Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt egyenlőre hagyjam szó...

Ezt egyenlőre hagyjam szó nélkül, vagy most tegyek pontot a végére?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de igyekszem rövidre fogni.

A nagyszüleimnek van egy nyaralójuk egy balatoni apartmanban (több lakásos, mindenki nyaralónak használja kb)

Ott van egy másik házaspár akiket 20 éve ismernek innét, minden nyáron ott nyaralnak ők is.

Mi gyerekkorunk óta járunk oda 1-2 hetekre nyaranta.

Nekem van egy lány ikertestvérem. Nagyjából 20 évesen (5 évvel ezelőtt) önbizalomhiányos, depressziós időszakát élte, és ez a baráti házaspár férfi tagja (legyen Misi bácsi) elkezdte őt "felemelni" azaz mint egy pszichológus segítette.

Tök szimpatikus volt egyébként.

Tudni kell, hogy a tesmóm mindig is feltűnően csinos, és dekoratív lány/nő volt.

Misi bácsi irogatott neki télen is, hogy hogy van, mi újság, érdeklődött, de elvileg semmi hátsó szándék jellegűt nem írt.

Nekem szimpatikus volt az alapján amit láttam, hogy így relatíve idegenként is próbál neki segíteni.

Aztán a tesóm megházasodott, és én állítólag elsütöttem egy olyan poént, hogy "na Misi bácsi, elhappolták előled az új feleséget".

Őszintén nem emlékszem rá, elképzelhető, hogy mondtam ilyet, néha tudok bunkó lenni ha viccnek szánok is valamit.

De Misi bácsival volt olyan a viszonyom gyerekkori ismeretségem révén is. (vagyis nem, mint kiderült)

Rá egy évre közölte, hogy ő nagyon haragszik rám emiatt.

Bocsánatot kértem tőle, mondtam hogy sajnálom ha megbántottam ezzel nem úgy értettem.

Rá a következő évre is felhozta, majd idén először nem mondta nekem, de amikor a tesómék lementek mamámékhoz neki is elkezdte, hogy mennyire bunkó voltam, és ő ezt nem felejti el. Aztán másnap is előhozta a tesómnak ezt. Már többen is szóltak neki, hogy fejezze be.


Az egészet úgy látom már, hogy én beletrafáltam, és ő tényleg akart valamit, ezért vette annyira a szívére. Szóval mintha nekem azt mondanák, hogy meleg vagyok. Esetleg megsértene a feltételezés, de nem lenne hatással az életemre. Viszont ha 5 év múlva is bizonygatnám,magyaráznám, hogy de én nem vagyok meleg, akkor az már azért elég gyaús lenne nem?


Aztán még a tesómnak elsütötte, hogy amúgy mekkora debella lett a felségem (aki jelenleg 8 hónapos terhes)


Ezektől meg már annyira bepöccentem, hogy most azon gondolkozom, hogy csak ezért lemegyek a Balatonra és helyre teszem Misi bácsit.

Mert már ez is idegesít, hogy 5 év után nem lépett túl ezen a megjegyzésen, de az hogy most már a feleségemet is sértegeti, nálam túlment a határon.

Nyilván nem megverni akarom, mert 70 éves, csak azért úgy leültetném, hogy egyrészt miért nem akkor mondta a problémáit mikor itt voltam/voltunk, miért a tesómnak a hátam mögött magyarázza a dolgait?


Picit behergeltem magam. A tesóm azt mondja, hogy ne süllyedjek a szintjére, de akkor is azt érzem helyesnek hogy legalább a feleségem mellett kiálljak. Legközelebb már csak jövő nyáron találkoznék Misi bácsival, de most úgy érzem addig nem tudok várni.

