, és leülünk egy asztalhoz, és szépen megbeszéljük. A Többi tőle függ."


Az első mondatnak épp ellentmond a többi.

aug. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
69%
Dehogy tudod feldolgozni 😅😅
aug. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
85%
Nőként írtam korábban is, hogy a húgod kavarja a sz.rt. Továbbra is így gondolom. Ha rólam valaki nőként rosszat tartana a hátam mögött - nos, ha nem tudom, nem fáj. Semmi szükség rá, hogy a rokonok merő jóindulatból generálják a feszkót. Én ezt a pletykavonatot állítanám le kapásból azzal, hogy oké, ha sértőt mond rám/valakimre, akkor védjen meg a kedves rokon, de nekem ne mondja vissza utólag, mert tök felesleges.
aug. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

Szóval még sem volt annyi eszed és elmondtad a debellázást a feleségednek.

Áruld el, hogy ez mire volt jó?

aug. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
88%

Leirta a kérdező hogy amikor ott vannak elkerülhetetlen a találkozás. Gondolom a nagyszülők jóba vannak velük.


Szóval nem olyan egyszerű szerintem sem hogy csak úgy szrja le.


És szerintem is furcsa volt az a viszony köztük, én a szüleid helyében nyitva tartottam volna a szemem mikor ez ment hogy mégis mit akar ez a trotty a lanyomtol aki éppen labilis, kihasznalhato lelkiállapotban van.


A viccedrol meg annyit hogy szerintem messze nem volt olyan sértő mint ahogy az öreg meg itt páran beallitjak. Oké, értem hogy ő nem tartotta viccesnek vagy azért mert igazad volt, vagy azért mert csak, de 5 éve ezen hisztizni tényleg messze túlzás.


És mi az hogy az öregnek joga van a véleményéhez és le debellazhatja a kérdező terhes feleségét? A vélemény egy dolog, ahhoz joga van, de kimondani ilyen sértő és felháborító dolgot nincs. Vagy vállalja hogy szajbabsszak..


Hogy mit csinálsz az a te dolgod, én mondjuk messze lakok a Balatontol úgyhogy ezért nem mennék le, ha megvan a száma esetleg hívd fel. De hidd el, tök mindegy mit mondasz neki, aki ilyen gonosz az nem fog érteni a szép szóból. Ő már eldontotte hogy utál és megkeseriti az életed a kicsinyes bosszujaval.

Viszont ha osszeveszel vele annak valószínűleg a nagyszüleid nem fognak örülni, hiszen ők is inni fogják a levét.

aug. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
81%

"Leirta a kérdező hogy amikor ott vannak elkerülhetetlen a találkozás. "


Valóban:"Mi gyerekkorunk óta járunk oda 1-2 hetekre nyaranta." Azért 1-2 hétig el lehet kerülni még a közvetlen szomszédot is

aug. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem te szerelmes vagy a problémába.
aug. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
24%

"Azért 1-2 hétig el lehet kerülni még a közvetlen szomszédot is"


Persze. Ha a szomszéd is úgy akarja. De én ezt inkább úgy tudom elkepzelni hogy a szomszéd atmegy először kezdetben csak úgy beszélgetni, de valójában azért hogy a beszélgetés közben kinyogje hogy 5 évvel ezelőtt mennyire bunkó volt a kérdező..

aug. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
25%

39


Na es rendőrséggel megy at vagy gépfegyverrel? Mert anélkül nem tudom elkepzelni, miert kellene beengedni

aug. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!