Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik többgenerációs házban...

Akik többgenerációs házban laktok, milyen a családdal a szülőkkel, nagyszülőkkel? Nem bántátok meg, hogy így döntöttetek?

Figyelt kérdés
júl. 23. 09:54
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%
30-as válaszoló, egy házban lakott dédanyám, nagymamám és nagypapám, valamint a gyerekeik (édesanyám és a nővére).
júl. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
0%
31 igen de a kérdés nem erre irányul. Itt mindenki olyan példákat hoz fel ahol egy házban lakik több generáció, anyósomék is úgy laknak, soha nem mennék bele. De a több generációs házban élés az külön lakásokat jelent, maximum az udvar közös. Sok olyat ismerek akik így élnek, szerintem nagyon sok előnye van, kompromisszumot meg maximum az udvar használatban kell kötni, de még azt is fel lehet osztani ha nagyon akarjátok
júl. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
20%

32-es válaszoló, elnézést kérek, én néztem el valamit!


A 31-es válaszadó voltam.

júl. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretem a szüleimet és a nagyszüleimmel is nagyon jó kapcsolatom volt, de sosem laknék velük együtt. Különböző életvitelek találkozása sok konfliktust tudnak okozni.
júl. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 Sosetom ***** válasza:
100%

Szerencsére nem így élünk. Szerintem ez ember típus függő, hogy működik-e, személy szerint nekem nem menne.


Az ismerettségi körömben többen így élnek/éltek, egyetlen 1 volt aki ezt élvezi mint családfő (a felesége kevésbé), mindenhol máshol folyamatos napi szintű konfliktusok.

Előnye lehet, hogy a nagyszülők rengeteget tudnak segíteni a gyerekekkel, így lehet több szabadidőd a pároddal.

Hátránya, hogy az esetek többségében minden másban az idősebb generációhoz kell alkalmazkodni, mert ők már nem változnak, így nem is alkalmazkodnak.

+ ha vlmi át szeretnél alakítani a házon/kerten, meg kell kérdezned anyukát/apukát szabad-e => örök gyerek maradsz.

júl. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Sokakkal ellentétben, nekünk teljesen jó volt, mert senki nem sértette meg a másik határait. A szüleink is élték az életüket, én is a párommal, tesóm is a párjával. Egy-két apróságban kellett kompromisszum, de az nem okozott tehertételt senkinek.
júl. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!