Egyébként egy teljesen épelméjű, fitt öregember, nem demens.


aug. 19. 12:33
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%

Én emiatt nem tennék most külön lépéseket, mert az jönne le belőle, hogy most te vagy rácsavarodva a témára. (Mondjuk rá vagy, de most maradjon ez itt ezen oldalak között rejtve :-) Készülj fel rá, ha újra előjönne a téma a jövőben, ott azonnal le tudd oltani az öreget.

Más: Azt azért senki sem szereti, ha segítőként lép fel, aztán cserébe jól lepirítják. Azt szoktam jelezni én is, ha épp ez ér.

Végül, valljuk be, férfiak, azért sokszor teszünk meg csak azért valamit, valakinek, mert cserébe azért egyszer hátha beleakad a farkunk. 100ból egy összejön, sincs baj a maradék 99cel, normális esetben, de azért ahhoz 100zal próbálkozni kell.

aug. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
66%

Teljesen igazad van kerdezo! Mondd csak meg neki, amit gondolsz, mutasd meg a ven bolondnak, hol a helye! Bar, sok remenyt ne fuzz hozza, az ilyen szemetek nem valtoznak. :-/

Az pedig, hogy kiallsz a feleseged mellett, rettento ritka a mai vilagban, viszont nagyon korrekt.

aug. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
54%
Azért itt a tesód is kavargatja a kakit, teljesen feleslegesen hergel téged azzal, hogy mindent visszamond, mikor egyrészt ott sem voltál, másrészt te magad írod, hogy az egész család leállította már, hogy fejezze be.
aug. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
15%

13: de nem fejezi be a ven szemet, ellenben tovabb gerjeszti a ferszkot, mert 5 ev alatt sem skerult feldolgoznia, hogy lebukott. ;-)

Te mit csinalnal? Hagynad, hogy tovabb keverje es leszolja a felesegedet?

aug. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
76%
A feszkot a nővér gerjeszti
aug. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
24%

Tényleg 1:1

Te is bunkó voltàl meg ő is. Ha te is 5 évig mondogatod akkor hasonló leszel mint ő.

Engedd el, a tesódnak meg mond meg hogy ne mondjon vissza semmit. Mert ez már szarkeverés, hogy hozzák viszik a híreket. Nem hagyják elülni. Ha a tesó nem postázna vissza semmit, most nem lennél ki.

Én a tesód helyében ott kikértem volna, leállítottam volna a faszit, hogy ne mondogassa, ennyi volt, nem debella stb.. erre ő vissza postáz mindent.

Szard már le az egészet. Addig míg hozza viszi valaki a híreket, nem lesz nyugalom. Te bunkó voltál, az öreg egyenlített.

Amúgy nem biztos, hogy beletaláltál valamibe.

Te is ki vagy, megvisel, akkor azért mert tényleg debella a feleséged? Ugye hogy nem, csak rosszul esett ha bántják. Az öreg is lehetett így.

Zárd le, engedd el, mert annál büdösebb lesz a szar, minnél jobban keverjük.

aug. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
89%

14, Ha a tesó nem gerjesztené a feszkót, akkor nem is tudna arról, hogy beszólt a feleségére. Ennyire egyszerű.

A vénembert el kell küldeni a faxba és utána levegőnek nézni, nem még családon belül is ezen csámcsogni teljesen feleslegesen.

aug. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
19%
15: a ven szemet hozza szoba mindig. Az keveri. ;-)
aug. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
83%

18


A nővér meg tovább adja. Ha pici esze lenne, akkor elengedné a füle mellett, vagy max akkor szólna, hogy ugyanmar, Misi bácsi aztán annyi. Minek kell ezt tovább mondani?

aug. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
69%

14

Miért és a tesó nem tudja azt mondani a palinak, hogy hagyd abba? Nem vagyok kíváncsi az ezeréves bánatodra?

És mindenképp vissza kell mondani? Miért? Miért nem védte meg a sógornőjét, hogy nem debella? Csak terhes? Attól még lehet debella.

A tesónak tetszik a gerjesztett harag mert ő van a középpontban. Róla szól minden.

aug. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!