Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkamegosztás többgenerációs...

Munkamegosztás többgenerációs háztartásban?

Figyelt kérdés
Ti ezt hogy oldjátok meg? Nekem úgy lenne természetes, hogy pl. a közös helyiségek tisztántartása közös feladat lenne, de anyósomék szerint ez csak a mi feladatunk. A kertre szerintük ugyanaz vonatkozik. Ők csak kiülnek olvasgatni...
2012. júl. 23. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Lehet hogy a lakhatásért cserébe lenne ez a ti feladatotok?
2012. júl. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk ez közös feladat lenne, de inkább megcsinálom én, mert az ő takarítását inkább hagyjuk.

A kertről meg a véleményem az, hogy mivel férjemék hárman vannak és háromfelé megy a termény, (főleg krumpli, bab, hagyma, zöldségek,)eszemben sincs másnak a télire valóját kapálni, meg felszedni. Én tavaly megcsináltam, hogy a 18 sor krumpliból 6-ot felszedtem, a többit ott hagytam. lett is belőle sértődés, de úgy vagyok vele, hogy mikor már zsákban van, én is be tudnám tenni az autóba, és vinni. Nem vagyok egyik sógornőmnek sem hajlandó a munkáját elvégezni.

Idén szintén úgy lesz, de mondjuk kapálni én sem megyek le, és megmondtam, hogy nem is fogok, pont azért, mert bent én csinálok mindent, nekem kell főznöm, meg picurkám is van, úgyhogy nehogy már még a kertben is én parádézzak. Ennyi már elfogadták, nem is szólnak egy szót sem. Így meg van osztva a munka is....

2012. júl. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Amíg szeretet, odafigyelést és megbecsülést kapok, addig nem foglalkozok munkamegosztással. Amíg a másik fél is egyensúlyoz valamivel. Amikor már a fentiek nincsenek meg, akkor morgósabban ugyan, de megcsinálom, mert ahogy azt a második válaszoló írta biztosabb, ha én csinálom. Ha már nagyon morgok, akkor észbe kapnak és javul a helyzet! :)
2012. júl. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ilyent ***** válasza:
29%

Őket is arra tanították mint engem.

Úgy állj a munkához hogy más is hozzáférjen.

Ha nem tetszik költözz

De ne feledd fogy a feleséged után ők mennyit takarítottak

2012. júl. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Ha meg van beszélve, akkor nem gond. Mi megbeszéltük anyósommal: csak a rezsi felét fizettük, cserébe takarítottam a közös helyiségeket és rá is főztem. Mindenki jól járt.
2012. júl. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért jó volna ha az anyósodék korát is el árulnád!!! mert ha ez 80 év akkor nincsen kérdés!!! Az én anyósom csak 10 évvel idősebb mint én ,mikor náluk laktunk még főzni sem kellett a nejemnek és a rezsibe sem kellett be szállnunk!!
2012. júl. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Anyósomék 60 és 62 évesek, munkanélküliek, tehát idejük is lenne. A ház nem az övék, hanem az miénk, egy telken van a szüleim házával. Nekem csak az a furcsa, hogy az én szüleimmel soha nem voltak ilyen gondjaink, sőt esetükben inkább arra kell vigyázni, hogy ne vállalják túl magukat. Természetes volt, hogy segítünk egymásnak. Apósomat meg még arra is figyelmeztetni kell, hogy legalább feltöröljön maga után, mikor rosszul céloz a wc-n.
2012. júl. 23. 17:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Húha ők még fiatalok de az egyik hozzászóló írta, hogy lakhatásért cserében lehet dolgozni na ebben az esetben rájuk is vonatkozik! A te helyedben szétrúgnám a seggüket és meg mutatnám nekik ,ezeket a hozzászólásokat, és kapára kaszára ugrasztanám őket ,hogy irány a kert és a konyha! A rezsibe legalább be szálnak?
2012. júl. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!