Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt egyenlőre hagyjam szó...

Ezt egyenlőre hagyjam szó nélkül, vagy most tegyek pontot a végére?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de igyekszem rövidre fogni.

A nagyszüleimnek van egy nyaralójuk egy balatoni apartmanban (több lakásos, mindenki nyaralónak használja kb)

Ott van egy másik házaspár akiket 20 éve ismernek innét, minden nyáron ott nyaralnak ők is.

Mi gyerekkorunk óta járunk oda 1-2 hetekre nyaranta.

Nekem van egy lány ikertestvérem. Nagyjából 20 évesen (5 évvel ezelőtt) önbizalomhiányos, depressziós időszakát élte, és ez a baráti házaspár férfi tagja (legyen Misi bácsi) elkezdte őt "felemelni" azaz mint egy pszichológus segítette.

Tök szimpatikus volt egyébként.

Tudni kell, hogy a tesmóm mindig is feltűnően csinos, és dekoratív lány/nő volt.

Misi bácsi irogatott neki télen is, hogy hogy van, mi újság, érdeklődött, de elvileg semmi hátsó szándék jellegűt nem írt.

Nekem szimpatikus volt az alapján amit láttam, hogy így relatíve idegenként is próbál neki segíteni.

Aztán a tesóm megházasodott, és én állítólag elsütöttem egy olyan poént, hogy "na Misi bácsi, elhappolták előled az új feleséget".

Őszintén nem emlékszem rá, elképzelhető, hogy mondtam ilyet, néha tudok bunkó lenni ha viccnek szánok is valamit.

De Misi bácsival volt olyan a viszonyom gyerekkori ismeretségem révén is. (vagyis nem, mint kiderült)

Rá egy évre közölte, hogy ő nagyon haragszik rám emiatt.

Bocsánatot kértem tőle, mondtam hogy sajnálom ha megbántottam ezzel nem úgy értettem.

Rá a következő évre is felhozta, majd idén először nem mondta nekem, de amikor a tesómék lementek mamámékhoz neki is elkezdte, hogy mennyire bunkó voltam, és ő ezt nem felejti el. Aztán másnap is előhozta a tesómnak ezt. Már többen is szóltak neki, hogy fejezze be.


Az egészet úgy látom már, hogy én beletrafáltam, és ő tényleg akart valamit, ezért vette annyira a szívére. Szóval mintha nekem azt mondanák, hogy meleg vagyok. Esetleg megsértene a feltételezés, de nem lenne hatással az életemre. Viszont ha 5 év múlva is bizonygatnám,magyaráznám, hogy de én nem vagyok meleg, akkor az már azért elég gyaús lenne nem?


Aztán még a tesómnak elsütötte, hogy amúgy mekkora debella lett a felségem (aki jelenleg 8 hónapos terhes)


Ezektől meg már annyira bepöccentem, hogy most azon gondolkozom, hogy csak ezért lemegyek a Balatonra és helyre teszem Misi bácsit.

Mert már ez is idegesít, hogy 5 év után nem lépett túl ezen a megjegyzésen, de az hogy most már a feleségemet is sértegeti, nálam túlment a határon.

Nyilván nem megverni akarom, mert 70 éves, csak azért úgy leültetném, hogy egyrészt miért nem akkor mondta a problémáit mikor itt voltam/voltunk, miért a tesómnak a hátam mögött magyarázza a dolgait?


Picit behergeltem magam. A tesóm azt mondja, hogy ne süllyedjek a szintjére, de akkor is azt érzem helyesnek hogy legalább a feleségem mellett kiálljak. Legközelebb már csak jövő nyáron találkoznék Misi bácsival, de most úgy érzem addig nem tudok várni.

Egyébként egy teljesen épelméjű, fitt öregember, nem demens.


aug. 19. 12:33
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
69%
Hagyd békén, és szüntesd meg a kapcsolatot. Az pont elég.
aug. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
83%
Te mit pörögsz azon, hogy egy 70 eves mit magyaráz?
aug. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
51%
Hát én beolvasnék neki az biztos. Nem bírnám ki
aug. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
17%
Most lett egy - egy. Aki ezt folytatja, az a nem százas.
aug. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Már elnézést.

Ha 25 éves lenne akkor nem magyarázhatna, de a 8 hónapos feleségemet degradálhatja, hogy dagadt debella mert ő 70 éves?


Mi az, hogy most lett egy-egy? Ez a válasz egy "százas" ember válasza?

Az, hogy 5 éve ezzel traktál mindenkit nyaralás közben, úgy hogy én ráadásul bocsánatot is kértem tőle?

Mert oké, megsértettem, és akkor ő ezt 5 éven át hangoztathatja, majd csak úgy beszólogat a feleségemre?

Én az ő szemébe mondtam ezt a szar poént, ő a hátam mögött degradál szándékosan 5 éve! Kicsit azért gondolkozzunk már a válaszadás előtt.


Megszakítani meg nincs mit, mert ha akarok ha nem találkozok vele/velük a nyaraló területén. Elhihetitek, hogy eddig se pókereztünk meg ebédeltünk együtt.

aug. 19. 13:04
 6/46 A kérdező kommentje:

Arról nem beszélve, hogy ő vén kecske létére a 20 éves tesómat akarta becserkészni, kihasználni a szar lelki állapotát, és az fáj neki, hogy én a szar poénommal ezzel beletrafáltam az igazságba.

Szegény bácsi, úgy sajnálom, hogy nem tudta megnyalni a sót (a vén kecske)

aug. 19. 13:06
 7/46 anonim ***** válasza:
88%
Ne az indulataidat tedd előtérbe. Ha valóban őszintén bocsánatot kértél (esetleg még egy kísérletet megér) szerintem ignoráld. Elképzelhető, hogy - azon kívül, hogy bunkó voltál - rátapintottál egy gyenge pontjára, amit senki sem szeret, de nyilván ez nem ok arra, hogy örökké haragot tartson és bunkó legyen veled. Egy próbát megér, de utána ne kínozd magad, onnantól, hogy őszintén bocsánatot kértél, ez már nem a te kínod, ne is akard magadon cipelni.
aug. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

Teljesen őszintén kértem bocsánatot, egyáltalán nem esett nehezemre.Nem is emlékeztem arra, hogy ezt mondtam, de kinézem magamból.

Mondjuk így azért kíváncsi lennék a pontos megfogalmazásomra is, mert azt is kinézem belőle, hogy tupírozta kicsit.

Még egyszer biztos hogy nem fogok bocsánatot kérni, főleg hogy most már azt gondolom, hogy tényleg volt hátsó szándéka ami meg undorító.

aug. 19. 13:13
 9/46 anonim ***** válasza:
78%
lehet azert haragudott meg ennyire mert igazat mondtal...
aug. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
54%
Na és ha azt mondja, hogy debella, akkor mi van? Ha a vadidegen látja a feleséged és neki is ez a véleménye, te meg utólag vissza hallod, annak is beolvasol? Ki nem xarja le, higy ki mit mond?
aug. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!